toll

Ostu-müügi tehingute tagasiside ja muud seesugused arvamused-kommentaarid-arutelu!
Post Reply
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

toll

Post by KristoR »

...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: toll

Post by cuprum »

tuhkur wrote:...
Et kohe sõnatuks võtab, või on keegi ebatsensuursed sõnad eemaldanud? :oops:
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ei olnud ebatsensuurset midagi, pigem mõni küsimus, mille avalik küsimine pole meile pikemas perspektiivis ehk kasulik :roll:
Lauri Laidna - www.pistik.com
andi
Posts: 140
Joined: Mon Aug 23, 2010 23:18
Location: Harjumaa, Järvamaa

Post by andi »

Admini võimuses on mõne minutiga luua ju kinnine osa, kus tundlikke teemasid arutada saaks. Mitte, et ma ainult kahte foorumlast kohanud inimesena sinna loodaks kohe pääseda, aga lihtsalt mõtlemisaineks :)
Raadiod: 35MHz kanal 61 ja 63
2,4GHz DSM2/DSMX
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Aga "probleemid eesti postiga" on ju mitte kõigile nähtav alafoorum minuteada? Toll ja eesti post, üks s*tt kõik. Vabandust.
56481228- Erkki
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Eesti Posti juures töötav tollivahendusteenuseid osutav puukfirma ei ole Tolliamet.
Need on 2 täiesti erinevat asutust. Avalikult tülli minna pole soovitav kummagiga.

Ja loomulikult ei maksa siin kirjutada midagi sellist, millest mõni pahasoovija või karjerist teeb copy-paste ja saadab kuhugi.
Ka sisselogitavas osas. Konto tegemine võtab ainult mõne minuti aega.

Praegu on "helge sotsialismi" kombed vaikselt tagasi tulemas.
Tobedatest määrustest ja seadustest päästab mingil määral nende puudulik täitmine.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

... olen aru saanud kuidas toll käitub kui ma kusagilt nö poest ostan midagi...
Aga kui keegi midagi lihtsalt mulle saadab. Kas siis läheb ikka tolli?
Kasvõi kui ebayst osta. Siis on ju tegu nö eraisikuga vms...?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

tuhkur wrote:...
Kasvõi kui ebayst osta. Siis on ju tegu nö eraisikuga vms...?
Kui ostad ...
siis alates teatud summast (mis paberitel deklareeritud) läheb tolli, maksad tollimaksu ja käibemaksu.
Seda juhul kui ostad väljastpoolt EU'd. vahet pole kas ostja on eraisik või mitte.
EU seest osta mida tahad ja kust tahad...
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

lühidalt:
1a. alla 22EUR (ilma transpordita) saadetis on impordimaksudeta
1b. kingitus ei maksustu juhul kui ta väärtus (ilma transpordita) on alla 45EUR
2. kui on üle selle, siis lisandub käibemaks (seda juba transpordiga summale) ja üle 150EUR ka tollimaks.

AndrusK
Last edited by ak on Thu Oct 28, 2010 19:23, edited 1 time in total.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Igal saadetisel peaks olema märgitud selle väärtus. Saatja vastutab ja paneb ka allkirja. Arenenud lääne riikides võib valetamise eest tõenäoliselt jama tulla ja seetõttu kirjutatakse pakile ka selle sisu tegelik väärtus! Vajalik ka kindlustusjuhtumite puhul. Jaapani ja USA posti kaudu müüjad (eBays näiteks) on eraldi suurelt välja toonud, et "palun ärge paluge mul paki väärtust valetada, ma ei tee seda"

Kui sul elab sõber USA-s ja saadab sulle mingi uue tehnikavidina, mis maksab 500$, aga paki peale kirjutab 5$, siis tuleb teil mõlemil tõenäoliselt sellest jama või vähemalt ei saa seda pakki lihtviisil kätte. Lõpuks maksad ikkagi mingi suurema väärtuse, kui 5$, pealt tollid ja maksud.

Vähem arenenud Aasia riikides võib mõni Xiu jah paki peale "gift" ja 0.1$ value kirjutada, kuid kui paki väärtus on tolli hinnangul suurem, hakatakse asja edasi uurima. Ainuke asi, et Aasia riigis ei juhtu Xiuga midagi, kui ta luiskab.

Tee oma järeldused siit.

P.S. Mingil põhjusel on mul on koguaeg tunne olnud, et N3tiku11er saadab USA-st pakke Eestisse nö "sõber sõbrale" süsteemiga?! Võib-olla eksin...
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Kui mul on mingi sõber kes näiteks sünnipäevaks kinki saata tahab. Siis pean ma ikkagi tolli maksma ,et seda kätte saada?
...ehk siis see küsimus kuulub selle 1B alla?
Ja kes selle väärtuse paika paneb kui tegu on kingitusega? ja näiteks kasutatud asjaga?

Kui nüüd ka see kingitus ikkagi saadetakse...siis PEAB panema kirja ka selle väärtuse? Natuke arusaamatu...


Kuigi jah...mitte seda ma ei tahtnud küsida ja arvatavasti sain oma tegelikule küsimusele vastuse.
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui sa USA-st kasutatud auto ostad 10 000$ eest, siis sa ei saa ju lihtviisil väita, et see auto kõigest 100$ väärt on. Isegi kui sõber saadab selle sulle ja ütleb, et tegu on kingitusega tema poolt. Ikkagi maksad kaitsetolli 10%, ja kogu summalt veel KM 20% ning vajadusel ka arvele võtmiseks tüübikinnituse ja tulede vahetamise eest :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

õige jah...

Aga kas sedasi võib teha ,et saadetakse mitu pakki ja kõikide väärtus on alla 22EUR? või peab mingi vahe sees olema millal saadetakse?
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

limiidid on per saadetis.
Ma olen nii aru saanud, et pakke võib ühes saadetises ka mitu olla, aga loeb see mis on paberil kirjas.
Mulle on kõige rohkm tulnud vist 6 pakki korraga Hobbykingist. Igaüks teadagi eraldi saadetis, eraldi tellitud ja makstud, pakitud ja posti pandud.

Andrus
Post Reply