Hobbyking ja DealExtreme nõu küsimine

Ostu-müügi tehingute tagasiside ja muud seesugused arvamused-kommentaarid-arutelu!
Post Reply
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Hobbyking ja DealExtreme nõu küsimine

Post by Maikkel »

Tervist! :)

Mul on päris mitu küsimust, mõlemast saidist tellimisega, et vältida siia päris head referaati kirjutada, küsin parem kellegi telefoni numbrit kellel on palju kogemusi neist kohhtadest tellimisega, või vähemasti ühega.

Lihtsam, kiirem ja mugavam, kaua siin teksti ikka jõllab, helistades laheneb mure kiiremini, mugavimini ja arusaadavamalt.

Juurde võiks lisada ka mingi kellaaeg mil kellelegi sobida võiks ;)

PS! Ei ole plaanis kuritatvitada numbrit :lol: :)
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Räägi ikka siin. Saavad teised kah targemaks :) Selles see foorumi mõte seisnebki.
Endal kogemusi ainult HobbyKingiga.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

olen mõlemast tellinud. Tuleb ilusti kohale. Tavaliselt on Hobbykingist kiiremini tulnud asjad. Üldiselt on mudelikraam HK-s odavam ka.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

DX ei oma reaalset laoseisu, kui sa midagi neilt tellid, siis tellivad nemad selle kuskilt teisest kohast enda lattu, et siis sulle saata. Tihtipeale võtab üsna mitu nädalat, et pakk üldse teele pandaks. Lõpuks kohale on kraam alati tulnud, ära neilt telli, kui aeg faktor on.
businessman
Posts: 74
Joined: Tue Apr 25, 2006 17:29
Location: Kuressaare

Post by businessman »

Endal võttis peaaegu kaks nädalat alates tellimuse andmisest kuni kättesaamiseni DX'ist tellides. Muidugi ei ole seal kuigi suure summa eest tellinud ka.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Oleneb kaubast, ma tellisin ühe väikse vidina (4$) ja ilmselt tuli see mingist x-tehasest, sest juba ainuüksi postitamine võttis neil üle kahe nädala.. :)
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Okei teeb siis siin.
Sellega olen kursis, et firmad on enamvähem usaldusväärsed, kaup tuleb küll sigakaua kuid kui mitu korda kuus tellida siis saab päris tihti pakke :D

Mu küsimus on pigem Eesti tolli kohta. Nad teatavasti tahavad pakke läbi vaadata kui pakk üle kilo läheb või kui paki väärtuseks on märgitud üle ~20$.

Kuna tahtmine on tellida rohkem asju sealt, mitme inimese peale, siis ilmselt läheb kaal üle 1kg. Kui suur on võimalus et toll rebib paki lahti, ning mis siis peale seda saab üldse? Rebivad lahti ja otsustavad umbes paki väärtuse üle, mille järgi sa hiljem neile paki kätte saamikseks raha kannad?

See eelmine käib siis HK ja DX kohta. Kel on kogemusi tolliga, see võiks rääkida.

Kuna Hk-st on just plaan mõned raskemad asjad tellida, ning 17$ postikulu koguaeg maksta pisikeste pakkide eest on kah häiriv, ning mõni asi võib olla üle paari kilo isegi, suure karbiga. Mõned tööriistad kah, mis kaaluvad rohkem, lausa puht huvist, et millised lõiketangid saab 2$ eest :D

Et kuidas käituda, mida teha. Tahaks olla ettevalmistunud nö.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
striker
Posts: 105
Joined: Sat Feb 05, 2011 0:30
Location: Viimsi

Post by striker »

DX'ist võid ju kõik jupphaaval ka tellida, seal on hinnad koos transaga, kamba peale pole mõtet tellida.
HK saad määrata maksmisel mis paki väärtuseks soovid, väikseim oli vist 10% arve summast.
Kaalu kohta ei oska öelda, kas 1kg on see piir või mitte!
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Pigem sõltub see ametniku suvast. Minul on kõik üle 500g pakid tollist läbi käinud, olgu see väärtus seal peal, misiganes.
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Aga mis siis peale seda tollist läbikäimist sai?
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

ma olen tellinud nii Hobbykingist kui Dealextremest, aga ma olen jälginud, et väärtus alati alla $30 jääks, nii et tolli pole seni mite ükski sealt tulnud pakk pidama jäänud. Küll aga jäi tolli üks $100 maksnud USA'st tulnud GPS'i jupp.

Mis siis sai: tuli koju kiri, kus paluti, et ma saadaks Eesti Posti invoice koopia, siis nad teevad tolli minu eest ära, küsides teenuse eest raha vastavalt hinnakirjale: http://www.post.ee/?id=6114

Ma natuke otsisin mööda netti, sest siin on ka olnud juttu kuidas tolli teha ilma Eesti Postile maksmata, aga lõpuks ei viitsinud rabeleda ja saatsin neile selle invoice. Paari päeva pärast jõudis pakk kandekeskusesse, sinna järgi minnes pidin maksma ~20 EUR, s.h. ~14EUR käibemaksu ja 6.50 Eesti Posti teenustasu ning sain paki kätte.

AndrusK
User avatar
piperpoiss
Posts: 65
Joined: Thu Jun 03, 2010 21:48
Location: Tartu, Eesti
Contact:

Post by piperpoiss »

tervist,

ma olen ka tellinud mõlemast kohast. HK,ga pole probleeme(veel) olnud, asjad on paari-kolme nädalaga eestisse tulnud. Dealextreme`ga ma päris rahul pole, kuna ma ootan sealt pakki juba neli kuud(asi, mida ma tellida tahtsin ei olnud laos ja ooteaeg võib olla vägagi pikk). kohaletoomine on dealextremes tasuta ning ka selle pärast võib pakk tulla ikka väga kaua.
(-_-)
Post Reply