Parim värvi lahendus ?

Arutelu kõigi raadioteel juhitavate plaanerite teemal...
Post Reply
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Parim värvi lahendus ?

Post by prosper »

Otsisin ja otsisin sarnast arutelu(vähemalt 2 tundi) aga ei leidnud .Sai see pealkiri nüüd ehk nii ,et teisedki leiavad. Arvasin ka ,et siin arutamiseks õige koht ,sest tõenäoliselt lendavad need lennukid kõige kõrgemale (võistlustest rääkides). Üsna palju olen kohanud tumepunast. Ehk peaks olema hoopis triibuline ? Matt või läikiv ? Võimalikud kohad kust otsima peab - taevas , erinevad pilved , mets , rohi , loodus erinevatel aastaaegadel , vahelduvad horisondi värvid(tevas -maa) , päiksepaiste , hommik-õhtu.
On seda teaduslikult kuidagi tõestatud või hoopis individuaalne. Kogemused.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Värskete luureandmete kohaselt tellisid vabalendurid selliste värvidega fibafilmi: punane, kollane, valge, sinine.
Väike osa Balti ja Soome F3J ässadest ja nende värvivalikutest:
Image
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Ega seal eriti vahet ei ole, paarisaja meetri pealt taandub ta ikkagi tumedaks koguks, vahet pole mis värvi ta on (dayglow püsib vist kõige kauem eristatavana). Kõige paremini eristab ikkagi vahelduvat heledat-tumedat
muska
Posts: 62
Joined: Wed Nov 25, 2009 14:11
Location: pärnu

Post by muska »

Mul oli kunagi kõrgustüür neoon orants. Alt vaadates oli üsnagi erk ja silmatorkav.
Õhk kannab tiivulisi
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Lennuki värvimiseks üks abivahend kah, kõik proffide värvid olemas:

http://f3j.in.ua/en/maxa-family.html?model=maxa4m#tab4

(Märkus: Internet Explorer võib hakkama mitte saada, kasutage Google Crome või Firefoxi)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kaldun arvama et siiski erinevad värvi lahendused. Ja neoon oraanz , punane ,pealt sinine - kollane on praegu minu silmale lemmik värvid.
Post Reply