Vastuvõtja programmeerimine

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Vastuvõtja programmeerimine

Post by villy93 »

Kardan, et olen kogemata oma lennuki vastuvõtja ära "programmeerinud". Lülitasin sisse esialgu puldi ja siis lennuki, nii nagu peab, aga puldil oli sisse lülitades gaas üleval, ehk siis sisenes programmeerimise režiimi. Puutusin ilmselt kange, kuna ei saanud aru, mis toimub, ja rikkusin mingid sätted ära. Kuidas tehtut ära resettida? Vastuvõtja on Corona rs410II.
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Äkki mõtled esci mitte vastuvõtjat ?
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

See on ikka ESC, mis sedasi prog. reziimi läheb.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

Esciga peaks ju mingi manual kaasas olema , piiksude järgi saab muuta settinguid .
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Ahsoh. Lennuki ostsin kasutatult ja manuale kaasa ei saanud.
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

villy93 wrote:Ahsoh. Lennuki ostsin kasutatult ja manuale kaasa ei saanud.
Aga mis escile peale on kirjutatud , neti kaudu saab ka neid manuale tõmmata
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Osa tekstist on maha kulunud, välja lugesin roxxy bl control 730 8644. Guugel selle kohta erilist infot ei anna kahjuks.
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
Climatix
Posts: 286
Joined: Sun Oct 16, 2011 17:44

Post by Climatix »

inglise keelt oskad ? algul on saksa keel siin aga 8-ndalt lehelt hakkab inglise keeles , sama firma esc aga teistugune esc vb , võibolla on progemine sama http://www.mscomposit.com/editor/image/ ... _11711.pdf
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Miskipärast ei taha lennuk enam programmeerimise režiimi minna. Lülitan puldi sisse, panen gaasi "edasi" asendisse, ühendan aku ja siis peaks tulema piiks. Piiksu ei tule. Soovitusi?
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Enne puldi sisselülitamis pane gaasi kang 0asendisse, siis lülitad puldi ja siis ühendad aku,(peaks piiks käima) ja siis proovi lükka gaas põhja ja 0 asendisse tagasi (peaks piiks käima).
(Ühenda mootor ka ESC KÜLGE ENNE SAATJA JA AKU ÜHENDAMIST! )
:roll:
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Sama rida, ei mingit piiksu. Isegi servod liiguvad, mis selles režiimis ilmselt toimima ei peaks.
Ma vaatasin neid programmeeritavad parameetreid jälle ja hakkasin mõtlema, et äkki asi pole ikkagi escis. Ainus jama, mis lennukiga praegu on, on see, et propi mootor tahaks nagu käia samal ajal mõlemas suunas (ehk siis võbeleb enam-vähem ühe koha peal ja teeb veidraid hääli). Esc ei tohiks ju mitte mingil juhul sellist olukorda tekitada?
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Kusjuures kui ma varem lennuki akuga ühendasin, oli alati mingit piiksu kuulda, isegi kui tavalise režiimi valisin. Nüüd ei ole sedagi.
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
ik
Posts: 478
Joined: Tue Jun 30, 2009 17:39
Location: Tartu
Contact:

Post by ik »

villy93 wrote:Sama rida, ei mingit piiksu. Isegi servod liiguvad, mis selles režiimis ilmselt toimima ei peaks.
Ma vaatasin neid programmeeritavad parameetreid jälle ja hakkasin mõtlema, et äkki asi pole ikkagi escis. Ainus jama, mis lennukiga praegu on, on see, et propi mootor tahaks nagu käia samal ajal mõlemas suunas (ehk siis võbeleb enam-vähem ühe koha peal ja teeb veidraid hääli). Esc ei tohiks ju mitte mingil juhul sellist olukorda tekitada?
just valesti progetud v progemata esc teeb seda suurepäraselt.
P28A- FPV
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

See peaks olema selle esc manual .
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _en_fr.pdf
Manualist lugeda siis seal pole eriti midagi rasket.
Ühesõnaga selle escga väga raskusi pole ja googlest annab otsingu tulemusi palju selle esc koht (roxxy bl control 730 no.8644) .
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
villy93
Posts: 96
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:30
Location: Tartu

Post by villy93 »

Novot. Manuale kui palju, aga programmeerimise režiimi see asi mul ei lähe. Olen igast erinevatest asenditest proovinud ja signaali puldi pealt reverse-inud, nagu manualis soovitati. Ma kardan, et ma olen lihtsalt puruks sõitnud selle esci, kuigi vigaseks programmeerisin ma ta alles pärast viimast lendu.
Cessna 182
Robbe Golden Oriole
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

ENNE PROGAMIT PANE KÕIK ASJAD 0 ASENDISSE !
aku on ikka vähemalt 50% täis ?
saatja omad ka ?

Kui ta vigane siis ta peaks kuumenema,või ültse tegema suss.
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Esc ei pruugi vahest üldse aru anda, et tal midagi viga on, vahest lõpetab ka lihtsalt koostöö, tehes ebamääraseid liigutusi mootoriga.

Endal siseneb Esc proge reziimi ühendades aku lennukisse, eelnevalt gaasikang põhja lükatud, muud seades peaksid suvad olema. Sest sa regullid ainult Esc-i-mootori vahelist suhet, ehk siis Throttle kang on see mis määrab.

Järgnevad igasugu järjestatud piiksud koos kergemate mootori võpatustega, mida miski piiks tähendab, seda ütleb siis manual.

Katseta veel, võimalusel lase kellegil kogenumal pilk peale visata, kui enam tõesti miski ei aita, siis on ta võibolla tõesti tuksis. Kogemata +- otsade sassiajamine ajab asja hetkeliselt õhtale.

Uue saad poolmuidu hobbykingist. Ise sõidan juba poolteist aastat HK reguga mis maksis 12$.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
Post Reply