F3C EMV 5. etapp - Hüürus 22.09 kl 13.00

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

F3C EMV 5. etapp - Hüürus 22.09 kl 13.00

Post by MihkelP »

Laupäeval, 22.09 toimub Kollasel selle aasta viimane F3C võistlusetapp.
Link: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=7049
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Kuidas siis sujus ka? On tulemused ka teada juba?
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Sujus kenasti - mina ja Roman saime kopteritest lahti...
Punktiseisu ja koha asetuste kommentaare ootaksin siiski züriilt...

Image
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Ja, pilt on muljet avaldav! Nii madalalt ja tagurpidi oleks mina ka temast lahti saanud!
Aga zürii ei suuda nädalaga mõnda numbrit kokku lüüa...vot on tulemused ikka!
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Pildil olev kopter on elu ja tervise juures ... lahti sain teisest... :
Kuna mul on uus pult, siis lennu ajal tahtsin FlightMode reziimi muuta aga kogemata kasutasin valet nuppu ja lülitasin mootori välja - kui asjast aru sain oli juba liiga hilja :?
titan wrote:Ja, pilt on muljet avaldav! Nii madalalt ja tagurpidi oleks mina ka temast lahti saanud!
Aga zürii ei suuda nädalaga mõnda numbrit kokku lüüa...vot on tulemused ikka!
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Nii, esimesed tulemused on lõpuks üleval http://www.mudellend.eu/f3c protokollilehel - läbi erakordsete raskuste. Nimelt sai poole hooaja pealt võrreldud meie kasutuses olevat abivahendit (soomlaste F3A Excel) ka soome F3C protokolligeneraatoriga ja avastatud omapärane viga... viimases;) Kuigi algselt tundus pigem vastupidi ;) Õnneks sai asi selgeks ja ära parandatud - mitte küll kõige elegantsemalt, aga siiski. Noh ja seejärel tuli kõik 5 võistlust otsast peale uude abivahendisse toxida, kontrollida, veelkord kontrollida jne. Kokkuvõtteks: loodan väga, et praegused tulemused on siis lõpuks igati õiged - vähemalt on need praeguseks erakordselt hoolikalt üle kontrollitud...

Kõige tobedam on see, et saksa reeglite jaoks (vabalt valitav kava) väga mõistlikku (st. lihtsat) Exceli tabelarvutust teha on üsna keerukas ja ainuke õige variant oleks kirjutada spets programm. Milleks peaks aega olema ;-)
ints
Posts: 621
Joined: Mon Oct 02, 2006 10:49
Contact:

Post by ints »

Tulemuste http://www.mudellend.eu/node/225 kohta siis kah kerge taustaselgitus:

Võitis Ville - kordame siinkohal minu ja kõikide teiste õnnitlusi talle - 0.8 normaliseeritud punktiga (3000 vrs. 2999.2 punkti) minu ees. Jan oli kolmas, Aimari pooleli jäänud sooritus tõi neljanda koha. Arvesse läheb siis 3 parimat etappi.

Kuigi Ville edu võib tunduda punktides/protsendikümnendikes tühine pean ma tunnistama, et Ville oli võidu igati välja teeninud. Ja kuna Jan lendas pisema kopteriga siis ei näita kirjas olev punktisumma päris objektiivselt ehk täiel määral tema oluliselt kasvanud oskusi - tegelikult kõige ideaalsemad ja taasreprodutseeritavad sõlmed ja silmused tegi see aasta hoopis Jan. Oskuste märgatava tõusu taga on kusjuures selge ja puhas _harjutamine_. Nii tõsine, et motiveeris mind Helicampi paar esimest päeva maksimaalselt pühenduma ning omandama (!!!) mõned FAI F3C harjutused. Uskumatu, aga me lendasime sellel hooajal märkimisväärsel määral (pakuks et 25..30%) PÄRIS FAI manöövreid - eelmise aastaga võrreldes on see märgatav edusamm.

Märgatava edusammu tegid ka kohtunikud. Esiteks, Kadri oli sellel aastal Mihklile tubliks järgijaks - mõlemad osalesid KÕIGIL 5 etapil. Samuti suured tänud uutele tulijatele kohtunikuametis - Tõnisele ja Martile. Tõnis oli kohtunikuks kolmel, Rein ja Peep kahel etapil. Veelkord, äitähh kõigile teile!

Tõusnud kohtunike taseme taga on samuti märkimisväärne hulk tööd. Lisaks Kopteriklubi klubiõhtul toimunud kohtunikekoolitusele lihvisime oskuseid mitmel viisil ja rindel. Olulisim vast oli see, et Mihkel õnnestus lähetada Finnish Openile kohtunikuks ja selle finaalis oligi lõpuks vaid 3 kanget kohtunikku: Mihkel ja kaks maailmatasemel "gurut" (MM taseme tegijad). Neid kogemusi pole meil põhjust alatähtsustada! Ei saa jätta märkimata ka asjaolu, et kui eelmisel aastal oli kohtunike platsile saamine päris märkimisväärset vaeva nõudev töö, siis see aasta sujus iseenesest, saime klubisiseste resurssidega hakkama ja jätkus veel mahti teisigi toetada. Wau!

Kokkuvõttes: endiselt oleme alles lapsekingades, aga jalajälg suureneb ;) Järgmine aasta paati hüpata ja meiega koos võistlemist või kohtunikuametit harjutama hakata ei ole kindlasti hilja - ja mida rohkem meid on seda kiiremini arenevad kõik.
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Jeah 8)
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Õnnitlused, Ville! Nüüd hakka treenima maailmameistri võistluste jaoks 8)
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Tänud.
Kommentaariks selle võistluse kohta lisaksin, et tänu sellele võistlusele olen ma tunduvalt paremini lendama õppinud.
Võistlus andis motivatsiooni treenida samu liigutusi ikka ja jälle ja konkurents sundis järjest raskemaid kujundeid harjutama.
Kui eelmine aasta selle võistlusega ennast sidusin olin eesmärgiks seadnud saada kasvõi paar punkti. Kokkuvõttes jäin teiseks.
Sellel aastal oli eesmärk võita ja seda rõõmsam ma olen, et see ka täitus.
Järgmise aasta eesmärk on osaleda Finnish Openil ja saada seal poodiumiokht.
Ühtlasi kutsun üles kõiki kes kopterit vähegi hõljutab ja ka neid kes juba luupi ja rolli teevad järgmine aasta võistlustest osa võtma. Sellest on kasu !!!
Ehk järgmine aasta saame ka vägevad auhinnad motiveerimaks osalema - näiteks 600-700se kopteri KIT jne...
Platsil näeme !!!
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

Post by Riho »

Õnnitlused, Ville :!:
F2D
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Aga edu! Õnnestus sel nädalavahetusel ka seda kindlat kätt otseselt suruda! 8)
Finnish Open - hoiame pöialt!
Edu! Igatahes!
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
Post Reply