FPV saatja-vastuvõtja probleem

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

FPV saatja-vastuvõtja probleem

Post by stnabaum1 »

Mul on kopteri peal 400 mw saatja ja vastuvõtjaks on fat sharkile monteeritud (asendatud)vastuvõtja 5,8 ghz moodul tundlikusega 90 dbi,kuid ometi on leviga probleeme.Algselt panin mõlemale kloverleaf antennid(kinnises korpuses),nähtavuse raadius umbes 100m.Ok lammutasin korpused lahti ja mis imet-õisik olistantsiga vask plekist väljalöödud ja kahe kaare varjestuse poolsed otsad jootmatta.Ostsin siis korralikud clowerleafid ja patch antenni 11dbi .Sain korraliku signaali 200 m raadiusse clowerleafidega ja patch antenniga ligi 300 m.Niipalju vastuvõtja ümber ehitamisest,et ma jätsin alles originaal kanalite lüliti,aga see võimaldab ainult vahetada nelja kanalit,saatja 8 kanalit.Milles võib olla levi probleem?Kõik mõõtmised tegin avamaastikul.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Proovi teist saatjat/vastuvõtjat, siis saad aru kus jama on. Ma just käisin proovimas enda 10mW(!) saatjat ja levikauguse numbrid on kahtlaselt samad. Selles suhtes, et plaatantenniga tekkis 300m peal lumi signaali sisse, samas päris ära ei kadunud ka 500m peal, v.a. kui lennuk pööras. Saatjal on mul keerdpolarisatsiooniga antenn, vastuvõtjal plaat.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Vastuvõtjale on korralikku suundantenni vaja alustuseks. Ning mõistagi peab see olema circular polarized tüübi antenn (patch on lineaarpolarisatsioon). Kui Tln's oled võin rahalisel tagatisel laenata RH CP suundantenni vastuvõtjale 5.8Ghz'le. Saad teada milles asi on täpsemalt.
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

On ju clowerleaf circular polarised antenn või mõtled spiraal antenni?clowerleafiga oli kõigest 200 m,siis tulid häired.Järsku peaks prillide vastuvõttja asemele eraldi oleva vastuvõttja soetama?Milline oleks parim 5.705-5,945 ghz sagedus ribas töötav vastuvõttja?Praegune on prillides selline versioon http://fpvhobby.com/20-4-ghz-receiver-module.html
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Cloverleaf ei ole suundantenn.
Patch ei ole jälle CP.
Ehk siis uuesti: vastuvõtjale on vaja CP suundantenni (näiteks spiraali).
Patchiga kaotad 50% levist ning ei ole mingit kaitset signaali peegelduse eest (CP eelis).
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

OK.Ma ole nädalalõps kodus,võiks proovida suundantenni.Saada oma telf nr
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

Post by k3rpzor »

Saatja võimsus ei anna tingimata head levi. Kas saatja ja vastuvõtja kanalite sagedused ikka klapivad?
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

Just nii ta oligi.Netis kolades avastasin,et võiks kontrollida vastuvõtjas RSSI signaali.Ühendasin siis kanalid vastuvõtja kanali lülitist lahti ja hakkasin mõõtma.Selgus, et signaal oli kõige tugevam esimesel ja teisel kanalil.Kuna fat sharki lülitil on ainult 4 positsiooni ei pääsenud esimesed 4 kanalit läbi, ehk siis saatja ja vastuvõja töötasid kaheksandal kanalil.Seal aga oli signaali tugevus palju nõrgem 0.70V.esimesel ja teisel 1.27V.Väheke jootmist ja voilaa.Katsel selgus, et klowerleafiga tuli 300m,seejärel häired.Patch antenniga lendasin 500 m kaugusele ja pilt oli hea.Kaugemale ei julgenud lennata, kuna kütust oli tagasilennu jagu.Nüüd peaks meisterdama helical suund antenni, saab näha, mis tulemused tulevad.Tore oleks kui keegi heidaks mulle lingi kus on üksipulki äranäidatud antenni valmistamine ja mõõdud.
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

Mis on helical antenni kalkulaatoris turn spacing?Millise suuruse ma peaksin panema 8 keeruga ja 5685 Mhz sagedusega kalkuleerides?0,1-0,3?Muutes seda suurust muutub ka spiraal antenni diameeter.Kalkulaator näitab 1mm traati.kuivõrd määrav on traadi läbimõõt?Kalkulaator ise on siin http://jcoppens.com/ant/helix/calc.en.php
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

0,23 nagu on ning 1mm vaskrtaati peaks olema väga lihtne saada.
Post Reply