Jet World Masters 2013

Huvitavat pildi- ja videomaterjali mudelismi teemadel
Post Reply
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

väga muljetavaldav - kas meie maal ka keegi sinnamaani kunagi küünib :idea:
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

NSVL ajal tehti selliseid koopiaid nii, et meeskond saatis hommikul detailide joonised sõjalennukite tehase tsehhidesse ja õhtul mõõdeti detailid üle ning ebatäpsed praagiti välja.
Lendama pandi mõni tuntud äss.
Ei usu, et seal maal asi nüüdki palju teisiti käib ja valmistaja tehas on ka aimatav.
Kuno wrote:kas meie maal ka keegi sinnamaani kunagi küünib
Minu arvamus oleks, et ei küüni kuni pole piloote, kes 1000 lendu aastas teevad ning ehitamiseks vastavaid toetusi ja resursse.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ma arvan, et küüniks kui....... kui kellelgi oleks hobi ka "töö". Keegi kahjuks ei maksa jah sellise töökoha eest. :( Eestlased on tagasihoidlikud ja uhkust ei jagu ka eriti. Me tunneme rõõmu teiste saavutustest ja naudime neid.
Ja veel üks oletus filmi põhjal ,et kui Eesti tiimil oleks nii kehvasti läinud nagu mõnel seal. Ma arvan ,et lennujaamas ollakse vastas mitte lillede vaid kirvestega :roll: Kes tahaks niukest koormat kanda :) Aga samas ei välista ,et miski ka koos tehtud saaks. Minu meelest läks üks Wilga projekt päris hästi käima nii, et Marek pidi oma kontole blokaadi tegema :lol: "Lühiühendusi" juhtub igas skeemis. Oma kogemus Lennupäevadest on just see "porgandi projekt" milles osa oli paljudel tegijatel. Võib olla olen liialt optimist aga kogu Eesti mudelistide seltskonnaga läheks luurele küll. Kuigi jah , mis sa rahuajal ikka luurad :) .
Aga film ja vene tiim olid SUPER LUX. Nad väärisid seda esikohta.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Piloteerimisoskuse taha asi siinmaal ei jää, aga jah, raha ja vaba aeg on määravad.
Ega viimistluselt Janno mõni lennuk alla ei jää.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Marek wrote:Piloteerimisoskuse taha asi siinmaal ei jää
Põhjamaade Nordicu võistlusel selguks päris tõde. Tore kui ka selles vigurlennu variandis naabermaade kokkutulekul esikoht Eestisse tuleks nagu F3J-s on juba kaks aastat järjest juhtunud.
Last edited by [J] on Fri Sep 20, 2013 9:46, edited 1 time in total.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Venelastel sellise projekti taga ka riiklikud ambitsioonid - eks selline mudel tutvusta ka militaartehnikat laiemas mõttes.Meil selliseid ambitsione ja ka võimalusi ei ole - ehk troonid võibolla :idea: Aga need ei ole mudelina nii atraktiivsed - ehk nad olemuselt ju ongi mudellennukid.
User avatar
laurinko
Posts: 96
Joined: Mon Aug 15, 2005 12:38
Location: Helsinki/Tallinn
Contact:

soome team

Post by laurinko »

tere

Veedsin selle 2 nädalad seal Meiringenis ja oli tore.
Videot tegin raporteerimiseks ja facebookisse panin päevaraporti koos videoga,

Teami kuulus oli 4 pilooti ja meid oli kokku 7.


http://www.jwm2013.com/fileadmin/seiten ... a4_low.pdf

face:
https://www.facebook.com/groups/1409498535935869/
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

[J] wrote:
Marek wrote:Piloteerimisoskuse taha asi siinmaal ei jää
Põhjamaade Nordicu võistlusel selguks päris tõde. Tore kui ka selles vigurlennu variandis naabermaade kokkutulekul esikoht Eestisse tuleks nagu F3J-s on juba kaks aastat järjest juhtunud.
Ma ei saa nüüd aru, kuidas see F3A ja F3J teemasse tulid? Ma avaldasin arvamust, et koopiate piloteerimise taha asi Eestis ei jää. Sinu loogika järgi aga ei ole F3A ega F3J piloodid piisavalt head. Ma arvan, et mõlemas grupis ja mõnes teiseski veel on piloote, kes selliste koopiatega kenasti hakkama saaks ja piloteerimise osas alla ei jääks.
Post Reply