Lõikan vahtplastist tiibu ja muid detaile

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Lõikan vahtplastist tiibu ja muid detaile

Post by Joukko »

Lõikasmiseks on vaja joonist või vineerist valmis šablooni.

Hind: 6€/h + materjalid(vahtplast ja vineer)

Täpsemalt oskan hinna öelda kui olen jooniseid näinud.

Näidiseks selle lennuki kere ja tiiva olen ise lõiganud:
https://picasaweb.google.com/1006716210 ... 4c7z5P6Edw

Konkreetse lennuki 70% šabloonid on mul olemas ja tiibade ja kere väljalõikamine koos materjaliga läheb 20€.

Kui huvi on siis pm või tel. 56603604.
Joukko
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

V2ga postiivne v2rk, j2tan meelde ja ilmselt kunagi l2heks vaja mingitsorti asendus tiibasid Parkzone Radianile ja yhele apprenticile.

Radiani tiivakuju, see v6ib olla natuken problemaatiline, hetkel ise pilti ei saa n2idata, aga viska pilk peale, kas oled v6imeline seda tegema?

Tiivaprofiil ei pea kumer olema ylespoole kusjuures, sirge oleks v6ibolla isegi 2gedam.

Apprentice tiivaprofiil peaks v2ga lihtne teha olema ilmselt. Ainukene asi, et tiivapooled on m6lemad 1 meetri pikkused, ehk siis kokku tuleb tiib 2 meetrine, keskele l2heb muidugi fiibervarras.

Kas need suurused on probleemiks?
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

Kuni meetri saab korraga lõigata küll kui vaja. Kui lõigata sirge tiib Radianile, siis ei ole see lennuk enam stabiilne. Need kumerused tiiva otstes hoiavad teda stabiilsena. Sama õhuke tiib penost lõigata on suht mõtetu kuna jääb liiga nõrk. Täpselt selliste kumerustega tiiba kindlasti lõigata ei saa aga midagi analoogset robustsemal kujul oleks võimalik vast teha kui tiiva profiil olemas. Selle apprenticile pole kindlasti probleemi tiiva lõikamisega.
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Justnimelt, selles asja iva ongi, kui ma saan nendest kumerustest lahti, on mul praktiliselt Radian Pro tiivad, millele teen ma Eleroonid kylge ja ongi 4 kanaline lennuk millega saab juba 2gedamalt man66verdada 8)

Kas sa teed sinisest vahust kah tiibasid? V6i mis sorti peno sul on, on ta selle poe lennuki kere penoga sarnase tugevusega?

Minghetk, v6in yhe profiili valmis ehitada arvutis, ning selle sulle meilida ilmselt, vineeri toorikuid saata oleks ilmselt natukene tyytum.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kõige lihtsam oleks ikkagi Radianil kõrvad maha lõigata, + eleronid ja ongi Trainer valmis :lol:
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Lihtsaim lahendus oleks see jah, kuid mul on ka tydruk kes lendab selle lennukiga, ning ma soovin talle alles j2tta v6imaluse selle lennukiga murevabamalt lennata. Ning uued tiivad on ka juhuks kui ma vanad puruks s6idan :) Sest nigunii ykskord ma teen seda ikka... :lol:
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

Mul ei ole vahet mis penost ma lõikan. See sinine peno on küll tugevam aga ka oluliselt raskem kui tavaline valge. Muidu lõikan tavalisest valgest aga kui on erisoovi siis saab ka seda.
User avatar
TU.144
Posts: 174
Joined: Fri Oct 01, 2010 14:49
Location: Tartu

Post by TU.144 »

Juhin tähelepanu, et Radian pro tiibades on kogu tiiva ulatuses sees karbonlatid. Kui toru lõppeb siis hakkavad pihta ja lähevad peaaegu tiiva otsa välja. Tänu nendele see tiib oma tugevuse saavutabki. Seega pole mõtet teha raskemast penost sest tugevdused tuleb sisse panna pärast niigunii.
Image
FOTOD JA VIDEOD NII TAEVAST KUI MAALT
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Selge, t2nud info eest :)
Loll kysimus, aga valge peno, mul on vanast ajast meeles see soojustus peno, mis on see kuuliline ja rabe.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Hei!
Kas saaksid lõigata ka vahust kaitseümbrist multikopterile? Näide: http://www.globalmove.org/move:x-ufo
Materjal võiks olla võimalikult vastupidav. Täpselt ei tea aga vist on depron sobiv kandidaat. Igatahes tavaline pakkimiseks kasutatav vahtplastik on liiga rabe. Palju tükk umbes maksa võiks kui välisläbimõõt on ca 1m ?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

felch wrote:Hei!
Kas saaksid lõigata ka vahust kaitseümbrist multikopterile? Näide: http://www.globalmove.org/move:x-ufo
Materjal võiks olla võimalikult vastupidav. Täpselt ei tea aga vist on depron sobiv kandidaat. Igatahes tavaline pakkimiseks kasutatav vahtplastik on liiga rabe. Palju tükk umbes maksa võiks kui välisläbimõõt on ca 1m ?
Lõikamine oleks võimalik. Vineeri sabloonide jaoks kuluks päris palju. Ma kardan, et deproniga jääb see ka mõtetult õrn. Võibolla kui miski 5 kihti kokku liimida siis jääb hea aga siis kaalub ka juba omajagu ma usun. Üldiselt usun ma seda et sellist head materjali nagu sel lehel meil saada pole. Maxpod on depronile üpris sarnane ja seda mul on kui sind selline asi huvitab. Kui joonise muretsed siis oskan sulle miski esialgse hinna öelda.
nuudel
Posts: 391
Joined: Sat Apr 02, 2011 14:30
Location: TLL/DUB

Post by nuudel »

Soovitus - vanakooli soomepapp on hea shaabloonimaterjal ning samuti tavaline kartong. Hea lihtne shabloone l6ikuda nendest.
Multikopterile ehk depronivahele sinine vaht panne mis betoonialla k2ib. Peaks seda 300mm paksust ka olema, ja 5 depron peale kleepida.
Lihtsalt idee.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

nuudel wrote:Soovitus - vanakooli soomepapp on hea shaabloonimaterjal ning samuti tavaline kartong. Hea lihtne shabloone l6ikuda nendest.
Multikopterile ehk depronivahele sinine vaht panne mis betoonialla k2ib. Peaks seda 300mm paksust ka olema, ja 5 depron peale kleepida.
Lihtsalt idee.
Kõik muu peale šablooni materjali soovituse on head ideed. Kuumatraadiga lõikamiseks kartong ei kõlba kindlasti. Soomepapi kohta ma kindel pole aga ma kardan et traat jääb kinni sinna, sest isegi vineerist šablooni läheb traat sisse kui kuuma liiga palju on reguleeritud.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

kui traadi seda osa, mis papiga kokku puutub mitte kuumaks lasta, siis kõlbab papp ka.
nuudel
Posts: 391
Joined: Sat Apr 02, 2011 14:30
Location: TLL/DUB

Post by nuudel »

:)
Seda minagi, et ei tasu traati punaseks ajada ega seda kasepuudega kytta.
Papp on v2ga eduline kui kiirelt mingit shablooni vaja, siiani ei saa nuriseda.
User avatar
Joukko
Posts: 161
Joined: Sat Oct 30, 2010 21:54

Post by Joukko »

aretaja wrote:kui traadi seda osa, mis papiga kokku puutub mitte kuumaks lasta, siis kõlbab papp ka.
Soome papiga võib see võimalik olla küll. Aga mis ime traat sul on, et saad seda osade kaupa kuumaks lasta :). mõlemal pool penot on šabloon kuidas ma peaksin saama traati nii kuumutada et šabloonile minev osa kuumaks ei lähe :D. Räägi mulle ka kuidas nii saab.
nuudel wrote::)
Seda minagi, et ei tasu traati punaseks ajada ega seda kasepuudega kytta.
Papp on v2ga eduline kui kiirelt mingit shablooni vaja, siiani ei saa nuriseda.
Proovin millagi ise selle paksema papiga ära ja eks siis näha ole aga üldiselt kui ma lõikan mingi 1m tiiba ja ma seda traati korralikult kuumkas ei lase siis ei tule sealt erilist kvaliteeti ka ja rõhku tuleb rohkem lihvimisele panna. Isiklikult meeldib mulle nii et lõigatud asi tuleb võimalikult sile ja lihvima peab minimaalselt. Kui sabloon on ebatasane ja traat seal hüppama hakkab vms siis ei jää pind sile. Vineeri ma saan ilusa sileda lintsaega ja mööda seda hea tõmmata kuna saab vastavalt vajadusele ka kuuma anda. Aga kuna ma pole ise kunagi selle papiga proovinud ei tea täpselt mis teeb. Proovin millagi ära ja kui toimib siis oli hea info kuna papp oluliselt oda
User avatar
Maikkel
Posts: 271
Joined: Fri Nov 05, 2010 18:20
Location: Tallinn

Post by Maikkel »

Endal tekkis idee, et natukene papi kohale pigistada mingi alumiiniumist väike seibike, tükike, sellise tugevusega, et seda saaks jõuga üles alla nihutada vastavalt vajadusele. Traat oleks peno juurest tumepunane, samas see tükike alumiiniumit võtaks kõrgemalt suure osa kuumust ära, ehk siis sellest kohast palju jahedam traat.
DX6i>Vapor>Radian>Mustang>Apprentice>Blade Mqx
User avatar
renard
Posts: 16
Joined: Sun May 12, 2013 20:25

Post by renard »

Erinevate kuumustega traadi saad nii, et paned pika traadi ja klemmide vahele läheb vaht ja väliskülgedel on shabloonid.

traadi kinnitus ll shabloon ll juhe ll vaht ll juhe ll shabloon ll traadi kinnitus

Keskelt punane, äärtest kuum :D
User avatar
Silversass
Posts: 149
Joined: Tue Sep 03, 2013 23:58
Location: Rakvere

Peno lõikamine

Post by Silversass »

Joukko wrote:
aretaja wrote:kui traadi seda osa, mis papiga kokku puutub mitte kuumaks lasta, siis kõlbab papp ka.
Soome papiga võib see võimalik olla küll. Aga mis ime traat sul on, et saad seda osade kaupa kuumaks lasta :). mõlemal pool penot on šabloon kuidas ma peaksin saama traati nii kuumutada et šabloonile minev osa kuumaks ei lähe :D. Räägi mulle ka kuidas nii saab.
nuudel wrote::)
Seda minagi, et ei tasu traati punaseks ajada ega seda kasepuudega kytta.
Papp on v2ga eduline kui kiirelt mingit shablooni vaja, siiani ei saa nuriseda.
Proovin millagi ise selle paksema papiga ära ja eks siis näha ole aga üldiselt kui ma lõikan mingi 1m tiiba ja ma seda traati korralikult kuumkas ei lase siis ei tule sealt erilist kvaliteeti ka ja rõhku tuleb rohkem lihvimisele panna. Isiklikult meeldib mulle nii et lõigatud asi tuleb võimalikult sile ja lihvima peab minimaalselt. Kui sabloon on ebatasane ja traat seal hüppama hakkab vms siis ei jää pind sile. Vineeri ma saan ilusa sileda lintsaega ja mööda seda hea tõmmata kuna saab vastavalt vajadusele ka kuuma anda. Aga kuna ma pole ise kunagi selle papiga proovinud ei tea täpselt mis teeb. Proovin millagi ära ja kui toimib siis oli hea info kuna papp oluliselt oda
Mina tegin šabloonid õhukesest alumiiniumplekist. printeriga kleeppaberile figuur, kattepaber tagant ära, kleeps plekile, plekk tavaliste kääridega (kumerad osad kumerate kirurgikääridega) parajaks, puidukruvidega peno külge kinni ja ... kuuma. Vaadake pilti ka: https://plus.google.com/u/0/photos/1016 ... 0812865681 . Antud isend sai kiiruga, prooviks tehtud, algajale harjutamiseks. Nüüd on juba hulk aega teeninud ning korduvalt alla kukkunud.
Tee ise!
Post Reply