Takjariba, et aku täiendavalt kinnitada raami külge

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
kristerlukka
Posts: 17
Joined: Wed Jul 24, 2013 18:16

Takjariba, et aku täiendavalt kinnitada raami külge

Post by kristerlukka »

Olen tellimas endale paari akut, kuid täna on akude küljes ka takjariba. Olen hobbykingis otsinud, et endale juurde tellida, kuid pole leidnud. Ei oska seda inglise keeles isegi kirjutada :)

Kas kellelgi on üle (ühelt poolt takjariba, teiselt poolt liim). Kuidas seda inglise keeles kutsutakse?

Parimat,
Krister
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

...

Post by Riho »

Need sõnad on otsingul abiks:

velcro strap
Hook Loop with self adhesive backing
Hook and Loop strap
F2D
User avatar
varustaja
Posts: 480
Joined: Sat Feb 25, 2012 23:30
Location: Tiskre

Re: Takjariba, et aku täiendavalt kinnitada raami külge

Post by varustaja »

kristerlukka wrote:Olen tellimas endale paari akut, kuid täna on akude küljes ka takjariba. Olen hobbykingis otsinud, et endale juurde tellida, kuid pole leidnud. Ei oska seda inglise keeles isegi kirjutada :)

Kas kellelgi on üle (ühelt poolt takjariba, teiselt poolt liim). Kuidas seda inglise keeles kutsutakse?

Parimat,
Krister
Aga palun: http://www.abakhan.ee/catalogsearch/result/?q=takja
Team Losi LST XXL 1/8 scale Monstertruck, 105km/h electric speedboat, HBX massive 1/10 trophy truck, Align 450pro DFC,Compass Atom 500 fbl, MSH Protos MAX V2 800 (1.77m disk diam.)
User avatar
Riho
Posts: 269
Joined: Tue Oct 04, 2011 18:12

Re: Takjariba, et aku täiendavalt kinnitada raami külge

Post by Riho »

varustaja wrote:
kristerlukka wrote:Olen tellimas endale paari akut, kuid täna on akude küljes ka takjariba. Olen hobbykingis otsinud, et endale juurde tellida, kuid pole leidnud. Ei oska seda inglise keeles isegi kirjutada :)

Kas kellelgi on üle (ühelt poolt takjariba, teiselt poolt liim). Kuidas seda inglise keeles kutsutakse?

Parimat,
Krister
Aga palun: http://www.abakhan.ee/catalogsearch/result/?q=takja
Anna andeks kuid ma kaldun arvama et "Abakhanis" müüdav takjapael ja seal taga olev liim ei kannata kriitikat eriti korralike akude kinnitamiseks :roll:
Tean poodi Pärnu maanteel kus müügil korralik valik 3M tooteid (sealhulgas erinevad takjaribad)
F2D
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

http://www.tesa.com/consumer/mounting_h ... ape,c.html


Igas korralikus ehituspoes on olemas (tavaliselt teipidega ühes riiulis).
Kumbagi poolt pakis meetri jagu.
User avatar
FlyingZika
Posts: 91
Joined: Fri Jun 14, 2013 14:02
Location: Viimsi
Contact:

Post by FlyingZika »

Selveri kauplus oleks kah vihjeks :-)
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Tesa takjaribade liim on suht ok, samas kui temperatuurid liiga kõrgele tõusevad siis kipub liim vedelaks minema ja takjariba veidi ära nihkuma. Sel puhul aitab lisaks takjariba enda liimile paari tilga CA lisamine. Ekstreemsematel juhtudel, näiteks CP kopteri akude kinnitamiseks on kindlasti vaja lisaks ka velcro rihma, näiteks sellist:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _bag_.html
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Espakis on müügil, k rautas - kindlasti kasutada lisaks eraldi rihma nagu eespool soovitati. Kui teil lähevad akyd nii kuumaks, et liim sulab, siis olete juba hiljaks jäänud.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Palav ilm+kiire lend=kuum aku ja sulav liim. Kui teha veel äkilist lendu, võib tulemus olla põlev aku. Siis võib julgelt öelda, et on hiljaks jäädud :lol:
Igatahes Tesa teibi liim hakkab 40 kraadi juures vedelaks minema ja selline temperatuur ei tähenda LiPo akule veel midagi.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Infoks:

Turnigy Nano 65c aku (pinge peale lendu 3,76-3,77V, 12 laadimist) - soe
Gens Ace 45c aku (pinge peale lendu 3,80-3,81V, 2 laadimist) - jahe

Sama lennustiil ja lennu kestvus, 6 min.

Madala C arvuga ja kehvapoolne aku = probleemid. Ehk kui aku on nii kuum, et liim juba sulab, siis ei ole probleem mitte takjateibi liimis vaid akus, mis on lihtsalt liiga kuum ja lahja antud mudeli jaoks.

NB! see jutt puudutab suuremat osa Eestis koptereid lennutavaid isikuid. Mõned üksikud on, kes suudavad heast akust viimast võtta ning aku kuumenemine on normaalne nende lennustiili juures :)
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Neid takjarihmasid ja kleepribasid leidub küll, kui enamvähem kõik ehituspoed läbi käia. Kui valesti ei mäleta, siis Tallinnas nt Kadaka tee Ehitusmaailmast leidus miskit ja Bauhausist miskit muud ka, kokku leidsin kõik vajaliku :)

Aga kinnituseks on minu meelest ainult üks usaldusväärne viis. Takjariba aku põhja alla ja siis takjarihmaga veel ring peale ka. Üks hoiab siis edasi-tagasi nihkumast ja teine üles-alla liikumast = aku on turvaliselt kinnitatud. Kui ühe kahest ära jätad, on varem või hiljem jama majas.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply