Vajan nõustamist!

Arutelu kõigist mootoritest ja sellega seonduvast... elektrimootorid, sisepõlemismootorid, kiiruseregulaatorid jms
Post Reply
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Vajan nõustamist!

Post by Calibra »

Plaan siis soetada nitromootoriga paat, aga ei oska kuskilt väljalugeda kui suure % kütus sinna sobiks. Ültse olen juba mitmendat päeva uurinud kütustekohta ja aina segasemaks läheb- saan aru, et % kütuse kanistril näitab nitrometaani sisaldust. Seega loogiliselt võttes mida väiksem protsent seda suurem on muude komponentide hulk. Ehk siis kui tahta et mootori eluiga oleks piken siis tuleks kasutada 16 % kütusesegu? VÕi eksin? Aga kuna valikusolev paat on vesijahutusega siis kas on mingit vahet ültse mida sinna sisse panna?
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

nitro% ennekõike annab lisavõimsust mootorile, et nagu väike toping. samas on ka veidi kergem käivitus suurema nitrosisaldusega.
pead ise teadma kas tahad lihtsalt ringi siristada, või on võidu peale punnitamine. meeletu kiirus mootorile üldiselt lühendab eluiga, nagu ikka.

väikesed mootorid kannatavad kõik kütused ära, suurtele (üle 20 cc) väga kanget ei soovitata.

kui alles alustad, lase 10-15% kütusega, õpi sellega manööverdamine selgeks, kangemaid ja kallimaid kütuseid saab alati osta.

eks mõni paadimees kommenteerib mis kütuseid võistlustel lubatakse ja kasutatakse.


(selleks, et mootor töötaks, ei pea kütuses üldse nitrometaani sees olema)
kogun vanu vene lennukimootoreid
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

See oli arusaadav ja asjalik vastus. Mõned poed eestis müüvad seda kütust aga proovin siin kuulutuse lisada ehk keegi müüb soodsamalt.
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Kütte segude kohta võid infot saada KULLOST või TAllinna mudelismi poest (www.mudelipood.ee)

:wink:
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Teiseks tehnika areneb oleks aeg valida juba bensu/diisli mootoriga paat :)
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

Oskad sa pakkuda eestismüüdavat sellist? Link kuluks ära.
Calibra
Posts: 11
Joined: Tue Mar 08, 2011 16:08

Post by Calibra »

Samas ma mõtlesin, et äkki annab sinna kuidagi elektrimootor mul peale aretada, kuna neid on mul hulgi ja kopterijuppe uusi ja kasutatud. Mõtlesingi neid müüma hakata sest nagunii vedelevad tühja- ma ise pole lennumees:D aga kui kellegil tärkab huvi siis võib küsida julgelt.
Post Reply