Kattekile

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Kattekile

Post by särts »

Sattusin mingi kile otsa millel puudub liim.Üks pool peaks olema matt aga ei ole.Proovisin triikrauaga nii ja naa,ei midagi,ainult värvikiht ujub laiali.Mida sellisega teha?Ostsin Kullost eelmisel aastal,ei hoiatatud ka poes,et liimita.HELP!
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Kattekile

Post by cuprum »

särts wrote:Sattusin mingi kile otsa millel puudub liim.Üks pool peaks olema matt aga ei ole.Proovisin triikrauaga nii ja naa,ei midagi,ainult värvikiht ujub laiali.Mida sellisega teha?Ostsin Kullost eelmisel aastal,ei hoiatatud ka poes,et liimita.HELP!
Kindel ikka, et täiesti liimitu?
Kui nüüd ausalt ülesse tunnistada, siis olen isegi üritanud, ja pärast selgunud, et kile siiski kaheosaline. Ainult, et see va liimikihti kattev kile on olnud ikka üsna tihkelt põhikile küljes. Tükk aega on tulnud skalpelliga serva vahele pugeda.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Kattekile

Post by särts »

Selle peale ei tulnud,et kate peal.Proovin lahti nokkida.Teised kiled on mul katteta,võta ja kileta.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Kattekile

Post by särts »

Täpselt nii oligi :oops: .Veel küsiks nõu-millega töödelda balsat enne katmist paremaks nakkumiseks?Netis infot ka aga mõni nii mõni naa.Mida ütlevad kohalikud kilemehed?Balsa suht soft.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mina olen ainult liivapaberiga töödelnud :lol:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Re: Kattekile

Post by tikka »

särts wrote:Veel küsiks nõu-millega töödelda balsat enne katmist paremaks nakkumiseks?Netis infot ka aga mõni nii mõni naa.Mida ütlevad kohalikud kilemehed?Balsa suht soft.
Võimalik et kilet tootvad firmad teevad ka vastavaid lahuseid. Viimati kui kilega katsin, kasutasin kilega kaetavatel kohatel nitrolahustiga lahjendatud nitrolakki. Balsa puhul on pärast töötlemist pinnal palju lahtiseid osakesi. Pärast lakkimist oli tunda, et pind on krobeline. Kaetavad kohad lihvisin veelkord kergelt üle siledaks ja katsin kilega (kuumusega lakk kile all mullitama ei hakanud). Kas nitrolakk on hea mõte, palju kaalu lisab, ei tea. Mudel on enamiku ajast kapiotsas seisnud ja kile pole lahti tulnud.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Kattekile

Post by särts »

Mõned soovitavad mingi liimi lahust,venemaal kasutavad BF liimi.Eriti kui mõnes kohas ei saa kilet üle serva keerata.
Post Reply