Spektrumile "reklaami"

Huvitavat pildi- ja videomaterjali mudelismi teemadel
Post Reply
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Spektrumile "reklaami"

Post by henryko »

Huvitav, kuidas saatja "knob" - juhtkang maakeeli lihtsalt ära sureb? Kas neid kuidagi hooldada ka saab? Võtad lahti ja puhastad aegajalt? See spektrumi asi hakkab vaikselt kahtlaseks muutuma kui üldse ringi vaadata. Kellelgi pole Futaba pultidega midagi juhtunud.

https://www.youtube.com/watch?v=FCHPR031J9o - õnneliku lõpuga lugu.
Image
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Kui asi on kindlasti potensiomeetrites siis järelikult...
Tööstusautomaatikas ja ka autodes kasutatakse kordi suurema
kulumiskindlusega potekaid. Hinnad muidugi ka vastavad. 8)
Aga kui oled just Spektrumi fänn siis võid potekad ju ka ise ennetavalt välja vahetada.
Pead lihtsalt leidma piisavalt usaldusväärse kvaliteediga sobivad isendid.
Füüsilised ja el. lineaarsusnäitajad peavad muidugi ka õiged olema.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Täna oli minu käes üks Spektrumi DX6i, mille eleroni signaal istus ühes servas, samal ajal kui kang oli ilusti keskel. Kui pult oli lahti võetud ning veidi sakutatud poteka juhet siis hüppas signaal keskele tagasi. Sai juhtmed üle mõõdetud- kõik korras. Aga poteka üks õlg hüppas vahepeal lühisesse- mis põhjusel, sellest aru ei saa. Kiskusin takistuskeha maha, veidi mustust oli aga lühist polnud. Mingit juhmetükki ka poteka kestas ringi ei kolisenud. Igaks juhuks lasin suruõhuga üle ja pühkisin kontaktid puhtaks. Panin kõik hoolikalt kokku ja asi jäi tööle. Koputasin ja loksutasin aga viga rohkem välja ei löönud. Sürr värk. Võimalik, et see pult on varemalt sama veaga ühe kopteri maha keeranud, krässi kirjeldus igatahes vihjas sellisele veale.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

trebla wrote: Sürr värk. Võimalik, et see pult on varemalt sama veaga ühe kopteri maha keeranud, krässi kirjeldus igatahes vihjas sellisele veale.
Mu kasutuses on ka old mõningaid pulte Spektrumilt. Muidu kõik ilus ja tore, aga miskipärast need "stickid" võbelevad DX6i, DX7s, DX9´l ja seda DJI ajude puhul kuni A2´ni välja. Ma ei tea, kas DX18 ka seda teeb, ma pole proovinud, aga Futaba on brilliantne.

Ma ise müün ka Spektrumit, hea saatja on, lihtne ka, aga gimbalite juhtimiseks siis rohkem :-)
Image
Post Reply