Tiibateta suhkruraketi katsetus

Raketid ja rakettmootoriga lennukid
Post Reply
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

Tiibateta suhkruraketi katsetus

Post by nils »

Katsetasin sellist raketti, mis oleks stabiilne ilma tiibadeta. Raketil on 2 viltust düüsi, mis panevad asja keerlema. Sabapoolses otsas on kvaliteetne suhkruraketi kütus lendamiseks ja ninapoolses otsas on külmalt tambitud suhkruraketi kütus, mis teeb väikese paugu. Esialgse suuna kätteandmiseks on 40 mm solgitoru.

https://www.youtube.com/watch?v=RsdOAsNPKAs

See oleks siis ohutu ja sobilik uusaastarakett. Tiibadega rakett keerab ennast paratamatult vastu tuult, sellist raketti aga tuul suurt ei mõjuta, seega saab ohutumalt lasta.

Raketi joonis:
Image
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Kui lennukõrgus huvitab siis eemalda 32mm torust kavliteet suhkrusegu ja lisa 40mm toru põhja.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

40 mm

Post by nils »

Ma saan praeguse tehnoloogiaga teha vaid 32mm ja 50mm raketti. Nende jaoks on olemas 33mm ja 51mm augupuurid, mis teevad paraja suurusega otsa ja düüsi. 40mm solgitoruga hästi klappivat augusaage poes pole. On olemas 40mm augusaag aga tollega tehtud asi jääb loksuma.

Minu see nn "ebakvaliteetne suhkruraketi kütus" on selline, mille põlemisele ükski kerge asi vastu ei pea. Ei aita klaaskiuga tugevdamine ega metall, ikka läheb lõhki.
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

Täitsa edev. :) Ma millalgi talvel pärast Robotexi üritan järgi ahvida. :D
Post Reply