tundmatu mootor

See on koht, kus rääkida kõigest mudelitega seonduvast, mis teiste teemade alla ei lähe.
Post Reply
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

tundmatu mootor

Post by luar »

https://www.upload.ee/image/6527533/mootor.jpg
https://www.upload.ee/image/6527536/md5.jpg
Tere!
Sain tasuta mootori ei tea millele see kuulub ja kas sellega saab midagi teha.
Mootor peaks ise töötama ilusti. Mille pealt (bensiin,nitro,diisel) seda ma ei tea. Mootor ise vene ajast googlest leitsin ainult ühe pildi seal oli kirjas, et see on aastast 1968. http://www.worthpoint.com/worthopedia/m ... -400194608 Minu küsimus on selline kas sellaga saaks teha kodus näiteks puldiga autot ja mitte eriti kallist? Kui palju see mootor väärt on?
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

mootor

Post by särts »

Hei!Tegu jah ühe ebaõnnestunud nn nitrokaga.Nitrokütust sellel kasutada küll ei soovitaks,kui siis proovida 5% mitte karmimat.Originaalis töötas denatureeritud piirituse,õli ja kastoorõli seguga.Võimalik et üks komponent oli veel.See moto paras peavalu,käivitamine raske ja ega tal see käimine ka just parimate killast pole.Sobib pigem sisepõlekaga tutvumiseks kui reaalseks kasutuseks.NB! Kui tekib tuhin õppeotstarbeks lahti võtta,siis jäta meelde mispidi kolb ja silindripea külge käivad.Pole sümmeetrilised kujult.Ja ära kolvirõngaid ära lõhu,kaunis rabedad.Muidu väga kehvasti töödeldud detailidega mootor ja väga ravi sellele probleemile ei leia ka(ei oleks ka mõtet).Sööb mingi 8x4 proppi muidu,kuigi proovisin ka 9".Aga......see oli VÄGA ammu,mõned üksikud jupid kahest motost veel isegi alles.unustasin täpsustada et tegu Kometa MD5 motoga.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

moto

Post by särts »

Kuigi....kui sattus pihku õige proppide punt,siis isegi 10" propiga töötas.
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Aitäh!
Aga veel ma sooviksin teada saada kas seda mootorit on mõtet müüa ja mis selle hind olla võiks?
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Huvitav rihmaratas mootorivõlli otsas. Nöörist käima tõmmata? :)
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Kui palju selle mootori eest üldse küsida võib kui müüa kuna tegu siiski vanaaegse mootoriga mis tõstab selle väärtust.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Erki.K wrote:Huvitav rihmaratas mootorivõlli otsas. Nöörist käima tõmmata? :)
Võin eksida aga kas see polnud mitte mõeldud veesõidukitele ja just nöörist käima tõmbamiseks ?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Rihmarattas viitab sellele, et on kasutatud paadil ja käima käis veneajal nagu ikka nöörist tõmmates. :oops:
Eco Expert -
Eco Mini expert
FSR 3.5cc (Nitro)
Eco team
Eco mini team
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Kuid siiski palju selle mootori eest eurosid saada võib? :D
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

mootor

Post by särts »

Motol endal pole mingit vahet,teine ots külge ja lennukile.Aga seda ei soovita,raputab ka kõvema lennuki laiali.Sel motol jube vibra,keegi kiitis et 7 balli Richteri skaalas :D Müümisega küll nii et kingitakse suveniiridena neid motosid.Jebais vist kunagi nägin null hinnaga "müügis".Kui tegu oleks a 58 Super Tigre originaaliga,mitte nõuka koopiaga,siis oleks isegi uunikumina väärtus.Aga vaheta rõngad paremate vastu ja tee väntvõlli gaasijaotus ümber,siis isegi töötab,saad lõbutseda odava raha eest.
User avatar
Veteran
Posts: 59
Joined: Tue Aug 24, 2010 11:24
Location: Viljandimaa

Post by Veteran »

Plaatinaspiraaliga küünlaga isegi võis tõõle saada...originaalküünlaga pidi vooluallikas pidevalt ühendatud olema.

Suurepäraselt sobib keps koos kolviga võtmerõnga külge riputada!
Tervitustega Veteran.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

luar wrote:Kuid siiski palju selle mootori eest eurosid saada võib? :D
ise said tasuta ja loodad mingit jackpotti teenida...

kui midagi teha pole/ei oska, võid selle mulle anda, ehk mõni element on etem minu omast (näitusele)
kogun vanu vene lennukimootoreid
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Kas keegi saab kirjutada selle mootori täpsema kütuse ,,retsepti".
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

veidi lisada diislit ja piiritus ja kastoorõli. 1:25 või 1:30 kui ma ei eksi :)
Peaks olema Nitro mootor kui ei eksinud nüüd kui on uus mootor siis tuleb esimesed segud kangem teha, et ta sisse töötaks.
nüüd on juba lihtsam tellida seda valmis kütust nt mudelipoest tallinnast.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

mootor

Post by särts »

Ufo,see jutt oli nüüd küll pehmelt öeldes totaalne sodi.Mida teeb diisel küünlaga motol?Saastab keskkonda või tekitab suitsu?Ajad lihtsalt inimest segadusse sellise jamaga.
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Lisad VEIDI diislit kütusesegu sisse mootor pidi siis paremini toimima...
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Algul võtan piiritust ja siis panen õli(1/25) juurde?(kui ma nüüd õigesti arusain :D)
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

Mina ostaks mudelipood.ee valmis kütuse ja probleem lahendatud :)
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Palun kas saaks linki kuna mudelipood.ee e-poest ei leidnud ma kütuste katekoorjaidki.
User avatar
ufo
Posts: 1239
Joined: Mon Jan 03, 2011 19:23
Location: Eesti
Contact:

Post by ufo »

luar wrote:Palun kas saaks linki kuna mudelipood.ee e-poest ei leidnud ma kütuste katekoorjaidki.
Kuna nad sulgesid oma uksed ja tegelevad veebipoega (kullos asusid varem) siis on 2 varjanti
Telefon./Phone: +372 5533091
E-mail: mudelsport.pood at mail.ee
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Kas mootorisse võib minna eeter koos mingite õlidega. Sain teada, et küünal mida on pildil näha, on eelsüüte küünal. Tahan mootorit käima saada aga ei julge niisama eetrit sisse valada. Tean, et enne käivitamist pean kompresiooni maha laskma ja parast prale panema. Aga kütuse segu pole selge ja nitrot ka ostma ei hakka kuna koik voimalised segamiseka olemas.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

luar wrote:Kas mootorisse võib minna eeter koos mingite õlidega. Sain teada, et küünal mida on pildil näha, on eelsüüte küünal. Tahan mootorit käima saada aga ei julge niisama eetrit sisse valada. Tean, et enne käivitamist pean kompresiooni maha laskma ja parast prale panema. Aga kütuse segu pole selge ja nitrot ka ostma ei hakka kuna koik voimalised segamiseka olemas.
Kui tegemist on nitrokaga, siis sinna eeter küll ei lähe. Soovitaks osta valmis nitrokütust. Nitrometaan lihtsustab käivitamist, eriti jahedama ilmaga. Kompressioonsüütega mootori silindripea on teise konstruktsiooniga.
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Minu arust peaks olema vana vene diisel mootor.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Loe Veterani jutt 5 korda läbi ja katsu sellest aru ka saada ja siis veel Tikka jutt ka.
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Nitrot ma ostma ei hakka. Teen ise segu. YouTube.com-is on piisavalt samu mootoreid mis kõik töötavad. Segu tulebgi teha nüüd kas eetrist või piiritusest see on ainuke asi mida ma ei tea.(kuna eeter on sisult selline, et plahvatab kompressioni jõul aga ülejäänud teevad paugu sädemest).
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Hõõgküünlaga mootori põhikomponent on piiritus. Kas etanool või metanool. Metanool on väga mürgine ja ennast sellega määrida ei tohi.
40 aastat tagasi kui neid mootoreid tehti oli kütuseks tavaliselt 70% metanooli ja 30% kastoorõli. Tänapäevane kütus on koostiselt võrratult täiuslikum.
Last edited by [J] on Sun Oct 29, 2017 11:08, edited 1 time in total.
luar
Posts: 12
Joined: Thu Jan 05, 2017 18:15

Post by luar »

Aitäh. Aga millega seda segama peaks mis õliga?
Post Reply