Universaalne Nutitelefoni Rakett

Raketid ja rakettmootoriga lennukid
Post Reply
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

Universaalne Nutitelefoni Rakett

Post by nils »

Image

Selline asi valmimas. Kinnituskonstruktsioon võimaldab igat kaasaegset nutitelefoni kinnitada. Langevari avaneb tagant poolt.
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Huvitav.
Tänapäeval peaks väheke sobimavate gabariitidega filmimasinaid ka leiduma.
Mis ilusti annaks kasuliku veose konteinerisse mahutada ehk raketi kõhtu.

Päris kindlasti hakkab selline õhutakistus vertikaallendu pidurdama ja halvemal juhul kisub lennusuund ettearvamatuks.
Kui vindid sisse ajad siis läheb ehk sirgelt ülesse.

Kuid mis valemiga langevari tagant avaneb? Langevari ära ei põle?
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

langevari jm.

Post by nils »

Mul eelmise raketi sees oligi pisike 38mm kuubik GoPro session. Seda aga metsast üles ei leidnud ja rahaline kahju 170€. Videost kah ilma.
Nüüd ma otsustasin vanu kasutatud nutitelefone lennutama hakata, sest mõningate puudustega aga normaalselt filmivaid telefone saab 30€ eest.
Langevari käib nii, et mootoriblokk ise on 50mm ja raketi väliskest 75mm. Langevari käib nende vahele.
Midagi analoogset:
http://2.bp.blogspot.com/-8XJhkhlXQ74/V ... 2%2B20.JPG

Vintraketti ei saa kaamera puhul kasutada, sest tugevalt keerlev video pole vaadatav.
Mõttes on aga mõlkunud osaliselt keerlev rakett. Selline, et mootor keerleb kahe veits viltuse düüsi abil ja mootoriblokk on muu kerega kuullaagri abil ühendatud.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

test

Post by nils »

Esimene katselend tehtud. Langevari ei avanenud ja nüüd on põhjus ka teada. Nimelt praegu kasutatud polüestervaik muutub juba vähese kuuma käes kleepuvaks ja mootoriblokk koos langevarjuga ei väljunud ejection charge põlemise gaaside peale. Pean epoksiidvaigule üle minema.
Telefon jäi siiski terveks. Purunes ainult 3D prinditud nina, millel oli ka sisemist struktuuri ja mis summutas päris hästi maandumislöögi. Pehme porine põld aitas ka telefoni terveksjäämisele kaasa.
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

Rakett

Post by särts »

Pole kindel et asi selles aga....paljud vaigud ei kivistugi lõplikult enne kui saavad 80. kraadi kanti ööpäeva jooksul ahju,siis enam ei kipu temperatuuri tõustes uut reaktsiooni alustama ja ei teki seda nätskeks minemise effekti,või siis oluliselt vähem tuntav.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

vaik

Post by nils »

Internetiavarustest saadaoleva info põhjal paistab, et see 80 kraadini kuumutamine kehtib epoksiidvaikude kohta.

Ma plaanin järgmisena katsetada sellist vaiku:
http://www.carbon.ee/et/a/epoksiidvaik-1kg
Kas kellelgi on selle kohta midagi head või halba öelda?

Ühest ingliskeelsest foorumist sain tagasisidet, et epoksiid on igas mõttes parem(välja arvatud hind):
Polüester põleb hästi - epoksiid ei põle
Polüester tuleb UV-kaitseks värvida - epoksiid kannatab haljalt UV-d
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

Raspberry Pi 0W maksab 9 naela + UK post, 0 ilma WiFi moodulita maksab 5 naela + post. Juurde läheks vaja üksikut väikest LiPo elementi ja pingemuundurit 3.7 V pealt 5 V peale... muundur on ca. 1.5 eurot, elemendi hindu ei tea.

Kaamera on 14 naela:
https://shop.pimoroni.com/products/rasp ... era-module

...kaamera vajab ilmselt vahetatavat kaitseklaasi, et imepisike lääts muda täis ei lähe... ja nii saaks nutifonist märksa kergema video salvestamise süsteemi. :)

Kui programmi "raspivid" õigesti kasutada, salvestab väga kiiresti (inimesed on saanud 90 ja 120 fps videot, osad kes ise programmeerivad, suudavad saada üle 500 fps)...

...kui ma tahaks raketi-videosid salvestada, teeks ma sedamoodi. :)


P.S. Epoksiidi osas... ma kasutasin düüsi savi peal lisakihina epoksiidi... ma ei ütleks, et ta põleb, aga alles ta sinna küll ei jäänud. Ta aurustub, sublimeerub või lahkub ablatsiooni teel... epoksiid ei ole tule-ega kuumuskindel. Kui mul endal on vaja epost tükke jõuga lahti väänata, siis pärast mõningast föönitamist see reeglina õnnestub.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

epoksiidi põlemine

Post by nils »

Ma sain vahepeal selle epoksiidi põlemise klaaskiu ümber järgi proovida.
Tegin 2 klaaskiust toru - ühe selle carbon.ee epoksiidvaiguga ja teise paadipood.ee-st ostetud polüestervaiguga. Mõlemad põlesid no ikka väga hästi.
Nagu küünlad.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

kaal

Post by nils »

Kuidas selle Raspberry Pi Zero kaamere mooduli filmimise kvaliteet ka olla võiks?
Selliste eesti kehvade valgustingimustega?
GoPro session oli sombuse ilmaga päris koleda pildiga, hetkel kasutatav Galaxy S4 mini filmib ka sombuse ilmaga ilusat videot.
Kaaluga mul probleeme pole. Rakettmootori tõstejõud on 2,5 kg. Rakett ise koos kõige-kõigega 500 grammi.
Kiirendab päris ilusasti.
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

Pi kaameral on võimalikke häälestusvõtmeid nii palju, et ausalt öeldes ma ei suudagi üldistada, kas ta on hea või halb. :) Muude sääraste kaamerate kõrval, kust masinnägemise jaoks videovoogu saab kiskuda, on ta hea... nutitelefoni kõrval, hmm... ma ei julge väita. :) Võrdväärne pigem. Ma ise paneks ta raketi peale ennekõike just kerguse ja rahaliste väljaminekute vähendamise tõttu... kui tõstejõudu jätkub ja telefon katki minema ei kipu, siis tal tohutut eelist pole. Pigem on telefoni kergem ette valmistada... Pi puhul peab posu skripte kirjutama, et kõik automaatselt juhtuks toite sisse lülitamisel, sest ekraani ju ei oleks...
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Uuemate trendide kohaselt kasutatakse FPV andmevoogu. Ja salvestamine toimub maapinnal. Mudeli kadumisel ei lähe ka tähtsad andmed kaduma.
Söltub muidugi kõrgusest millistesse kihtidesse plaanis tõusta.
Troposfääri ,stratosfääri jaoks on kasulik kinlasti salvestus seade kaasa pakkida.
User avatar
nils
Posts: 36
Joined: Thu Aug 24, 2017 13:42

telefon

Post by nils »

Uurisin igasugu video salvestamise äppe ja praegu jäi valikusse DailyRoads Voyager. See võimaldab video salvestamist segmentidena. Et kui rakett crashib, siis vähemalt mälukaardile jäävad viimased segmendid alles. Ja kui lihtsalt kaduma läheb, siis uploadib video jupid kusagile serverisse.
GPS info edastamiseks valisin GeoZilla.
Otsisin veel äppi, mis jätaks väklambi vilkuma aga see ülesanne osutus võimatuks. Androidi puhul on välklamp kaamera külge seotud ja kui üks äpp kaamerat kasutab, siis teine ei saa selle LED lambiga midagi ette võtta.
Veel otsisin äppi, mis jälgiks mobiiltelefoni kaldenurka ja käivitaks langevarju avamise siis, kui kaldenurk oleks üle etteantud piiri. Üks äpp peaaegu isegi oli ainult et see ei toimi backroundis. Toimis nii, et mingi kaldenurga ületamisel käivitab telefoni vibraatori. Vibraatori väljundi saaks aga omakorda ühendada mingi mootoriga, mis langevarju avab. Ei jää ilmselt muud üle, kui tuleb ise Androidi äppide arendamist uurima hakata.
Post Reply