Esimene FPV 250 quadcopter

Tri, Quadro, Hexa, Octo, "Droonid" jne
Post Reply
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Esimene FPV 250 quadcopter

Post by ixidor »

Terekest,

olen suht algaja sel teemal. Kunagi sai veidi RC mudelitega tegeletud ja siis jäi asi katki. Endal on olnud sisepõlemismootoriga buggy ja elektrimootoriga paat. Nüüd siis plaan sõbraga ehitada paar FPV 250 racing drooni. Kõik muu on välja valitud kuid alles on veel jäänud küsimus, et mis pulti kasutada. Kuna suure tõenäosusega ei hakka antud alaga tegelema pro tasandil siis otsin endale võimalikult odavat kuid samas piisava võimsusega pulti koos vastuvõtjaga. Niisiis tuleb antud droonile 4 mootorit ja 4x ESC ning flight controller aku ja muu vajalikuga. Ainuke lisa mida plaanis veel juurde panna on FATShark 5.8ghz FPV süsteem mis koosneb ühest kaamerast millel võimalus salvestada otse SD kaardile ning samal ajal edastada live videot. Suhteliselt väikese tõenäosusega tuleb sinna midagi veel juurde. Aga kindel ei ole. Kindlasti on vaja et see süsteem suudaks kas puldil või FATShark ekraanil kuvada aku olekut. Aga olen kuulnud et enamus puldi ja vastuvõtja kombod suudavad sellist infot edastada. Niisiis tuleb see kõige tähtsam küsimus. Kas mulle piisab 6 kanaliga pult või peab see olema 7,8 või 9 kanaliga. Kas keegi oskab lahti seletada mulle palju mul oleks kanaleid vaja eelnimetatud süsteemi jaoks.

Praegu siis silma jäänud selline komplekt :
http://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_ ... 22606.html

Ette tänades!
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

Hei
6Ch piisab 4 juhtimiseks 1 lennumodeks ja saad veel kaamerat liigutada kui peaks vajadus olema. Infot lihtsad saatjad ei kuva aga võimalusi on teisi.akule piiksuja sellest juba piisab.
53457079



Ridali lennuklubi.
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

selge siis. Üldiselt see kaamera ei ole liigutatav. Aga milleks siis need ülejäänud kanalid tavaliselt vajalikud on?
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

ixidor wrote:selge siis. Üldiselt see kaamera ei ole liigutatav. Aga milleks siis need ülejäänud kanalid tavaliselt vajalikud on?
võimalused ju piiramatud.
aileronid tavaliselt ju mixid siis vaja juba 5 kanalit,piduriklapid,sisse välja käivad rattad ja muud tuled viled jne.
korraliku sõja linnu puhul jääb isegi 8-9 väheks.
53457079



Ridali lennuklubi.
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

selge, seega siis mul ei ole üle 6 kanali vaja nagu ma aru saan. Kuna lendamiseks on vaja 4 kanalit vbl ka seda 5ndat ja siis 6nda alla saab mingi gps vms asja ühendada.
mel
Posts: 68
Joined: Tue Mar 10, 2015 22:55
Location: tallinn

Post by mel »

Mõni mõte juurde kuni helikopter peakohalt minema kaob ja saan edasi lennutada (huvitav milleks ma selle aastamaksu üldse maksin ja lennuloa taotlesin ning lennujuhilt loa võtsin :))
Salvestava kaamera lääg on liiga suut, juhtimise kaameraks parim peaks olema sony super had II H0240 - numbris pole kidel kas oli ikka see. Saadaval surveilance2000 või mingi selline sait oli
Kanalite hulk sõltub mis aju kasutad ja palju funktsionaalsust sellesy üldse plaanid käiku võtta
üldjuhul saab seadistada naze32 lahjem versioon näiteks (vastuvõtja peab ka muidugi vastav olema):
Head hold, head free - 1 kanal
Lennu moded - rate, angel, horizon 2 kanal
beeper siis kui matsu paned saab piiksuma panna et kergem otsida oleks 3 kanal
Naze32 full versioonis saab veel hold position ja head home kasutada
fpv racing
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

mul on plaanis cc3d controllerit kasutada. Tundub hea lihtne ja komplektis on kaasas.
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Re: Esimene FPV 250 quadcopter

Post by snoopy »

ixidor wrote:plaan sõbraga ehitada paar FPV 250 racing drooni
Ehk siis igasugu GPS-id, kaamera gimbalid ja muu taoline mudru on sellisel juhul tagaplaanil. Rallikal eriti sellist kola kaasa ei veeta ja mida vähem tehnikat lendab, seda väiksema põntsu rahakott saab, kui mõni puu ootamatult lennutrajektoorile ette otsustab astuda.
Rallika jaoks on 6 kanalit täiesti piisav, otseselt vaja on 5 (4 juhtimiseks + flight mode) ja 6.-ndaga võid näiteks CC3D puhul OpenPilot-i TxPID-e näppida või mingeid LED-e põlema panna vms.
See FS-i6 võimaldab pardapinget kuvada küll, aga kaasasolev vastuvõtja on natuke rumal, vajad iA6B vastuvõtjat koos CVT01 pingesensoriga või siis tuleb kaasasolevat iA6-t natuke modida
mel
Posts: 68
Joined: Tue Mar 10, 2015 22:55
Location: tallinn

Post by mel »

täiesti nõus, igat muud jampsi mis eesmärgipärane pole ei ole mõtet peale toppida.

üks koostab youtube's just videosid kuidas cc3d seadistada (saad selle aju funktsionaalsused teada): https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 4bzY3NmDNh
fpv racing
mel
Posts: 68
Joined: Tue Mar 10, 2015 22:55
Location: tallinn

Post by mel »

ja kaamerate läägi võrdlus: https://www.youtube.com/watch?v=pzf3yNlPQLA

250 peale on kiiret vaja et sa puud/põõsast/seina vm liiga hilja ei avastaks
fpv racing
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

hei.
asi läheb liiga keeruliseks.
ajust juttu pole mida kasutad ja ega see ei muuda midagi sinu soovidest.aku pinget tahad näha ekraanil siis lihtsalt osd ja see ei muuda puldi kanalite mahtu ikka piisab 6ch,saad panna kas on ekraanil või pole infot.
mina omal kasutan piiksujat siis ei teki segavaid faktoreid mida veel vahtida.

terv seriff
53457079



Ridali lennuklubi.
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

Suur tänu kõigile info eest. Jah ma olen ise ka aru saanud, et mida vähem tehnikat racer quadil seda parem. Esialgu siis jah tuleb ainult video süsteem peale. Kasutusele on plaanis võtta PilotHD kaamera mis on selle raha eest üks parimaid ma arvan. Aga viimaseks sooviks nõu puldi ostmisel. Kas keegi oskab mulle lingi või paar panna normaalse 6ch puldi müügist koos vastuvõtjaga. Tähtis oleks lihtsalt et pult suudaks vähemalt 500m vms maapinnal levida. Hind võiks jääda 50-100 euri vahele.

Tänud!
User avatar
ekukene22
Posts: 169
Joined: Tue Sep 18, 2012 10:22
Location: raplamaa

Post by ekukene22 »

AXN FLOATER,MINI SWITCH,COSTUM MADE F4F WILDCAT GAS,FRSKY TARANIS PLUS
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

just nimelt suhtle Fpvmarkoga leiab sulle sobiva lahenduse.midagi on tal ka kohal olemas.
53457079



Ridali lennuklubi.
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

millegi pärast Fpvmarko ei vasta kirjadele. Kas keegi oskab öelda, kas see on tema hobi või töö tegeleda selle tehnika müügiga. Ning kui kiiresti ta tavaliselt vastab kirjadele.
seriff
Posts: 737
Joined: Wed Dec 19, 2007 22:16
Location: Põlvamaa

Post by seriff »

ixidor wrote:millegi pärast Fpvmarko ei vasta kirjadele. Kas keegi oskab öelda, kas see on tema hobi või töö tegeleda selle tehnika müügiga. Ning kui kiiresti ta tavaliselt vastab kirjadele.
hetkel on tal kiire aga vastab kindlasti.
sellega ei tegele igapäevaselt seega pole töö vaid hobi.
natuke kannatust.
53457079



Ridali lennuklubi.
ixidor
Posts: 9
Joined: Wed Feb 11, 2015 11:44

Post by ixidor »

ok, aga kas keegi oskab ka öelda mis on tavaline tarne aeg?
User avatar
FlyAirPlaneGuy
Posts: 134
Joined: Wed Dec 18, 2013 10:57
Location: Rapla

Post by FlyAirPlaneGuy »

Kannatust nüüd :D
Tal on teisipäeviti ja reedeti postipäevad, ja kui ta enne teatud kellaaega posti jõuab viia, siis on järgmine päev kohal. Juhul kui FPVmarkot ikka mõtlesid :D
Yuneec Q500 4K
janis93
Posts: 6
Joined: Thu May 19, 2016 22:41

Post by janis93 »

FlySky FS-i6 antud puldiga kaasas oleva vastuvõrja saab väga kerge nipiga panna näitama aku voolu.

selleks tuleb lõigata + liini peal esimese ja teise pinni vahelt ühendus katki siis esimese pinni peale paned aku voldi otse ja teise pinni peale paned 5V.
siis vastuvütja töötab 5V pealt aga edastab puldile aku pinget mida saad näha otse ekraanilt.

seda moodust kasutades ei ole vaja lisa pinge andurit ja lisa juhtmeid ja vidinaid seega ehitis jälle lihtsam.

lingil olemas ka täpsemad juhised.
http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 288&page=2
Post Reply