Anomaalia või oma viga?

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Anomaalia või oma viga?

Post by stnabaum1 »

Eila sai lennutatud oma raptor E550 SE.Kopteri peal on NAZA H (autopiloot).
Esimesel lennul toimis kõik ilusti,kaasaarvatud maandumine.Kuna tuul oli tugev otsustasin teise lennu katkestada ja maanduda.Maandumise protseduur käis ikka nagu alati-tuues kopteri maa lähedale gps reziimis,lülitan holdi sisse,gaas maha ja manuaal reziimi.Kuid seekord mootor ei seiskunud ja üldse ei kuulanud kopter mingisuguseid käsklusi,nagu oleks signaal puudu.Kopter võttis ähvardava kaldenurga.Õudusega vaatasin seda pealt,oodates millal labad vastu maad puutuvad ja kopteri ribadeks löövad.Õnneks katkes peavõll ülemise laagri kohalt ja säästis kõige hullemast.Seda on videol näha.Nüüd kirjeldan muudatusi,mis ma enne lendu tegin.Enne oli mul lisaaku lülitatud parda elektroonika toiteks.BEC ilt võtsin ainult massi ja signaali ,mis oli lülitatud NAZA -sse .ESC ots oli vastuvõtjas.Muidu hold gps ja atti reziimis ei toiminud,ainult manuaal positsioonis.Selline ühendus ei ole soovitav,kuid see toimis edukalt.Sel aastal otsustasin lisatoite maha võtta ja andsin toite BEC kaudu.Mulle jääb arusaamatuks,kas see oli anomaalia või elektrisüsteemi viga?kohe peale kopteri seiskamist käivitasin ta uuesti ja kõik toimis nagu peab.Lisan juurde video .https://www.youtube.com/watch?v=hx4_HCQ2J34
Samas kõrval lendas phantom 2 multikas.Kas võis see lüüa mu sidekanali lukku?























autopiloot
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Mis signaali juhe sealt BEC-ist sul välja tuleb? Throttle signaal on ju ESC-is.
Elektroonilised stabilisaatorid, FBL kontrollerid kaasa arvatud, omavadki tendentsi kopteri maapinnal olles ebastabiilseks muutuda. Mõned rohkem, mõned vähem ja enamasti ikka ootamatult :)
WiFi signaal võib 2,4GHz RC sidet tugevalt segada, mõned süsteemid saavad sellest üle, teised jälle mitte nagu näiteks ASSAN, mille tõttu mul mitu krässi olnud :(
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

trebla wrote: WiFi signaal võib 2,4GHz RC sidet tugevalt segada, mõned süsteemid saavad sellest üle, teised jälle mitte nagu näiteks ASSAN, mille tõttu mul mitu krässi olnud :(
Sõltub suuresti selle segaja ribalaiusest. Kui on ikka laia ribaga nagu pikad andmeside lingid, siis tapab ka FrSky maha nii et koliseb.
Pultide töösagedusi vaadates võib peaaegu (natuke alla 100%) kindel olla, et praegusel ajal kasutatavad kodused wifi seadmed ei mõju segajatena.
Segav faktor on tekkinud ärilistel eesmärkidel kasutamisega
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

ASSAN-i süsteemi segab kahjuks ka juba tahvelarvutiga liiga lähedale ronimine :evil: Erinevalt FrSky ja Futaba süsteemidest ei lülita ASSAN-i süsteem töö ajal kanaleid ringiratast vaid põrutab korraga kümnel kanalil. Eetri skaneerimine toimub ainult sisselülitamise ajal ja siis valitakse välja puhtamad kanalid. Latentsus on küll võrreldes muude süsteemidega väiksem isegi segajate puhul kuid WiFi signaal mõjub sellele süsteemile suht letaalselt, isegi oma juhenditesse hakkas ASSAN viimasel ajal seda kirja panema.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

Hiljem asja uurides tuli ilmsiks,et failsafe oli peale läinud.Failsafe mootori pöörded oli saatjas 50 % pea,sellepärast kopter kummalise nurga all maas töötasl.Kuidas sai süsteem failsaffe minna kui saatjal oli toide sees,see jääb küll arusaamatuks.Phantomi ei saa süüdistada,kuna tal ei olnud video wifi sisselülitatud.Samas avastasin,et kasutades BEC juhet toiteks süsteemile oli pluss juhe pistikus kuidagi väga lõdvalt(lisa akuga toitmisel eemaldasin pistikust pluss juhtme,ehk siis BEC-i kasutasin ainult pinge jälgimiseks NAZA poolt)Ju siis seekord kui lendasin ilma lisa akuta,kasutades BEC -i toidet ei olnud korralikult sättinud juhet pistikusse.Kas võib see olla failsafe põhjuseks.See on NAZA H BEC kust tuleb pluss,miinus ja signaal,ehk ta annab NAZA-le teada palju on tööaku pinge
Post Reply