Ootan soovitusi DVRi valikul FPV pildi salvestamiseks

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Ootan soovitusi DVRi valikul FPV pildi salvestamiseks

Post by tikka »

Oskab keegi soovitada mõnda head video salvestajat? Eesmärgiks on FPV kaamera pildi salvestamine nii, nagu seda LCD ekraanil näeb. Ei tohi tekitada mingeid viivitusi ega moonutusi salvestatud videole ega ka ekraanil nähtavale. Vastuvõtjal on märgitud dual output ehk siis teise väljundisse on vist kõige mõistlikum ühendada, kui olen õigesti aru saanud.
User avatar
rkotkas
Posts: 28
Joined: Fri Nov 14, 2014 13:30
Location: Tallinn

Post by rkotkas »

Ise kasutan seda:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=50296

Üks kord on pilt kinni kiilunud mingiks 20 sekundiks. Minul on ta ühendatud "line in". Ehk signaal läheb läbi DVR-i monitori. Teise väljundisse on alati soovitatav ühendada nagu sa postituses mainisid. Siis selline korrakski kinni kiilumine ei sega su lendu.

Lennanud olen juba üsna palju sellega ja rohkem mingit jama pole olnud. Ise kahtlustan et kinni kiilumine oli põhjustatud odavast SD-kaardist, sest seda DVR-i kiidetakse üldjuhul hinna ja kvaliteedi suhtes. Puldiga saad kohe põllul pilti tagasi vaadata, kui on line-in ühendatud.

Nendest kaksik-väljunditest nii palju, et ole kindel, et need pole eraldi kanalite jaoks. Ehk nagu mina endal avastasin:
Kasutan FR632 vastuvõtjat, mis on kahe antenniga. Valib parima signaali.
Tal ka mitu väljundit: dual, ch1 ja ch2.
Dual näitab seda pilti, mida vastuvõtja on valinud ja ch1 ja ch2 vastavalt pidevalt mõlema antenni signaali. Ehk automaatselt parima signaali vaatamiseks on siiski ainult 1 väljund.

Kui sul on aga 1 antenniga vastuvõtja ja mitu väljundit, siis sellist probleemi ei ole ja peakski reaalselt olema 2 võimendatud väljundit.

Ehk siis kokkuvõtvalt soovitan seda, mida ise kasutan. Ühtlasi väga meeldib, et DVR-i saab seadistada nii, et voolu lülitades hakkab automaatselt lindistama, seega pmst võid unustada, et ta üldse seal on ja kui vaja pilti tagasi võtta, siis saad seda kerge vaevaga teha.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Tänud väga hea info eest. Jõudsin ise sama asja juba natuke uurida, aga mitmed võimalused jäid märkamata.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Ülalpool mainitud DVR-ist failide kätte saamine osutus natuke keerulisemaks, kui ootasin. Tegelikult olen ise süüdi, sest üritasin olemasolevate kaamerate kaudu arvutis mälukaardilt videot leida. Arvuti näitas, et mingi osa kaardi mälust on kasutusel, aga mingeid faile ma kaustu avades ei leidnud. Probleemi lahendas USB liidesega SD/Micro SD kaardilugeja ostmine. Kohe olid kõik failid ilusti olemas.
Post Reply