F3A SPORT 2007 - III osavõistlus - arutelu

Alateema kus käistleda vigurlennuga seonduvat - reeglid, mudelid jms

Moderator: Marek

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

F3A SPORT 2007 - III osavõistlus - arutelu

Post by lauri »

II võistlus peetud ja oleks vaja veel ühega (kahega?) maha saada. Ilmad on aga järjest halvemaks minemas, samas hea õnne korral on ka ilusaid ilmasid septembri lõpuni ja isegi oktoobris.

Peaks vist mingi nädalavahetuse paika panema, pühapäeva varupäevaks jätma. Huvitav oleks lennata Vasalemma platsil, kuid ei ole seda veel oma silmaga vaatamas käinud. Kollasel võistluse korraldamine pole õnneks mingi probleem, sektor ka paigas.

Loodame, et saame siis ka 2-3 kohtunikku, et ka II osavõistlusel kohtunikutööd teinud inimesed saaksid käe valgeks :lol:

Hetkel on kahe etapi arvestuses võistelnud:
Marek
Taivo
Kuno
Raivo
Aleksandr
Mart

Võistlemata on veel vähemalt viiel mehel, kellel lennuk ja kõik muu vajalik ka olemas, et käsi valgeks saada (näiteks Reivo, Edvin, Kristo, Lauri jt). Nii saaks kokku võistlejate arvu üle kümne, mis oleks juba kõva sõna! Soomes näiteks lennatakse küll FAI, Nordic ja Sport klassis, kuid igaühes neist võistlejaid keskmiselt 5tk ühe osavõistluse peale.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Kristoka
Posts: 328
Joined: Fri Nov 03, 2006 17:53
Location: Tallinn

Post by Kristoka »

See kord võtan kindalt osa !
Kristo
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

kui võistlus tuleb peale 21 septembrit, siis olen ka osaline.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

I'm in! :roll:
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

15-16 võiks ära teha?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Pea asi et ilma annaks.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

15-16 võiks... planeeriks laupäeva kella 12-st alates stardi, siis on ka väike varu edasi lükata õhtusse või hoopiski pühapäeva peale, kui ilm pole just parim. Kõik võiksid siis arvestada sellega, et vajadusel lükkub võistlus pühapäeva peale.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ahjaa... aasta kokkuvõttes läheb siis üks halvim võistlus arvest maha. Kokkuvõtte tegemiseks kasutame soomlaste arvutusmeetodit, panen selle Excel'i faili ka kõigile kättesaadavaks, siis saate ise erinevaid stsenaariume läbi arvutada :lol:

Soomlastel oli see aasta SM'il 4 võistlust, millest 3 läks arvesse aga 2008 on plaanis 3 võistlust, millest 2 läheb arvesse.
Lauri Laidna - www.pistik.com
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Sellest on võimalik valesti aru saada...
lauri wrote:aasta kokkuvõttes läheb siis üks halvim võistlus arvest maha.
Ma saan aru, et mõte on selline:
Kui on võisteldud rohkem, kui 1 võistlust, siis kehvimat ei arvestata.

Muidu nagu hooaja viimasele võistlusele välja tulla esimest korda mõtet eriti polekski.

See oli nüüd üks tähenärimine aga äkki aitas kedagi.


daapn
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tähelepanek õige, olin ise lohakas oma lausega... Hooaja kokkuvõttes läheb 3-st võistlusest 2 parimat arvesse või kui suudame 4 maha pidada, siis 3 arvesse.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kas siis kahest läheb vaid üks arvesse?
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Mulle 15.09 täpselt ei sobi - tööpäev,või kui siis peale kella 1600,16.09 on OK.
Võsalendur
Posts: 258
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:45
Location: Tartu

Post by Võsalendur »

No kui sa 3st võistlusest kahel osaled siis sinu halvim tulemus on mitte osalemine ühel võistlusel ja too läheb maha.
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Üsna tõenäoline, kui 15 ja 16 saan oma asjad kokku ja valmis lendamiseks, kuid just sel nädalavahetusel pole transporti.
Kui keegi Piritalt kaasa võtaks oleks väga tore.
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Minuga ei ole 15-16 nädalavahetusel midagi teha. Isegi pealtvaatajana ja transana olen out.

daapn
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Võsalendur wrote:No kui sa 3st võistlusest kahel osaled siis sinu halvim tulemus on mitte osalemine ühel võistlusel ja too läheb maha.
Ma usun, et see on reeglites kuskil kirjas aga selguse mõttes võiks asjatundja (pilgud Lauri poole) teha kiire copy-paste siiasamasse...

Kui on kolm võistlust ja inimene tuleb lavale oma lennumasinaga ainult 1-l võistlusel ja parimad mehed on osalenud 3-l võistlusel. 3-l võistlusel osalejatel läheb kehvim tulemus maha, kaks jääb alles. Kuidas siis 1-l võistlusel osalenu skoor on võrreldav nendega, kellel kolmest kaks paremat on alles jäänud.

Ütlen veel kord, et see on kindlasti reeglites kirjas. Kõik kes võistlema lähevad, neil tuleb reeglid läbi lugeda.

Mina võistelda ei saa ajagraafiku ja lennuki(te) küünidmatuse tõttu.


daapn

(PS: äkki 3x3kanaliga lennukit annavad kokku ühe 4-kanaliga lennuki? Entertainment value? Pöörisest välja ei tule ja ei kavatsegi tulla? Maandumine otse inverted flightist (ning ruleerimine 10 meetrit)?)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

ega 1 kord osa võttes meistriks ei tulegi, see point ongi, aga etapivõitjana on end ka 1 kord osaledes võimalik tunda. Miks siin nii palju seda arutatakse, kõik ju siililegi selge? 4 etappi on 3 paremat lähevad arvesse, see kes 2 või 1 etapist osa võtab see lihtsalt saab kokkuvõttes (etappide arvestuses vähem punkte) - nagu F1-s, ainult et seal loetakse kõiki etappe. Meil on asi inimsõbralikumaks tehtud, kuna 1 kord saab nö muude asjadega tegeleda ja 1 etapi vahele jätta (haigus, tehnika veab alt, naine ei luba jne).
daapn
Posts: 300
Joined: Mon May 28, 2007 12:48

Post by daapn »

Oih, vabandust, härra. Ma mõtlesin, et arutelu annab loa arutlemiseks. Noh, ma ei tohiks ju üldse kobiseda, kuna järgmisel etapil ei osale. Kammisin tehlevooni kaudu praegu siin foorumis, eriti F3A teemadel ringi ja mul on endiselt selgusetu, et mis arvestusse need n paremat tulemust ja mis ühikutes lähevad.
Aga no kui vaja, siis võib ju hr. Äss saada endale eraldi teema, kus arutlejad teda ei sega. Sinna on siis võimalik kirjutada, et iga F3A piloot peaks olema võimeline maanduma külgtuulega ja minul on kõik selge, mina olen siil, looduskaitse alune ja magan täna siin.
Sorry, vanapoiss, nii see on - algajad on olemas kõigil aladel.

daapn
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

daapn wrote:Oih, vabandust, härra. Ma mõtlesin, et arutelu annab loa arutlemiseks. Noh, ma ei tohiks ju üldse kobiseda, kuna järgmisel etapil ei osale. Kammisin tehlevooni kaudu praegu siin foorumis, eriti F3A teemadel ringi ja mul on endiselt selgusetu, et mis arvestusse need n paremat tulemust ja mis ühikutes lähevad.
Aga no kui vaja, siis võib ju hr. Äss saada endale eraldi teema, kus arutlejad teda ei sega. Sinna on siis võimalik kirjutada, et iga F3A piloot peaks olema võimeline maanduma külgtuulega ja minul on kõik selge, mina olen siil, looduskaitse alune ja magan täna siin.
Sorry, vanapoiss, nii see on - algajad on olemas kõigil aladel.

daapn
See kyll viisakas polnud :lol:
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

:?
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Ärme nii mägedesse ka ikka lähe-tegemist on siiski nagu hobiga,või kuidas?Selleks me ju sportkava lendamegi,et harjuda võistluste,kui sellistega,et ei ehmataks ära,kui öeldakse,et nüüd on võistlus,või esinemine.Muidu ju kõik kõvad lendajad,aga kui asi vähe organiseeritumaks muutub,siis on tuhat muret.Katsuks mingi kuupäeva kokku leppida ja teeme ära-osavõtjaid peaks olema max palju,et oleks elevust ja lõbu.See,kuidas tegelikult välja tuleb,ei olegi nii tähtis.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Äkki ei peaks need, kes ei võistle, massiliste kommentaaridega teemat risustama? Tüütu on otsida "uba" tühja jutu seest!
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Windguru hetke andmete järgi on selge, et 15-16-ndal võistlusi pidades, lendame me samades tingimustes,kui mitte hullemates, kui eelmine kord.
Samuti hirmutatakse vihmaga. :?
User avatar
tarts
Posts: 838
Joined: Thu Sep 14, 2006 20:01
Location: Tallinn
Contact:

Post by tarts »

Või kuidas oleks 22, 23 sep :roll:
Mulle igathes sobivam aeg.
Last edited by tarts on Mon Sep 10, 2007 9:36, edited 1 time in total.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

F3A Spordi võistlused on 100%-liselt täitnud oma ülesannet. Veidi rohkem kui aasta tagasi tuli mõte, et suhteliselt tobe on käia 3-4 korda nädalas lennutamas ja teha seda ilma eesmärgita. Võeti lennukid autost välja, mootor käima, õhku ja lennati paak tühjaks ilma suurema eesmärgita. Kui õhus püsimine enam probleeme ei valmista, siis pole sellisel tegevusel enam suuremat mõtet peale fun'i - piloodi arengut ei toimu.

Nüüd on teada F3A Sport kava, mille elemente või kogu kava saab lendude ajal harjutada. On eesmärk, mille nimel trenni teha... Ka peeti aprillis maha soomlaste poolt F3A koolitus, kus saime hindamatut infot kogu asja kohta.

Nüüdseks 3 võistlust (2 etappi ja aprillis toimunud võistlus) maha peetud ja midagi negatiivset neist välja lugeda küll ei oska. Iga osaleja tase on tõusnud.

Siinkohal pöördun korra veel võistluste juhendi algusesse, kus on "suurelt ja punaselt" ka kirjas, et F3A Sport on siiski nö igamehe võistlusklass, kuhu võib tulla ka ülatiivalise trainer-tüüpi lennukiga. Võistlusmoment on sekundaarne, primaarne on siiski osalemine ja F3A vigurlennu algteadmiste ja -kogemuste ammutamine. Paljud kipuvad seda kahjuks unustama, eriti need kes pole veel võistlema jõudnud!

"ÕIGED" võistlused tulevad siis, kui lendame F3A Nordic kava F3A vigurlennu mudelitega ;) Praegu on tegu siiski algajatele mõeldud klassiga, kuhu on KÕIK oodatud sisuliselt mistahes lennukiga!

daapn'ile vastuseks: igati õige on võistlussarja puhul jätta 1-2 võistlust arvestusest välja, kuna 100% kohalolekut on suvel väga raske korraldada. Kui sina osaled ainult ühel võistlusel ja võidad selle, saad 1000p. Kui keegi teine on osalenud näiteks kolmel võistlusel ja kirja läheb temal kaks parimat, kuid nende kahe summa on alla 1000p, siis edestab daapn teda!

Momendil on WindGuru ennustus 15.-16. tõesti väga nukker - 10m/s. Veelgi nukram on see, et tuule osas suudab WindGuru 5-6 päeva lõikes üllatavalt täpne olla! :?

Ilmad on nagu on - ootame ja vaatame näiteks teisipäeva-kolmapäevani, mida ennustused lubavad! Kui ennustused ütlevad 10m/s ka siis, poleks võistlust vist mõtet planeerida.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kui võistlus toimub, siis ma kindlalt osalen.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Hetkel näitab windguru pühapäevaks mõistlikumat ilma 3-6m/s, laupäeval endiselt 5-10m/s
Lauri Laidna - www.pistik.com
Taits
Posts: 116
Joined: Mon Oct 02, 2006 17:14
Location: Tallinn

Post by Taits »

Et siis võistlus toimub sel nädalavahetusel?
Burn more fuel!
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

laupäev on vihmane vist, ainuke asi mis tõeliselt võistlust takistaks. Kuigi suurem sadu jääb hommikule. Ülejäänud päeval on hooti. Samas tuul on vaiksem kui pühapäeval.

Hetkel on vist võistlemine veel lahtine? Kella 11ks võiks vist ikka kokku tulla ja kohapeal siis otsustada?
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Mulle laupäeval enne kella 1600 ei sobi.
Post Reply