T-Rex 450 SE - kas keegi saaks üle vaadata

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
Rom
Posts: 13
Joined: Tue May 20, 2008 14:10
Location: Tartu

T-Rex 450 SE - kas keegi saaks üle vaadata

Post by Rom »

Tere!

Sai siin mõni aeg tagasi T-REX 450SE murtesetud. Nüüd on kokku ka pandud. Kas keegi on sarnase asjaga Tartu kandis tegelenud, et saaks üle vaadata kas kõik on õieti kokku pandud ja kas kõik ilusti toimib.
Kui Tartu kandis kedagi pole siis äkki on Tallinnas keegi nõus üle vaatama.
Kuna pole ise enne T-Rex'ga lennanud tahaks kindlasti enne kellegil kontrollida lasta.
Last edited by Rom on Tue May 20, 2008 21:21, edited 1 time in total.
Rom
Posts: 13
Joined: Tue May 20, 2008 14:10
Location: Tartu

Kas tõesti keegi ei aitaks T-Rex esimese lennuprooviga

Post by Rom »

Komplekt on selline:

T-Rex 450 SE GF
325 Pro tiivad
430X 3550KV Brushless
RCM-BL3X 35A Brushless ESCx1
Gyro Futuba GY 401
3X Hitec HS-65MG servo
1X Futuba S9257 Digital Servo Gyro'le

Raadio:
Saatja Graupner JR MX-12 35MHz
Vastuvõtja Graupner R-700
kanal 71.

Kuna olen ise lendamises alles kollanokk- siis paluks abi esmaste seadete ülevaatamisel- kontrollimisel.

Saaksin ise tulla nädalavahetusel näiteks Tallinnasse (või mujale).
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kas neist esialgu pole abi:

http://helifreak.com/showthread.php?t=11373
http://helifreak.com/showthread.php?t=11354

Olin ka täiesti algaja ja panin nende videote abil asja kokku ja kõik toimis ning polnud mingeid lisaküsimusi - videotest sai kõik vastused ja pealekaubagi...

Kahju, et sa üle-eelmisel nv. Viljandisse ei saanud tulla, seal oli aega ja mu oma 450SE ka kohal ja õhus... Sul on FM PPM vastuvõtja, minul oli FM PPM-i puhul staatilisest selline häire, et õhus viskas iga 10-30 sekundi tagant hullu glitchi sisse, kopter tegi TSIUHTSÄUH õhus murdosasekundi. Seetõttu hankisin SMC14 vastuvõtja, mis on PCM. Ega see häire kadunud kuskile, kuid PCM maskeerib selle ära või siis veaparandus parandab ja pole peale seda probleeme täheldanud. Lihtsalt teadmiseks, kui mingeid anomaaliaid hakkad selles osas kogema, võibolla sul veab ja ei hakka!
Lauri Laidna - www.pistik.com
Rom
Posts: 13
Joined: Tue May 20, 2008 14:10
Location: Tartu

Post by Rom »

Tänud- tirin videod ära - vaatan oma võimalikud vead üle enne kui õhku kipun.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Sul on FM PPM vastuvõtja, minul oli FM PPM-i puhul staatilisest selline häire, et õhus viskas iga 10-30 sekundi tagant hullu glitchi sisse, kopter tegi TSIUHTSÄUH õhus murdosasekundi. Seetõttu hankisin SMC14 vastuvõtja, mis on PCM. Ega see häire kadunud kuskile, kuid PCM maskeerib selle ära või siis veaparandus parandab ja pole peale seda probleeme täheldanud.
Iva on selle jutu lõpu osas, PCM peidab selle ära, mis ei pruugi kõige parem variant olla. Mina sain ka PPM'i puhul nendest anomaaliatest lahti, tähtis on elektroonika ja antenni paigutus. Lauri jutt on muidugi õige, aga mina pooldaks probleemi kõrvaldamist, mitte PCM'i alla peitmist.

1. Antenn ei tohi puutuda kopteri raami, antenni ei tohi keerata ümber enda keerdu
2. Vastuvõtja võimalikult kaugele ESC'ist ja mootorist
3. Gyro juhtmed eraldi kõikidest teistest servode ja ESC'i juhtmetest
Need asjad olid need mis mina Helifreak voorumist välja lugesin ja minu puhul toimisid.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Post Reply