Banner-reklaam siia foorumisse

Soovitused ja tähelepanekud selle foorumi kohta

Kuidas suhtuksid sellesse, kui siin foorumis paikseks üks banner-reklaami?

Väga hea
8
10%
Ei näe selles probleemi
52
63%
Jätab külmaks, vahet ei ole
11
13%
Pigem mitte
9
11%
Kindlasti mitte, häiriks meeletult
3
4%
 
Total votes: 83

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Banner-reklaam siia foorumisse

Post by lauri »

Kuidas suhtuksid sellesse, kui siin foorumis paikseks üks banner-reklaami, mida kuvatakse igal lehel?

Foorumi ülalpidamisega kaasnevad nii rahalised kui ajalised kulud. Uurisin veidi maad ning tundub, et hetke külastatavuse puhul oleks võimalik foorum ennast ise tasuvaks muuta ehk siis reklaamist saadav tulu kataks serveripinna kulu.

Näeks asi välja umbes midagi sellist: www.militaar.net

Just negatiivse arvamuse puhul paluks ka kommentaari. Ise-enesest oleks tore, kui üks asi toimib ja "toidab end" ka ise ära!
Last edited by lauri on Sun Apr 01, 2012 17:02, edited 1 time in total.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: Banner-reklaam siia foorumisse

Post by cuprum »

lauri wrote:
Just negatiivse arvamuse puhul paluks ka kommentaari. Ise-enesest oleks tore, kui üks asi toimib ja "toidab end" ka ise ära!
Vastasin et jätab külmaks, sest kui asi ikka väga karmiks läheb, siis võib igal hetkel addblock'i reklaami peale kurjaks ajada :twisted:
Senikaua, aga kuni reklaam vaikselt oma nurgas püsib, senikaua luban, et tekitan talle ka piisavalt vaatamisi.

Mis puutub aga reklaamidesse enestesse, siis loodetavasti saavad need ikka olema teemakohased ja ma veelkord loodan, et mitte mingid vilkuvad, kargavad ja karjuvad perverssused. Viimased lihtsalt häirivad sisusse süvenemist.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

ühineks cuprumi arvamusega
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

Niikaua kui asi ei lähe karmimaks nagu ntx http://www.rcgroups.com/forums/index.php , siis ei häiri.

AndrusK
User avatar
MadDriver
Posts: 63
Joined: Mon Apr 07, 2008 1:22
Location: Viljandi

Post by MadDriver »

Mis saab olla selle vastu, kui miski väike vigur aitab seda asjalikku foorumit toita. Närvi ajama hakkaksid vast alles sellised asjad nagu näit. neti.ee lehel teinekord ennast üle kogu asjaliku jutu lahti venitavad.
martc
Posts: 394
Joined: Tue Jan 08, 2008 21:47
Location: jüri

Post by martc »

Nõus asjaga,tasuta lõunal põhinevad asjad saavad nii ehk naa ükskord otsa.
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Võib-olla kehtestada hoopis liikmemaks. Mõelda välja kõrgemate õigustega kasutaja, kelledeks saab kui teatud aastamaks on tasutud.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ei ole pointi, see ei teeni eesmärki! Ega mingit otsest vajadust kassa korjamiseks pole, aga see bänneri-värk ehk toimib ise-enesest.
Lauri Laidna - www.pistik.com
martc
Posts: 394
Joined: Tue Jan 08, 2008 21:47
Location: jüri

Post by martc »

Ehk,siis kui maksad ei näe bannereid ja kui ei maksa siis vilkuvad ja kisavad tuled äkki :?: :D
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

liikmemaks mille eest Lauri ostab vilkuva bänneri :P
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Ma parem maksaks liikemaksu kui pean väsitama silmi liikuvate reklaamidega. Mõnda foorumit ma seepärast enam ei loegi. Vilkumine hakkab silmadele.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

AndrusT wrote:Ma parem maksaks liikemaksu...
Üks võimalus oleks jah vabatahtlikud annetused või, hmm, klubi!?!
Mis aga vilkuvatesse karjuvatesse ja ringitõllerdavatesse puutub, siis minumeelest siinne seisukoht on nad ühehäälselt hukka mõistnud
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Üks võimalus oleks tõesti sponsorlus, ka eraisikute. Kollase platsi kogemus näitab, et see kindlasti töötaks.
Terroriseerivaid "pampersite" reklaame ei salli, aga olen näinud ka reklaame, millest mulle palju kasu on olnud.
Võiks teha ju testiperioodi, sest tegelikkus ja sisetunne on tihti erinevad asjad ja kõike saab kujundada nii eduks kui ka katastroofiks.
Igas külas ja linnas pole lennundusklubisid ja seepärast on minu meelest foorum väga suur edasiviiv ja ühendav jõud.
Probleemile võime vastuse saada kasvõi Saksamaalt.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

cuprum wrote:
AndrusT wrote:Ma parem maksaks liikemaksu...
Üks võimalus oleks jah vabatahtlikud annetused või, hmm, klubi!?!
Ma ka maksu poolt. Klubi paraku ma kardan tooks tööd ja väljaminekuid pigem juurde. (Muidugi, kui tarvis tuleb, mul seisab hetkel üks MTÜ jõude :wink: Võlgasid pole, raamatupidaja on)
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

ma ei saa aru, milleks siin üldse selle teema vastu vaielda või nii. absoluutselt ju selline banner ei sega. eriti kui ta on headeri all. sest üldjuhul sa loed ju juttu altpoolt. niiet 90% sellest ajast sa ei näegi seda bannerit.
Vabandust kui ma eksin selle koha pealt et keegi selle vastu tingimatta vaidleks. lihtsalt kiiresti silmadega üle lipsates jäi selline mulje.
Ma arvan et lauri, pane see banner ära ja süda rahul. aga mis ütleja ma ka siin olen :D
56481228- Erkki
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

ussimuna wrote: Klubi paraku ma kardan tooks tööd ja väljaminekuid pigem juurde.
Nu mina tegelikult mõtlesin juba olemasolevat klubi ;)
Või siis viia asi juba fõderatsiooni "katuse alla"...
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

olen poolt. kui reklaam püsib oma ettenähtud koha peal, nagu esimeses postis viidatud foorumile

kui see suudab serveritasu ära toita, annan poolthääle

delfi laadsed keset teksti lajatatavad jube suured ja ekraani kinni katvad lärakad viivad kiiresti lugemise isu ära
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Kasutasin kunagi ammu mail.ee keskkonda, siis ilmus everyday, mis oli reklaami täis. Kasutasin mail.ee keskkonda edasi, siis aga hakkasid ka sinna reklaamid ilmuma ja aina rohkem ja rohkem, enam ma ei kasuta mail.ee keskkonda.

http://www.mail.ee/

Kui reklaami maht on kontrolli all ning õigustab ennast ja ei ole blinkivad, siis on täitsa ok.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Militaaris ma praegu mingit bannerit ei kohanud kuigi brauseris on nad lubatud?

Aga nagu Lauri tahtis EI puhul põhjendust siis minu kogemus näitab, et igasugu reklaam kipub lehe aeglaseks tegema.
Vilkumine mind üldiselt ei häiri.
Vihkan kui mingid reklaamid over-mouse-ga 8x suuremaks hüppavad ja kui su arvuti ja võrk on niigi koormatusest aeglane, ning tuleb klikk sellel rekllaamil kogematta... ja jällle imetakse võrgust .........................
kuni saad lõpuks oma asja juude tagasi kulub jälle meeletu aeg.

Et siis minu poolt tuleb selline vaikne sosinal EI

Ma kahjuks küll ei tea summadest midagi aga mulle meeldiks rohkem "rublane ring" kui sponsori viin :lol:
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Meil tegelikult on juba algusest alates reklaam foorumis ja mul on tunne, et keegi seda enam ei näe. Lehe üleval vasakus nurgas on ju PISTIK.COM reklaam :) Kui mingi analoogne paremasse nurka läheb, siis ei tohiks see küll kedagi segada.
Testiperiood on ka variant.
Eriti lahe kui saaks reklaamiga ka serveriruumi juurde osta. Saaksime jälle galeriid korralikult kasutada.
Hea mõte Lauri! 8)
User avatar
Matsa
Posts: 682
Joined: Mon May 17, 2010 15:10
Location: Tallinn
Contact:

Post by Matsa »

Tegelikult mõõdukas reklaam toob rohkem kahju kui kasu, sest kõikide asjade elushoidmine nõuab teatavaid kulutusi. Hea on, kui see foorum ennast ise ära majandab, sest nii on ta ka tulevikku vaadates jätkusuutlik. Hetkel toimub ju kõik mudelistide entusiasmist ja heast tahtest. Piltide server on juba täis ning selle kettamahu suurendamiseks on vaja teha juba suuremaid rahalisi investeeringuid. Reklaamist saadav tulu annab võimaluse saada vajalikud vahendid, et need investeeringud ka teha.
Üks võimalustest on muidugi muuta ka müügikuulutused tasuliseks ning liikmemaks, kuid kaldun arvama, et selle korraldamine ei ole majanduslikut kõige otstarbekam, sest ka selle tööshoimine vajab lisaressursse.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Kahjuks pole mul õrna aimugi mis see kõik maksab .Nii foorumi elus hoidmine kui reklaam. Aru saan ,et Lauri teeb seda tõsisest pühendumisest ja kõigi rõõmuks. Siinkohal tänan Laurit ,sest me oleme siit niipalju sõpru leidnud ja saanud võimaluse küsimustele kiiremini vastuseid leida. Ja nagu ajalugu näitab on see foorum olnud üsna pikaajaline ka.
Paljud projektid vaid reklaami toel püsivadki aga pistik on saanud hakkama ilma. Pole sugugi vastu kui reklaami vahenditega seda veel paremaks muuta.
Kuidagi eestlaslikult harjumuspäraselt kohatu on siin otse küsida ,et Lauri mis see Sulle maksma on läinud? Ohh äkki saadab kohe arved laiali ka veel :) Aga PS on koht kus sellisedki küsimused vastuse leiavad :)
Aitähh PISTIK & Co
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Siia foorumisse tekkisid mõned Google reklaamid. Vaatame, kuidas asi toimib ja end õigustab. Loomikult ei tohi ma midagi mainida nendel reklaamidel k...kimise kohta ;)
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

lauri wrote:Siia foorumisse tekkisid mõned Google reklaamid.
Huvitav kuidas nad ikkagi tekivad?

Mul oli kunagi Tartus üks karm õpetaja. Tunni algul käis kõik pingirivid läbi ja kui kellegil midagi töövahenditest puudu oli (näit. kustutuskumm) küsis karmi häälega:
"Kus on sinu kustutuskumm???"

Argliku vastuse: "Jäi koju" peale seletas:

"Kustukumm ei saa ise koju jääda!!!
Tal ei ole jalgu all ega otsusta ise,
teda saab ainult koju jätta!!!"
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Oehh wrote:Huvitav kuidas nad ikkagi tekivad?
Koodi kopi-ja-peisti tagajärjel, hetkel juba üpris iseeneseslikult. Kui nende näitamisest ja klikkimisest pudenevad sendid kuu lõpuks serverirendiga samasse suurusjärku satuvad, oleks eriti tore.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Huvitav mitu kl...i on vaja, et serveri renditasu täis saada? 8)
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kas loeb vaid klikk bänneril ja mitte avaneval lehel enam? Et kas sendikõlks käib ka siis, kui kohe uue akna sulgen? :)
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Marek - Ei oska arvata ja vist ei saagi. See keeruline süsteem, kui "kallist reklaami" mingil lehel näidatakse jne. Tõenäoliselt võib ühe kliki hind siin lehel päris hea olla, kuna tunduvad olevat päris hästi suunatud reklaamid siin. G analüüsib lehe sisu ja vastavalt teemale näitab ka reklaami. Eks mõne kuu järel paistab.

Mart - ei tea, aga kuna suur-G jälgib ja teab kõike, siis usun, et nad mingeid "tühikargamise" klikke arvesse ei võta ;)
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mina näen 90% juhtudest mingit Smokey beari reklaami.. :D

http://cl.ly/image/2C0w1y1I121m
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Mille eest ikkagi foorumile kopikas kukub? Peab bännerile klikkima? Ma just hetkel blokeerisin rämpsu ää ja tekkis selline puhas kuiv tunne. Aga kui foorumile vaja....siis mida iganes.
Parema meelega kannaks küll miski summa adminnile üle. Nagu akvaristide foorumis tegime.
Ei mingeid reklaame, teeeme parem rublase ringi ja suur G närigu pori...
Mida arvate?
Last edited by felch on Fri Nov 09, 2012 22:43, edited 2 times in total.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
Post Reply