PLAANIS EHITADA KRUUSA JA ASFALTIAUTO

Autod mis mõeldud kõval pinnal sõitma!
Post Reply
skylinegtt88
Posts: 6
Joined: Tue Sep 02, 2008 17:57

PLAANIS EHITADA KRUUSA JA ASFALTIAUTO

Post by skylinegtt88 »

Plaanis siis ehitada ise mootorsae mootoriga auto. Esialgne projekt tehtud ja auto pikkuseks vähemalt meeter ja laiuseks ca 300mm. Tahan teha just suurt autot. Auto põhi tuleb alumiiniumist vähemalt 5mm paksune, raam tuleb toruraamil ja kere tuleb õhukesest plekist või alumiiniumist.
Esialgne projekt tehtud ilma vedrustuseta ja piduriteta. Ülekandeks siis kett ülekanne ja keeramis süsteemiks siis mõne teise RC auto pealt võetud süsteem. Hetkel endal kõige suurem küsimus see kuidas mootori käima saan panna, et asi toimiks puldist.
Ootan soovitusi ja kes teab et müüakse meetri pikkust raami võib mainida!
Vedrustusega oleks muidugi etem.
Soovitage palun!!!
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

pööramisesüsteem võetud mõne odava nikko või muu "mängu" auto pealt? nendest ei ole eriti kasu, need pööravad mõlemale poole täpselt ühe palju, st et ei saa ju valida palju sa pöörata tahad. Pigem pead servo panema, ja mootori gaasi juhtimiseks samuti servot vaja ma usun. ning siis juba raadio ja kõik vist. muidugi ma pole spetsialist, lihtsalt kirjutamise tuju.
56481228- Erkki
skylinegtt88
Posts: 6
Joined: Tue Sep 02, 2008 17:57

Post by skylinegtt88 »

Olen mõelnud servode peale, aga kuna pole kunagi omanud selliseid autosid siis tekib küsimus kuidas neid servosid ühendada mootoriga. Nt saemootoriga. Milline võiks olla pidurdus süsteem ja kuidas vedrustus ehitada
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Kui sul msn on siis pane üles. Tean nendest asjadest rohkem. (üks iseehitatud auto on ka sõitma hakanud) Oskan su küsimustele vastata.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

ma usun et lihtsam on sul üks uus auto poest osta, ja siis kui väga tahta veel saad ise ehitada, nii on kordades kergem. need ei maksa suurt väga miskit :wink:
56481228- Erkki
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ise-ehitamine on tore, eriti kui tead, mida teed. Sinule soovitaks soojalt mõni valmis rc-auto osta. Näed, kuidas see tehtud on ning saad ka sõita või kasvõi võistelda. Kasutatud töökorras rc-auto saad alates 1000-2000 kroonist ning sinu mõõtkava soovi puhul kuskil 5000+ kroonist alates. Ise ehitamine läheb iga kell kallimaks.

Mingi aeg tagasi käis siit foorumist läbi video, kus üks oskustega härra valmistas ise raadiolambi. Lausa lust oli vaadata, kui "lihtne" see on, kui oskused ja vahendid on olemas.

Lihtsalt mõtlemiseks sulle - seni pole ma võistlustel ühtegi ise ehitatud autot kohanud. No nii saja-paarisaja auto hulgast. Lihtsam ja ODAVAM on auto osta!

Aga kui tõesti ise-ehitamise tuhin on suur, siis veidikene vastuseid ja abi:
- RC Auto seadistamisest ja ehitusest
- Juhtimiseks läheb sul vaja vähemalt 2-kanalist aparatuuri. Eestis kasutatakse 99.9% rooliga "püstol-tüüpi" saatjat. Kasutatult saad 200-4000kr. Aparatuur koosneb saatja+vastuvõtja+vastuvõtja aku+servo roolile+servo gaasile/pidurile
- Mootori gaasikangi liigutab servo
- Mootirit KÄIMA puldist panna ei saa, see oleks mõttetu starteri ehitamine. Mootori tõmbad KÄIMA ikkagi pullstardiga ja siis puldist juhid mootori gaasi :wink: Saatja saadab signaali, vastuvõtja püüab kinni, juhet pidi liigub juhtsignaal servoni ja see liigutab mootori gaasihooba.
- Auto roolihoovastiku liigutab servo. Suurema kui 1:6 mõõtkavas auto puhul on käigus suuremad servod. Väga hea ja levinud Multiplex Rhino Digi 4. Odava saad, kui ostad mõne HPI Baja RTR autoga kaasa tulnud servo ära kellegi käest, marki ei mäleta.
- Ära ise leiutama hakka, kopeeri mingi auto pealt maha. Autode jooniseid otseselt ei kipu leidma, kuid "exploded view" leiad kindlasti iga auto kohta.
- Levinud suure skaala masinad on mõõtkavas 1:6 ja 1:5. Levinud mudelid offroad osas HPI Baja, FG Marder, Elcon firma mingid mudelid, onroadis Carson, HPI. Need mudelid 23-26cc mootoritega. Suurem mõõtkava on väga harv juhus, masstoodangut minumeelest pole, küll aga mõningaid ise-ehitajaid. Netis infot palju.
- Soovitan veelkord OSTA ja selle järgi ehitada, kui väga vaja on ehitada ;)

Siin müügil sinule huvi pakkuv jupp näiteks - http://foorum.hpi.ee/viewtopic.php?t=2652
Lauri Laidna - www.pistik.com
skylinegtt88
Posts: 6
Joined: Tue Sep 02, 2008 17:57

Post by skylinegtt88 »

Sae mootoriga tahan selle pärast ehitada, et selle on rohkem jõudu ja lihtsam remontida, minu tahtmine auto puhul olex see et vastu seina sõites auto läheks mõlki naga päris autogi(seepärast siis plekist kere või õhuke alumiinium). Ei taha midagi keerulist, vaid lihtsat kus ülekande õlid lendaks igaltpoolt välja, oleks pidev süttimis oht, nii et põnev oleks sõita!
Tahaks suurt üsna ja massiivset.
Olen arvestanud valmistamiseks ca 10000 eeki koos vajaminevate juppidega.
Kes aidata tahab, siis kõik pakkumised on teretulnud! 8)
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

ühesõnaga ehitad selle auto sellepärast et sellega vastu seina sõita ning siis põlema panna? :lol:
56481228- Erkki
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Tule laupäeval Luigele, näed mida rc-autodega tehakse... äkki siis mõtled ümber, loodetavasti :lol:

Sinu huvi midagi sellist: http://www.youtube.com/watch?v=vLrDhxDN_S4 Seal tunduvad ka suuremas osas FG firma autod olema (ma pole nende suurte koledate bensiinimasinate asjatundja väga)
Lauri Laidna - www.pistik.com
skylinegtt88
Posts: 6
Joined: Tue Sep 02, 2008 17:57

Post by skylinegtt88 »

saarlane wrote:ühesõnaga ehitad selle auto sellepärast et sellega vastu seina sõita ning siis põlema panna? :lol:
Ei mitte selleks, reaalsuse mõttes
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

skylinegtt88 wrote:Olen arvestanud valmistamiseks ca 10000 eeki koos vajaminevate juppidega.
Kes aidata tahab, siis kõik pakkumised on teretulnud! 8)
Ma aitan hea nõuga: Selle raha eest saab juba valmis auto osta ja sõidurõõmu jätkub kauemaks.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
asterix
Posts: 61
Joined: Mon Jan 15, 2007 12:16
Contact:

Post by asterix »

10K eest saab juba kasutatud baja ja pakkumisi on mitmeid kui ringi vaadata.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ja kui suurt ning "nagu päris" tahta, on odavam mingi võimalikult väike vana 1:1 autopann osta (Fiat, Lada, Ford vms...). Saad 5 tuhandega kindlasti kätte, sõitva isendi... ja muudad selle raadioteel juhitavaks. 1:1 päris autode raadioteel juhtivaks muutmisest leiad netist küllaga infot.

Muidugi arvesta, et mida suurem seda ohtlikum! Suure raadioteel auto puhul peab kindlasti katsetama seda piiratud alal, kus kellegi elu ohtu ei sea.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Post Reply