Tasuta simulaator FMS juhtimine saatja-puldiga

Arutelu mudelisimulaatoritest
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Tasuta simulaator FMS juhtimine saatja-puldiga

Post by lauri »

Proovisin just maailma lihtsaimat moodust saatja-puldi ühendamiseks arvutiga. Nimelt tuleb võtta saatjale sobilik juhe ja ühendada see arvuti line-in või mic pesasse (helikaarti). Minu puhul saatjaks MX-12 ja sobilik on stereo-juhe, mille mõlemas otsas on 3.5mm stereo pistik (saadaval igast elektroonika-kaupu müüvast poest, ise võtsin kapist). Tuleb alla laadida FMS simulaator ja ära installida. Siis tuleb alla laadida SmartPropo draiver, mis oskab saatjast tulevat signaali line-in või mic sisendist tõlgendada. SmartPropo zip-fail tuleb lahti pakkida FMS pea-kataloogi. FMS simulaatori käivitamisel läheb tööle automaatselt ka SmartPropo draiver-programm ja kui sul on juba saatja line-in või mic pesasse ühendatu, tunneb ta selle ka automaatselt ära. Järgmiseks tuleb FMS-is Joystick settingu all ära kalibreerida saatja ja ongi valmis!

Üllatuseks nägin ka esimest korda seda, et süsteem oskab ka PCM signaale kasutada. Tegin kiire katsetuse Graupner/JR SPCM-iga ja kõik toimis kenasti :)

Saatja: Graupner/JR MX-12 millel trainer-pistik 3.5mm
Arvuti: HP Laptop MIC-sisendiga
Lisaks vaja: tavaline stereo-juhe mille mõlemas otsas 3.5mm stereo "jack" pistik (võib olla ka mono)
FMS Tasuta Simulaator: http://n.ethz.ch/student/mmoeller/fms/index_e.html
Draiver: http://www.geocities.com/shaul_ei/SPP310/Download2 (kõige ülemine)

Süsteem töötab mistahes PPM saatjaga, niiet probleemiks võib olla ainult sobiliku juhtme tegemine. Kui süsteem ei tööta, tuleks vaadata mikrofoni sisendi nivood. Järgnevad mõned lingid, kust leiad oma saatjale sobilikud otsad, kust signaal kätte saada!

http://users.belgacom.net/TX2TX/tx2tx/e ... 2txgb1.htm
http://www.mftech.de/buchsen_en.htm
http://www.welwyn.demon.co.uk/buddy.htm

Kui asjast õigesti aru sain, peaks süsteemi olema võimalik kasutada mistahes mängu juhtimiseks, kus joystikuga juhtimine võimalik!
Lauri Laidna - www.pistik.com
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Arvuti helikaart on üldse päris vöimas tööriist.

Seda saab ka oscilloskoobina kasutada jne.
Ainult sageduslik piirang tuleb 20 KHz pealt ette.

Arvuti emaplaadil integreeritud häälekaardiga eksperimenteerimine vaid veidi ohtlik. Kui läbi läheb, siis asendada keeruline.

FMS´i kasutuseks aga töesti ideaalne.

Mart.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

huvitav, et varem oli line-in kaablitele paar takistit ja dioodi vms vaja, nüüd enam ei midagi, otse arvutisse
ilmselt hoiti puldi väljundignaali pinget madalamal...
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ise kahtlesin ka, eriti mic sisendi puhul, millele antakse helikaardist 1.5V toitepinget ka elektreet-mikrofonide jaoks. Aga kuna mitmest kohast lugesin, et toimib kenasti lihtsalt juhtmega (ja pole vahet kas line-in või mic sisendisse) siis proovisin järgi ja kõik ok! Driver tunneb ise ära, et tegu JR PCM-iga MIC-sisendisse näiteks minu puhul.

Takistid ja diood ehk siis vajalikud, kui näiteks Futaba/Robbe saatjast signaali võtad otse trükiplaadilt!? Igatahes MX12 puhul on kõik ok, teiste puhul ei ole veel uurinud ja pead ei anna. Kõige rohkem meeldib see, et saab rahus PCM-i kasutada ja see välistab loogika järgi ka võimaliku "tõmblemise" mis PPM-i puhul probleemiks on olnud.

Vaatasin praegu ka helipilti (waveform) mis siis arvutisse jõuab. Signaal on siiski MIC sisendi jaoks liiga tugev, PPM puhul moonutab veidi aga PCM puhul pole vist vahet (moonutust ei näe, ainult 1 ja 0 jooksevad). Kuna läpakal line-in pole, siis seepärast ise mic sisendiga katsetasin, targem oleks line-in kasutada kui vähegi võimalik!
Lauri Laidna - www.pistik.com
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Kas sa kasutasid ka seda driverit, SmartPropoPlus_3.1.0_package ? Ma kardan, et see saatja ise ei sobi sellise asjaga kokku. Kuigi see pitsiku on on väidetavalt tehtud Reflexi jaoks. Äkki ei sobi FSM-iga lihtsalt kokku.
Miljon miksi.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

PPM (Generic) vali kindlasti "modulation type" alt selle Propo settingutes. Ma arvan, et sa peaks selle asja ikkagi käima saama. Esimese asjana kontrolli, et kui saatja arvuti külge ühendad (soovitavalt LineIn), kas mõne helisalvestus programmiga (kasvõi Windowsi SoundRecorder) on signaali näha waveformina ja kuulda plirinat. Vajadusel pead windowsi Volume Controlis Recording all LineIn sisendi valima ja seal signaalitugevust muutma.

Segane jutt... äkki saab ikkagi aru?!

Kui Reflex XTR jaoks trainer pistik sobib, siis ka teiste simulaatorite ja ka FMS jaoks... aga mine kontrolli järele, kas toimib selle simulaatoriga müüja juures :)
Lauri Laidna - www.pistik.com
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Üldiselt sain kontakti ja lennuki maast lahti. Aga, gaasi pool on tüürid ja tüürid on gaas, ja mitte üles-alla, vaid diagonaalis üles alla. Segadus, häkin edasi. :d

Parajat joodikulendu saab teha küll. Tiira-taara ja matsti maha :D

Calibtationi alt on kenasti näha parema kangi liigutused, millegi pärast pole näha vasaku kangi liigutusi.
Miljon miksi.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Henri wrote:Calibtationi alt on kenasti näha parema kangi liigutused, millegi pärast pole näha vasaku kangi liigutusi.
sellele ei oska küll lahendust välja pakkuda, sest PPM signaalis peaks kõik kanalid sees olema ja kui üks töötab, peaks kõik töötama või vastupidi.

Kas see kang lennuki puhul ikka töötab?
Lauri Laidna - www.pistik.com
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Lennuki puhul töötab vasak kang kenasti gaasina, ja parem liiguab tüüre. Ehk just nii nagu peab.
Ma proovisin seal calibrationi all neid kanaleid ümber nummerdada aga ei miskit. Täna ei viitsi rohkem jännata ka. Samas selle algelise asjaga jännates viivad mõtted aina tihedamini sellele, et ostaks omale korraliku simuka.
Aga enne vaja siiski see tööle saada.
Miljon miksi.
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Tere!!
Ei saanud aru kuidas draiverit tommata..sealk kus on erinevad linnad millist paeb valima? 8)
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Miljon miksi.
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Aitah Henri!!
Mul koik tootab vaga ilusti!!!!Suur tanu Laurile!!!
Muideks henri mul sama saatja mis sulgi piperi kyosho perfex...mul on koik korras 8) Vaata mis sul seal valesti on..
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Sa ühendasid samamoodi kahe 3,5se jackiga tavalise stereo juhtmega?

mic pessa?
Miljon miksi.
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Jah tegin koik nagu Lauri utles..sinna mikrofoni pessa (punakas)
elmar
Posts: 48
Joined: Tue Oct 10, 2006 17:19

Post by elmar »

hey,
mis configa te lendate Tail, Nick, Roll, Pitch, mis nende numbrid on? ja veel, et kui võtad selle Mapping/Calibration lahti, kas teil ka siis 6 . kanal hüppab üles-alla?
Võsalendur
Posts: 258
Joined: Tue Aug 02, 2005 9:45
Location: Tartu

Post by Võsalendur »

Siis ei hüppa kui 6kanali alla slideri ühendan ja seda mudin:)
Henri
Posts: 47
Joined: Tue Sep 05, 2006 10:32
Location: Tallinn

Post by Henri »

Mul see asi kohe kuidagi ei toimi nii nagu peaks. Peab vist kellegi lahke inimesega kokku saama ja selle asja üle vaatama.
Peaks nagu kõik õige olema aga no ei ole.

Äkki peaks see juhe olema mono, mul nimelt stereo. FMS-i kodukas ka nagu monost räägib.
Miljon miksi.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Foorumitest öeldud, et ei ole vahet... ka mul töötas stereo juhtmega kenasti. Ot kui probleem on 6. kanali tõmblemises, siis see ei tohiks muud segada ju...
Lauri Laidna - www.pistik.com
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Lauri utlesid et saab igas mangus seda kasutada kus on voimalik joystikuga juhtimine.Kas peab siis ka seda draiverit selle mangu peakausta salvestama?
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Mina sain joystickuna tööle, kasutan smart propo plus ja ppjoy nimelisi programme. Tegutsesin hästi step-by-step manuali järgi ja umbes 3. korral õnnestus. Vähemalt windows näitab küll seda kui tavalist joysticku.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

VÄGA hea info. Kui vaeba aega tekib, uurin ja proovin ka käima saada! See on küll abiks...
Lauri Laidna - www.pistik.com
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

tere,tahaks siis uhte mangu puldiga toole saada,tombasin SmartPropoPlusi ja salvestan seda ,mangu peakausta.Eks?
Siis nagu ma aru saan on vaja seda Ppjoy nimelist programmi toole saada,mida peaks sellega tegema kuhu salvestama jne...Ppjoy on juba arvutis 8)

Aidake...please
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Oleks samuti väääga tänulik kui keegi õpetaks mis moodi ppjoy ja SmartPropoPlussiga saab arvutile selgeks teha(valetada) et minu Graupneri mx 12 on joystick. Mõlemad programmid on mul olemas, ise pusisin ka aga õpetuste järgi tehes jäin toppama, mõnes kohas polnud mul ekraanil neid võimalusi mis õpetuses kirjas. Võibolla vaatasin valet õpetust?

FMS-i sain kenasti tööle muidu.
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

Ma sain!.... 8) SmartPropoPlusi kodulehel on juhend..nuud saan igas mangus lennata..isegi G3
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

hkm hmm...ehk suudab ka :D reflexi kurjaks sellega ajada??? :D
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
tikut6mme
Posts: 66
Joined: Sat Dec 23, 2006 22:02

Post by tikut6mme »

aga kas keegi teab kas sinna saab lennukeid juurde ka tõmmata?
tahaks piperi sina saada :wink:
alku
Posts: 69
Joined: Sat Jul 08, 2006 8:49
Location: viimsi

Post by alku »

kuhu kohta?
tikut6mme
Posts: 66
Joined: Sat Dec 23, 2006 22:02

Post by tikut6mme »

sellesse simulaatorisse!
fps või mis ta nüüd oligi :wink:
tikut6mme
Posts: 66
Joined: Sat Dec 23, 2006 22:02

Post by tikut6mme »

aa, ma leidsin selle koha!
palun väga!
http://rcp.web.infoseek.co.jp/fms_aircraft_e.html

tõmmake ka endale kui tahate!
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

sain ka asja korda, kõik töötab suurepäraselt. Jälle 3,5 kilo kokku hoitud ....khmmhhhhmmm...propageerin ahnuse vastast liikumist :)
Post Reply