Uus toode: E-flite Blade mCX2

OÜ RC Hobbies kommerts teadaanded. Klientide küsimused vastused.

Moderator: JazZ

Post Reply
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Uus toode: E-flite Blade mCX2

Post by JazZ »

Image

UUS E-flite Blade mCX2 RTF on väike, 4 kanaliga co-axial rootoriga helikopter, toas lendamiseks.

E-flite Blade mCX2 RTF 1990.-
E-flite Blade mCX2 BNF 1250.-
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Esimesed Blade mCX2 jõuavad Eestisse järgmise nädala alguses...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Nii ! COOL ! Võimalus linke seada ja kiiremaks teha. Tuled peal(shou element mis paljudele meeldib).Arvan et kogub populaarsust ja saab müüdavaks üsna kiiresti. Stabilisaator lühem ja annab kiiremini pöörata.Väga kiire manöövri puhul kukkub alla ikka aga pole hullu sest katki ei lähe.Võlli ots stabilisaatori kinnituseks on tugevam tehtud kui vanal mCX -il nii et oht katki minna väiksem. Aga akut ei tohi lõpuni kinnitusse lükata sest muidu ulatub servodeni ja poob hammasrattad kinni. Juhe ei tule ka niipalju välja et saaks aku ennem külge panna ja siis sisse lükata.Arvan et aku sisse lükkamisega ja ühendamisega peaks olema tähelepanelik et midagi paigast ei läheks.
:) Igal juhul positiivne. Soovitan. :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Njah, nagu prosperi jutust juba välja tuli, uued mCX2'd on kohal (tegelt olid juba samal päeval kui USA Horizon Hobby's müügile tulid).

Hetkel laos olemas RTF versioonid > http://www.fasthobbies.eu/blade-mcx2-p-3053.html
BNF versioonid peaksid jõudma minuni kolmapäeval (09.06.2010) > http://www.fasthobbies.eu/blade-mcx2-p-3054.html
Nagu ikka uute HH asjadega, ka need on juba EU laos otsas, nii et kellel huvi, tasub tellimus ära teha. Ma küll püüdsin seekord natuke ettenägelikum olla ja tellisin BNF versioone rohkem, nii et mingiks ajaks peaks jätkuma.

Positiivse küljepealt:
Uued ja võimsamad mootorid, see on lausa silmaga näha. Saba hoiab veel paremini ja jõudu on ka rohkem kui vanal mCX'il.
Lendab kordades kiiremini kui vana versioon (advanced seades). Sellest tulenevalt võib jah vahest järsu manöövriga oma stabiilsuse kaotada ja alla kukkuda, aga seda esineb ainult selles "advanced" seades. Karbist võttes on minu meelest veel stabiilsem kui vana mCX. Prosperi oma võtsime karbist, bind'isime tema DX6i'ga ja tõusime õhku, mitte mingit trim'i polnud vaja.
Laadijale on lisatud seina adapteri kasutamise võimalus. Müügil eraldi > http://www.fasthobbies.eu/toiteadapter- ... -2036.html
Kere näeb rohkem reaalse kopteri moodi väja. Sellega seoses on kogu kopter natuke raskem, nii et ehk õnnestub isegi tuulevaiksel õhtul õues lennata (proovimata).

Negatiivse küljepealt:
Akut ei saa enne juhtme otsa panna ja siis oma pesasse lükata, mis teeb pistiku ühendamise natuke keerulisemaks, nagu Prosper juba mainis. Samas juhe ise ei ole liiga lühike, vaid hoops kere jääb ette. Välismaa foorumis soovitati kerele selle kohapeale väike pragu sisse lõigata ja probleem on lahendatud. Kusjuures see on põhja all, nii et välja ei paista.
Rohkem ei oskagi midagi negatiivset välja tuua.


Prosper:
Minul originaal aku küll kuidagi servo hammasratasteni ei ulatu. Kui mingit muud (pikemat) akut kasutada, siis peab loomulikult seda jägima.
Kas Sa seda mCX2'e uuendatud võlli proovisid mCX'i külge? Sobis?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Jah see uus võll sobib vanale mcx-ile .Ja tegin veel katse et vahetasin kogu võlli nii et panin vanale mcx-ile uue võlli koos uue-lühema stabilisaatoriga ning tulemus oli hea. Uuel on stabilisaatori varras lühem ning ümber keerata kiirem.(varras ei satu vastu alumisi labasid).
Akuga on nii et originaal jah on lühem aga need Hyperioni akud on pikemad.Igal juhul tähelepanu pöörata!!
Mootorid jah võimsamad. Tunda nagu oleks suurema kopteri karbist välja võtnud aga tegu ju põhimõtteliselt sama vana mcx kopteriga. Väga stabiilne . Olen rahul. Vanal pole ka viga sest see Shweitzeri kere mulle meeldib. Ja kui kilomeetrid kokku võtta mida sellega lennanud olen ,olen vist juba Kärdlast Tallinnasse lennanud.Siiani olen vahetanud ainult võlli (põhjuseks oli see et andsin korraks teisele proovida ja jättis gaasi peale kui alla kukkus).Peaks need suured ka niimoodi vastu :) siis poleks varuosade probleemi. Jazz võib rääkida kui palju on ta mcx-e müünud ja kui palju on Ta varuosi müünud ja missuguseid. :)
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Tänud katsetamise eest, Prosper.
Mul tekkis üks mõte veel, ma millegi pärast arvan, et ka uus swashplate sobiks vanale mCX'ile. Siis lendaks vana mCX ka kiiremini... Siis jäävad ainult mootorid veel, kuna raam on sama, siis peaksid need ka sobima, iseasi on see kas neid mõtet ilma põhjuseta vahetada on.
Uued swashplate'id peaksid jõudma selle nädala keskel, proovin ära ja vaatan mis juhtub.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Varsti räägime siis mcx -kloonist :) Aga muidugi olen näinud kuidas ise neid linke pikemaks tehakse. See on siiski parem mõte kasutada seda uut swashplate .
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Blade mCX2 BNF versioonid ka kohal.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Üks halb uudis ka vahelduseks, HH muutis EU's Blade mCX2 BNF versiooni soovituslikku jaehinda, mis nüüd on 99,99 eurot.
Sellega seoses maksab nüüd Blade mCX2 BNF versioon Fast Hobbies poes 1560.- krooni.

Muidugi see algne 1250.- tunduski kuidagi odav kui arvestada palju RTF versioon maksab. Nii et vedas neil kes esimeste seas ostsid :)

Veel üks uudis (kuigi kuulujutud liiguvad juba ammu), Blade mCX S300 kerega on discontinued.
Last edited by JazZ on Sun Oct 17, 2010 9:26, edited 1 time in total.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Mul sõber hakkas ka MCX2-e vastu huvi tundma. Nimelt tekkist tal küsimus kas seda S300 kerega kopterit pole võimalik enam kuskilt osta, välja arvatud kellegi käest? Miks tootmisest maha üldse läks?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ufonaut22 wrote:Mul sõber hakkas ka MCX2-e vastu huvi tundma. Nimelt tekkist tal küsimus kas seda S300 kerega kopterit pole võimalik enam kuskilt osta, välja arvatud kellegi käest? Miks tootmisest maha üldse läks?
Esiteks, S300 kerega oli tavaline mCX, mitte mCX2.
Teiseks, seda S300 kerega mCX'i ei toodeta juba selle aasta algusest saati, seega tõenäoliselt ei leia seda uuest peast enam kuskilt.
Tõenäoliselt loobuti selle tootmisest kuna HH pidi selle kere kasutamise õiguse eest maksma.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Tänud vastuse eest.
Lennundus
Posts: 14
Joined: Mon Oct 04, 2010 18:29

Post by Lennundus »

kaua blade kopter lendab 3.7V 500mah 12C akuga ?
kaua võtab laadimine aega?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Lennundus wrote:kaua blade kopter lendab 3.7V 500mah 12C akuga ?
kaua võtab laadimine aega?
Sõltub Blade kopterist, neid paju erinevaid mudeleid. Kui küsimus oli Blade mCX2 kohta, siis sellele 500mah aku ei sobi.
Laadimisaeg sõltub akust ja laadijast. Blade mCX2 originaal laadija laeb originaal aku täis umbes 25 minutiga.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Kas suurema mahtuvusega akudega ei ole ka mõistlik üle viie minuti lennata?
Vanad akud on mul 120mA ja uued nüüd 130mA. Üks originaal akudest hakkab vist vaikselt otsa saama, viit minutit enam välja ei vea, aga lennata veel saab. Teine originaal aku kestab veel väga hästi. Selle akuga mis lõppema hakkab olen kaks korda unustanud taimeri käima panemata ja lennanud kuni kabiinis tuluke vilkuma hakkas, et siis võibolla ka selle pärast. Üldiselt arvestades palju ma lennanud olen on mcx lennanud juba 2,5 kuuga palju kordi rohkem kui hiinakas, millel aku 2 kuuga otsad andis.
Keskmiselt 4 akutäit mõlema akuga iga õhtu ja nädalavahetustel veel rohkem, seega on kahe aku peale kokku juba tugevalt üle 300 laadimise saanud ja üks võib juba vaikselt lõppeda küll. Juhtimine on ammu käpas ja saab riiulite ja muu säärase vaheltki läbi lennatud. Eks kukkumisi ole ka ette tulnud, aga õnneks katki pole midagi läinud. Ainus asi mis ära kulus olid kabiini kleepsud. Need on nagu vesikleepsud mis katsumist eriti ei kannata. Aga pole hullu, kuna need kleepsud mulle meeldisid, siis üks nädalavahetus meisterdasin uued kleepsud ja kui lähedalt ei vaata, siis ei saa väga arugi, et pole originaalid.

Kas see mcx2 swashplate ka vanale mcx-ile sobib, vahest tahaks kiirust juurde?
Siiani olen väga rahul selle kopteriga :P
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Suurema mahtuvusega akuga võib ikka kauem lennata. Tähtis on see et aku mahtuvusest tohkem kui 80% ära ei kasutaks.

Mis akude eluaega puutub, siis üldiselt on 150 kasutuskorda juba päris hea tulemus, eriti arvestades seda et mCX'i originaal laadija laeb neid akusid umbes 2,8C'ga...

Ma arvan et mCX2 swash sobib mCX'ile, kuigi kindel ma selles ei ole. Kahjuks pole mul enam mCX'i et seda proovida.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Lennundus
Posts: 14
Joined: Mon Oct 04, 2010 18:29

Post by Lennundus »

kui aku on 3.7V 120mah , kui palju siis max mah oleks et katki asi ei läheks ?
mitu C on minimum ja maximum blade kopteritel?

JazZ: Tähtis on see et aku mahtuvusest rohkem kui 80% ära ei kasutaks.
kuidas seda teada saab kui palju kasutab? näitab seda kuskil või peab ise arvutama ?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Lennundus wrote:kui aku on 3.7V 120mah , kui palju siis max mah oleks et katki asi ei läheks ?
mitu C on minimum ja maximum blade kopteritel?

JazZ: Tähtis on see et aku mahtuvusest rohkem kui 80% ära ei kasutaks.
kuidas seda teada saab kui palju kasutab? näitab seda kuskil või peab ise arvutama ?
Sa ei oska 80% 120mah'ist arvutada?

Tark laadija näitab palju akusse tagasi läheb.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Lennundus
Posts: 14
Joined: Mon Oct 04, 2010 18:29

Post by Lennundus »

oskan arvutada.
kas tohib lennutada blade micro kopterit 160mah 30C lipo akuga? mida see C näitab?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Lennundus wrote:oskan arvutada.
kas tohib lennutada blade micro kopterit 160mah 30C lipo akuga? mida see C näitab?
C on ühik, mis peaks näitama voolu, kasutades aku mahutavust (Capacity). Räigelt lihtsustatult - saad mahtuvusest voolu (tugevuse), kui unustad Ah(ampertund) tunnid ära.

Kasutatakse näitamaks, kui suure vooluga võib akut koormata/laadida.

Ok, antud juhul 30C näitab siis antud aku võimet anda 30 korda suuremat voolu oma nimimahutavusest - 0.160 x 30 = 4.8 Ehk siis Su kopter võib maksimum tahta sellest akust maksimum 4.8 amprit voolu.
User avatar
Tommikuld
Posts: 191
Joined: Sat Nov 27, 2010 15:59
Location: Tallinn

Post by Tommikuld »

Kas seda isendit ka Tallinnas saada on?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Lennundus wrote:oskan arvutada.
kas tohib lennutada blade micro kopterit 160mah 30C lipo akuga? mida see C näitab?
Tohib küll.

Tommikuld wrote:Kas seda isendit ka Tallinnas saada on?
Kahjuks sellist mudelipoodi kus Blade koptereid näha ja katsuda saaks Tallinnas (veel) ei ole.
Aga Fast Hobbies internetipoest saab selle vabalt endale tellida ka Tallinna.
Mainiks veel igaks juhuks ära, et kui huvi just Blade mCX2 vastu, siis neid on veel vaid 2tk järgi. Tavalised Blade mCX'id on juba otsas. Jõulud on ikka hull aeg...
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Ma soovitaks just MCX2-te. Ise ostsin MCX-i, see põhimõtteliselt sama asi ja lendab ka sama moodi, aga MCX2-e saab näiteks kiiremaks muuta ja kaasas on veel laadija tarbeks voolu adapter. MCX-ile tuleks adapter eraldi juurde osta kuna patareisid kulub nagu leiba, aga siis juba hinnas erilist vahet neil kopteritel ju poleg. Algul kipub see MCX ka ikka päris kiire olema, kui pole enne sellist kopterit lennutanud, aga kui juba kogemused olemas, siis tahaks juba kiiremini lennata :lol: Minu arvates näeb MCX parem välja, kui MCX2 oma täiskerega, samas saab juurde osta sarnase saba nagu vanal MCX-il ja siis juba hulka kobedam, see muidugi minu arvamus.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Blade mCX2 komplektis on täpselt samad asjad mis Blade mCX komplektis. Kus Sa välja lugesid et mCX2'ga seina adapter kaasas on?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Vabandust vale info pärast, ajasin MSR-iga segi, sellel on kaasas.
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Tekkis üks küsimus seoses MCX-ga. Nimelt mind huvitab see miks pöörleb kopter paremale aeglasemalt, kui vasakule. Ringi lennates arendab vasakule ringe tehes suuremat kiirust, kui paremale. Kui näiteks kogu trimm kruttida vasakule põhja, siis pöörleb palju kiiremini, kui paremale. Kas MCX2-el on see sama moodi, niipalju kui lugenud olen, siis vist peabki nii olema? Mind huvitab, kas see on paika pandud elektroonikas või on mootor ise palju lahjem? Vaatasin, et varuosades on eralid olemas nii parem, kui vasak mootor, järelikult neil pöörlemise suund ka kindlaks määratud ja vasakut paremaga vahetada näiteks ei anna? Niipalju kui foorumit uurinud olen, siis kuskil oli nagu mainitud, et ka MCX2 mootoreid annab paigaldada vanale MCX-ile.
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Aga kujuta nüüd asja ise ette, mis toimub kahe labapaari vahel, kui üks on teise tuules.
Nad peavad võrdselt kanda, et kopter otse lendaks..... :wink:
Kumb kannab rohkem, kumb vähem. Miks kopter keerab, kui laele liiga lähedale lähed või järsku laua kohale satud.
Blade sellest nii aru ei saa, aga lamaga andis tunda küll.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Mcx madalalt võ lae all lennates pöörlema ei hakka, küll aga madalalt lennates läheb natuke ebastabiilsemaks tiiviku tekitatud õhupöörise tõttu, kopter ju kerge ka.
Hästi on aru saada, et vasak mootor võimekam on, kui aku hakkab tühjaks saama. Mul üks akudest on juba otsa saamas ja sellel enam taimerit ei kasuta ja lennutan kuni kopter alla tuleb. Kui kopter veel normaalselt lennata jõuab, aga kõrgust kogub aeglaselt, siis kipub ka vasakule ära kalduma. Eks see olegi koaksiaalide teema rohkem ja ju peabki nii olema.
Post Reply