Merko nõudis lennundusloata tee-ehitajate kõrvaldamist hanke

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
Einar Ridalist
Posts: 123
Joined: Sun May 04, 2008 22:53
Location: Ridali
Contact:

Merko nõudis lennundusloata tee-ehitajate kõrvaldamist hanke

Post by Einar Ridalist »

http://www.e24.ee/?id=389380
...kaugjuhitavate helikopterite kasutamine kontrollitud õhuruumis on seadusega vastuolus või eeldab selliste seadmete abil aerofotode tegemine igal juhul lennuettevõtja sertifikaati.
Peate taotlema endale lennuettevõtja serti :)
juksrace
Posts: 77
Joined: Wed Jun 03, 2009 23:44
Location: Tartu

Post by juksrace »

Hmm aga autopiloodil lendav mudel liigitub ka kaugjuhitavate mudelite hulka? :P
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Siis peab autopiloodil olema vastav paber ette näidata :)
Pole midagi paremat halvast ilmast !
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Uurisin Riigiteatajast Lennundusseadust. Laseritest heietati seal küll, aga sõna mehitamata ei suutnud ei mina ega otsing leida. Mehitatud oli olemas. Nad vist veel eriti ei ole kuulnud mehitamata ja naisestamata pisikestest ja väga hästi lendavatest lennuriistadest, mis kiiresti maailma vallutavad. Võrdõiguslikkuse volinik oleks ilmselt samuti pahane naisestatud lennukite suhtes diskrimineerimises.
Vanas seaduses oli mingi kõrguse ülemmäär meiesugustele. Äkki ei osanud kiirel silmitsemisel lihtsalt leida.
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Seda teemat tasub uurida nt Eli kaudu, sest nad ju reaalselt tegelenud uav arendamisega.
Minuteada läheb asi meie jaoks jamaks umbes siis, kui kaamera lennukile peale panema ja nüüd kellegi talu kohalt üle lendame, sest seda võib käsitleda privaatsuse rikkumisena ja loata filmimisena jne.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

tulnuk wrote:... käsitleda privaatsuse rikkumisena ja loata filmimisena jne.
Uurisin kunagi tõsistelt asjatundjatelt. Öeldi, et pildistamist keelavat seadust pole.
Privaatsuse lugu algavat kui mõni isik on äratuntavalt pildil või kui lausa kedagi jälitada.
Fotograafid jälitavad sellegipoolest karjas oma sihtmärke.
Einar Ridalist wrote:... eeldab selliste seadmete abil aerofotode tegemine igal juhul lennuettevõtja sertifikaati
See kehtib minu meelest kui teha fotosid massiliselt ärilistel eesmärkidel. Hobipiltnikku ja paari pildi mahamüüjat vist ei saa kuidagi ettevõtjaks pidada. Pole ju mõistlik, et vanade pükste mahamüümiseks peab igaüks Majandusministeeriumist ettevõtja loa ostma.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

kustmaalt see kontrollitud õhuruum pihta hakkab - kas see polnud mingi kõrguse või kaugusega seotud :?:
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Mina leidsin sellise kaardi.
Kontrollitud ja kontrollimata alasid saate vaadata Visuaallennukaardilt:
http://aip.eans.ee/orb.aw/class=file/ac ... UN2009.pdf

Selle leidsin sellisest kohast:
INFOTUND MOOTORVARJUDEGA e.MOTO-PARAPLAANIDEGA LENDAJATELE
http://www.propeller.ee/kylaline/motoparainfotund.doc

Ise sooviks ka teada mida asjaosalised räägiksid.

LISA:
Kui ma õigest aru saan siis Kroodi ristmik asub Tallinna Lennuinfo piirkonna lähialas ja seal on kontrollitav õhuruum maapinnast kuni stratosfäärini ja
selles alas kontrollimata lennutegevus ei ole lubatud.
Lähialale järgnev ala (ringiga tähistatud) on kontrollitav alates kõrgusest 1700 jalga (500m). Vaata visuaallennukaarti.
Edasi on kontrollimata õhuruum, ulatub maapinnast 3500jala (1000m) kõrguseni.

-Ilmar-
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
User avatar
Alien9
Posts: 14
Joined: Sat Mar 19, 2011 20:31
Location: Tallinn
Contact:

Post by Alien9 »

Kuno wrote:kustmaalt see kontrollitud õhuruum pihta hakkab - kas see polnud mingi kõrguse või kaugusega seotud :?:
Huvitav, kui ma lennukeelutsoonis autoga sõiotes kõik rattad maast lahti saan kuskil künkal, mis siis saab :)
User avatar
Alien9
Posts: 14
Joined: Sat Mar 19, 2011 20:31
Location: Tallinn
Contact:

Post by Alien9 »

Olen näinud siin foorumis kuskil juttu sündmuste pildistamisest ja ohtusnõuetest selle protsessi juures. Ehk keegi aitab järjele, kust seda infot leida. Ise enam ei leia.
Aitäh!
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Seoses oma Vaatlusdrooni projektiga uurisin ametlikult Lennuametist ja MKM-st seda teemat ja sain vastuseks (väljavõte kirjast):
Hetkel puudub Eestis siseriiklik regulatsioon, mis kirjeldaks mikrolennukitega opereerimist ärilistel eesmärkidel.
Mikrolennukite lennutamisel tuleb juhinduda lennureeglitest ning lennuplaan kooskõlastada Lennuametiga. Samuti tuleks teavitada Lennuliiklusteenindust.
Seega tegutsemiseks ei pea olema lennundusettevõte.

See Merko värk on lihtsalt konkurentsivõitlus.
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Lisan juurde, et olen iseseisvalt seadusandlust lapanud ja lasknud seda ka ühel juristil teha ja julgen väita, et Eestis võib mikrolennukitega ja droonidega vabalt opereerida arvestades muidugi lennuohutust ja eelmises postituses toodud üldist lennuplaani kooskõlastuse nõuet.

Silmist mitte kaduvate raadiojuhitavate lennuvahenditega võib vabalt opereerida kui sellega ei sea ohtu teisi liiklejaid.
Post Reply