paluks teie teadmisi ja kellegi abi!

Purimudellennukid, kummimootoriga mudellennukid, taimerid ja teised
Post Reply
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

paluks teie teadmisi ja kellegi abi!

Post by hommiku kohvi »

Tere,

kas kellelgi on väga lihtsat step-by-step manuali ja võibolla ka materjali nimekirja, kuidas ise teha rubber band powered airplane: http://www.youtube.com/watch?v=frlc3-hQ ... r_embedded ja võibolla isegi midagi sellist: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=1687
teine palve oleks, et ehk on keegi nõus võibolla minuga maha istuma ja näiteks see kummimootoriga lennuki valmis ka teha?

miks mul neid vaja on? asi on selles, et naisel õpib Kunstiakadeemias tootedisaini erialal ja ta osaleb projektis, kus on vaja välja mõelda "asi", mis on:
- meelelahutuslik
- mida kasutaksid nii noored, kui vanad

asja point on selles, et see meelelahutuslik asi oleks kasutatav just piknikul olles.

mul lõi kohe :idea: põlema ja näitasin talle, et on ka sellised lahedad üsna väikesed ja kompaktsed asjad olemas, mida kasutaksid nii noored, kui vanad.

põhimõtteliselt oleks lõpp-plaan teha pikniku komplekt, mille erinevatest komponentidest (ühekordsed lusikad, noad, kahvlid, hambatikud, grilltikud jms) saab valmistada ajaviite (kas siis viskeka või kummimootoriga lennuki).

Sai pikk jutt ... aga olen kindel, et saan siit teie abiga ideele piisavalt hoogu juurde, et sellest saaks ka lõpuks asja :)


Tänud ette ära :)
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Ma paneks pikniku korvi sellise huvitava asja http://www.youtube.com/watch?v=C6xq0jk-XUU
See küll on kahjuks juba välja mõeldud aga ehk annab tõuke mingiks lennukaks ideeks :)
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

midagi sellist ehk
http://www.graupner.de/en/products/dd5c ... oduct.aspx

saab toidukarbist ja teibist ja grillitikust kombineerida
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Mul ei ole enam kahjuks fotot alles,aga mingil üritusel sai tehtud depronitaolisest materjalist toidukarpidest ja hambatikkudest täiesti lendav väikeplaaner(viskekas),millest oli seltskonnal rõõmu terveks õhtuks,miskit keerulist seal polnud,peamine oli raskuskese õigeks saada.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Lihtsad lastele mõeldud viskekad tulevad "tehasest" ühest balsapuu lehest väljapressitult/lõigatult. Kaasas väike tuub UHU sobilikku liimi ja juhend.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ufonaut22
Posts: 310
Joined: Mon Aug 27, 2007 18:44

Post by Ufonaut22 »

Neid kummimootoriga lennukeid on väga lihtne ehitada ka ilma jooniseta. Kunagi sai neid pidevalt ehitatud ja mõned lendasid väga hästi. Raskuskeset ei olnud ka keeruline paika panna. Ise tegin puitliistudest ja katsin siidpaberiga. Peale sõrestiku katmist paberiga sai paber pritsitud veega kergelt niiskeks. Kuivades tõmbas paber kenasti siledaks. Ainus probleem oli kunagi sobiva "mootori" leidmine, sest igasugusele püksikummile ei saa piisavalt keerdusid peale kerida ja maha kerimise aeg jäi väga lühikeseks. Kiire maha kerimine oli näiteks plaaneril hea. Klappiva propelleriga kihutas kuskil 15 meetri kõrgusele, seejärel labad kokku ja siis tiirutas pilvede all kenasti nagu õige plaaner. Nüüd on sobivaid kummipaelu vast poodidest saada. Mul lendasid kõige paremini lennukid mille kere oli lihtsalt sirge pulk, millele siis oli kogu kaadervärk külge krutitud. Sai tehtud ka keerukamaid keresid, aga nende lennuaeg jäi arvatavasti õhutakistuse tõttu tunduvalt lühemaks. Liiste painutasin küünla kohal ja propeller sai koolutatud keevas vees :lol: Ühtegi joonist mul polnud, aga isu ehitada oli. Muidugi ei lennanud need lennukid ka niikaua, kui korralikud võistluslennukid, aga 200m lendu oli kunagi minu jaoks hea küll.
Post Reply