Ultegrad on kohal!

Viskekad ehk HLG ja DLG plaaneri
Post Reply
frank 40
Posts: 96
Joined: Sun Aug 17, 2008 23:33
Location: Tartu

Ultegrad on kohal!

Post by frank 40 »

Minu Ultegra on siis käes. Juba panen kokku ja mõne aja pärast näeb teda ka lendamas. Teen ka mõned pildid, äkki keegi aitab ehk üles panna.

Hiiumaa mehe(prosper) lennukid 3 tükki on ka esialgu minu pool. Kuni härra suvatseb kodumaale naasta! :oops: Minu teadmisel tuli neid Eesimaale 5 tükki. Loodan et võistlusala edasiarendamiseks on tehtud tõsine samm.

http://www.stratair.com/Download/Ultegra_English.pdf

FR!
Tartu 56150139
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

30.aprilli Pika lennu võistlusel Hüürus (kalenderplaan) on parralleelselt ka F3K katsevõistlus! Seal saab neid äkki juba lendamas näha :?:
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Re: Ultegrad on kohal!

Post by ussimuna »

Hiiumaa mehe(prosper) lennukid 3 tükki on ka esialgu minu pool. Kuni härra suvatseb kodumaale naasta!
Kui osapooltel soovi on, saaks reedel ära viia.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Yesss!
Sain nemad kätte nüüd ja hakkame kokku panema. Kiirustada sellega ei taha sest mudelid on tõesti ilusada. Tahame et oleks 5+. Saan aru küll et võistlused tulevad. Esialgne arvamus on, et tegime hea valiku. Treeningutega hakkame pihta niipea kui lennukid koos. Eks meile on see uus ala ja oleme praktiliselt alguses. Head vihjed ja nõuanded on alati teretulnud. Püüan ka kõigil isiklikult nööbist kinni võtta kes meist sammukese ees. Viisakusest ütlen et abi ei võta me kurjast ja kohe mööda ei astu . Eks platsil näeme :) .
User avatar
tarmotaja
Posts: 119
Joined: Wed Jul 05, 2006 13:43
Location: Märjamaa

Post by tarmotaja »

Ei tahtnud eraldi teemat teha.

Minul ka viskekas valmis ja natukene harjutatud. Selline meetrine "MiMi" paroodialennuk. Ise tehtud ja puha. Süsinik kere...
http://gallery.pistik.com/view_photo.ph ... d&id=DLG_3

See kettaheitja moodi viskamine - tundub nii lihtne. No kr...t. Ei ole. Sellest ei räägi, et täiesti valed lihased on valusad. Kaks päeva punnitamist ja 1 minut 9 sek maksimaalne lennuaeg. Kõrgusemõõtjat pole vist hetkel mõtet külge panna. See hakkab mõõtma alates 15 meetri kõrguselt. Lausa piinlik on. No ei oska ja ei jõua seda 200g mänguasja pilvedesse heita... Ilmselt harjutamise küsimus. Aga eks lennuplatsil näeme... Vahepeal katsun teise versiooni ka valmis ehitada. Kere juba taheneb vormis ja sabatoru on valmis rullitud. Ehk saab mõned grammid kergem. Tiivasõrestik ootab juba pikemat aega kapi otsas.

Tarmo
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mingist piirist kõvemini visata pole mõtet, lennuk kõrgemale praktiliselt ei lähe.. Minu 1.5m Manta'l on sama häda, sest tiib on ribitiib ning profiililt suhteliselt paks - takistus suur. Stardikõrgus madal ning vastutuult tuleb ka kehvasti, kuid vaikse ilmaga hõljub mullis kenasti.
Pilti: http://gallery.pistik.com/view_album.ph ... me=album97

4 maandumist 5'st tuleb juba tiivaotsaga näpuvahele ning paar head termikat suutsin ka eile leida, suhteliselt täpiks läks. :)
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Sellest klassist hakkab ju asja saama nii :wink: Mehi ja lennukeid juba mõnusalt palju.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Jah nii paistab küll. Ja tõesti on see aasta alguse aasta sest trennida on vaja ja teadmisi ka napib . Kindlasti läheme Arbogasse Rootsi ja vaatame mis meid ees ootab. See on nii et kui teed alustad peaksid teadma kuhu minna ja kuhu tahad jõuda. Ehk saab ka mõne mudeli lisaks ning arvatavasti leiame ka sõpru ja uusi tuttavaid kellelt nõu küsida. Tegelikult poole aasta eest sai ka Rootslastega plaani peetud ,et mudelid tulevad just neilt aga hinnavahe Austerlastega oli umbes 100-150 euri.
Muidugi tõsi on see et kogu edu peitub siiski hea lennuki ja hea piloodi koostööl. Hea lennuk s...a piloodi käes on sama mis saabas või kirves. Muidugi on natuke hirmutav see et õhus on korraga palju lennukeid . Üksi lennates ja treenides ei sega sind ju keegi ja kokku võib hea tahtmise juures vaid saada maaga. Vigurlennu oskused tulevad kasuks tõenäoliselt.Mardil suur eelis kes võib termika saada ka "nuga " lennates :) :)
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kuidas Ultegrad-idel läheb :?: Sõbrad tahaks osalejate tabelisse Estonia kah kirjutada!
Image
Pange tilluke mootorikene peale - saab kiiresti lennutunde koguda juhtimise harjutamiseks :?: :
Image
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

1-10 juulini olen Arbogas. Püüan leida Rootsist treenerit kes mind õpetaks.
Kogu see F3K on nii uus asi meile ,et oleme nagu peata kanad :) Tulemustes nähakse tööd mitte lobas. Lennukid on SUPER aga mehed veel papist :? :oops: Igal juhul areneme. Oleks see vabalend siis teaks kellelt siin Eestis nööbist kinni võtta. Ilmselt Sina Jüri oled üks nendest.
Lennutame siin ka 2,5 meetrist vahust Diamond2500 . Aga sellise isendiga kuskile ilmutada toob ilmselt PROFFIDEL naeru suule :) . Kas sellisega üldse platsile lastaksegi. :? . Aga trenni teeme ikka :) Me oleme kannatlikud ja ehk sellepärast ei lobise ka palju :) .
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

2,5 meetrist vahust Diamond2500
Viimasel Pika Lennu Võistlusel oli vahukas auhinnalisel kohal (piloot Katrin) ja sügisesel lendas noorte klassi võistleja F5J vahukaga 35 minutit.
F5J võlu ongi see, et heal "mullil" on ükskõik millist lennukit üles viia.
Vabalennus olen mina ainult kiibitseja. Püüan olla kursis, sest nemad teavad, kuidas näeb välja tõeliselt lendav lennuk ja nende tehnoloogia on äärmiselt kõrgel tasemel.
Selline vahukas on esialgu väga hea lennutundide kogumisel.
Üks on aga kindel, selliseid, kellel nööbist kinni võtta leiad ainult võistlustelt. Siin foorumis kirjutavad nad haruharva ja nad ei tunne sellest mingit rõõmu kui keegi halvemini oskab!
prosper wrote:1-10 juulini olen ...
MM-ilt siis kena ülevaade :!:
Post Reply