FPV

Post Reply
User avatar
hommiku kohvi
Posts: 399
Joined: Thu May 28, 2009 14:14
Location: tallinn

FPV

Post by hommiku kohvi »

kas seda HK leiutist: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=17200 saaks kasutada ka FPV kaamerana? kas see TV-OUT sobib selleks?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Re: FPV

Post by cuprum »

Tollel vist oli siuke viga (vähemalt hetkel) küljes, et videoväljund toimis ainult siis, kui kaamera liikumisanduri peale sisse lülitus (maha mängimised on muidugi eraldi teema).

A eks näis. Miskil meeltesegaduse hetkel tellisin omale apastraadi ära. On juba paar päeva HongKongist lahkunud. Niiet võiblla suht varsti saab konkreetselt näperdada
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

cuprum, pane ka oma muljed kirja, kui selle kaamera kätte saad.
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

Nu sain siis korra oma uut mänguasja tuulutatud.
Lühikokkuvõte - mille eest maksad, seda ka saad! Igatsugu jutud kellegi "killerist" on tugevasti liialdatud, aga samas kuskile FC ja poegade kanti pilti annab.

Plussid:
* suht voolujooneline kuju, saad ilusti ühe teibiribaga asetada millegi liikuva *peale*, kusjuures vaatesuund jääb otse ette
* Konfimine - kui on kasutada komposiitvideot näitav seade, siis saab konfimise ilusti ekraanimenüüdega ära lahendada.

Miinused:
* Juba ka võrgu testvideotes nähtud "taeva ületähtsustamine" - kui pildist rohkem kui neljandiku moodustab hele taust, siis säritus võetakse selle järgi. Tulemuseks praktiliselt must maapind.
* Pildi teravus - hmm, võibolla pisut parandatav objektiivi fookuse kruttimisega. Õhtul videosid üle vaadates avastasin, et vaikimisi fookus kipub olema rohkem veebi kui lennukaamera oma. Kruttisin, kuid aeg oli juba liig hiline, et uuesti testima minna
* Draiverid - kui Vista on isepäine, siis tolle kaamera draiverid Vista all on veel isepäisemad. Mul õnnestus kaamera kaamerana ühendada paar-kolm korda, aga siiamaani ma ei tea, MIKS mul see õnnestus. Ülejäänud kordadel tuntakse asi ära kaamerana, aga õeldakse, et draiverid on vigased. Tavalise "kettaseadmena" ei ole mingeid probleeme (pole draiverit, pole probleemi)
* Pildi hüppamine - hmm, kui C6 kaart talle lahjaks jääb, siis väljamaale ma tema jaoks spetsiaalselt kiiremat vist küll hankima ei lähe. Samas, see hüppamine pole väga suur probleem.


... ma veel tulen tagasi
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

FPV huvilistele varsti tulemas midagi ägedat http://www.engadget.com/2011/08/31/sony ... -japan-no/
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

lauri wrote:FPV huvilistele varsti tulemas midagi ägedat
Nujah, siis tuleks kuskilt leida ka suht veavaba downlink, mis oleks võimeline 3D-HDMI puhtalt alla maa pääle toimetama.
Post Reply