Vaatlusdroon Ajujahil 20-ne hulgas

Post Reply
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Vaatlusdroon Ajujahil 20-ne hulgas

Post by AndrusT »

See nädalavahetus rokib täiega. :-)

Tulime oma luurelennukiga Ajujahi võistlusel 20-ne parima hulka. Hurraa !! :-)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Wau! Palju õnne! Äkki jõuate esikohale...
Pole midagi paremat halvast ilmast !
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Kajastus ETV-s http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... IGkIt_cf7g

Projektis osalevad lisaks videos näidatud isikutele ka AK ja Feltch.
Lennukit tüürib AKpiloot.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Tubli tubli puhas viis :)
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

5+ !!! Millas grand finale tuleb ?
Andruse märkust minu osalemise kohta võtan krediidina. Seni on mu abi olnud marginaalne.

PS. Kas mitte programmeerija ei kirjutata kahe "e" tähega? ETV vist nii ei arva (kohe tutvustuses kus nimed ja ametid)...
Felch@keelekõrv ;)
Pole midagi paremat halvast ilmast !
andi
Posts: 140
Joined: Mon Aug 23, 2010 23:18
Location: Harjumaa, Järvamaa

Post by andi »

Väga kift, hoian pöialt!

("Kift" kirjutatakse tegelikult "kihvt.")
Raadiod: 35MHz kanal 61 ja 63
2,4GHz DSM2/DSMX
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Edu!
Lauri Laidna - www.pistik.com
kronja
Posts: 214
Joined: Sun Dec 14, 2008 16:56
Contact:

Post by kronja »

kas tõesti kogu raud/soft aretati ise? :shock: teab keegi lähemalt rääkida, mille baasil see ehitatud on?

ei tundu nagu eriti mõistlik, võttes arvesse, kui palju erinevaid vabavaralisi platvorme on juba praegu saadaval enam-vähem valmis pakitud lahendustena.. alates paparazzist ja lõpetades ardupilot'iga, vahele jäävad veel igat sorti mikrokopterid, dji jms, rääkimata päris kallitest RTF lahendustest


EDIT: leidsin natuke foorumis juttu, lahe - ongi vähemalt osaliselt ise nokitsetud :) imestamast ma ei väsi, mida kõike inimesed viitsivad teha oma õrnade käekestega :)
EDIT2: vaatasin natuke veel ja leidsin aastast 2009 lugusid, vabandan mölisemise eest :)
skype: kronja
www.skycam.ee
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Olen ostnud ka valmis autopiloote ja ei ole häid kogemusi saanud. Tagant järgi vaadates vaid kahju kulutatud rahast ja ajast.

Kõige paremini on teeninud ja edulood on tulnud vaid enda aretatud süsteemidega. Nende tootmine on odav ja kõik üksikasjad enda kontrolli all. Lisaks, kui asjast tõsiselt asja saab on võimalik hakata neid süsteeme ka kellelegi müüma.
kronja
Posts: 214
Joined: Sun Dec 14, 2008 16:56
Contact:

Post by kronja »

AndrusT wrote:Olen ostnud ka valmis autopiloote ja ei ole häid kogemusi saanud. Tagant järgi vaadates vaid kahju kulutatud rahast ja ajast.

Kõige paremini on teeninud ja edulood on tulnud vaid enda aretatud süsteemidega. Nende tootmine on odav ja kõik üksikasjad enda kontrolli all. Lisaks, kui asjast tõsiselt asja saab on võimalik hakata neid süsteeme ka kellelegi müüma.
ma ise olen lennanud nüüd viimane aasta ardupilotiga.. selle eelis on vabavaralisus - nii rauas kui tarkvaras. sisuliselt võid võtta valmis koodi ja parendada nii, nagu ise tahad - et kui olemasolev "return to home" ei tööta hästi saad aretada enda algorütm, või ground stationis etteantud territooriumi pildistamise algorütm ei rahulda - joonistad enda oma.. saab sensoreid külge joota, töötab lennukite, kopterite ja multikopteritega.. maksab tühised 200$ - sellest alla minna saavad vaid hiinlased. ja hiinlased on muide selle projekti juba ka ära kopeerinud (raua) ning neilt saab valmisplaadi osta ~100$ + shipping hinnaga.. sellest odavamaks vaevalt kuhugi minna annab..
skype: kronja
www.skycam.ee
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Vahva. :-)
Seda on hea teada saada, et me pole ainukesed arendajad.
Ükspäev võiks midagi koos teha. :-)
Post Reply