Trainer (2 pulti)

Arutelu mudelisimulaatoritest
Post Reply
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Trainer (2 pulti)

Post by Submarin »

On keegi seda proovinud või on tegelenud?
Kuna ma olen suht kohmakas ja kardan natuke :D siis ehk tulevikus usaldan oma lennuki kellegil õhku viia ja ise sealt üle võtta ,esimene lend ikkagi (sisepõlemis mootoriga)
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Eestis on seda suht vähe kasutatud, paaril korral olen platsil kohanud. Midagi keerulist pole, kuigi pole ka ise platsil veel sellise süsteemiga lennutanud. 2007. kavas teha just sellel viisil mudellennu "kursusi" kus saab lennukit lennutada ja esimese tunde kätte, kui simu peal juba kõik välja tuleb.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Eks ta õigem on...simus ei ole ohutunnet ja lasend rahus minna...aga päris lennukama küll ei julge
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Ma päris palju nii teinud, et viin lennuki ise õhku ja siis annan puldi õppija kätte, ise hoian kätt kangide juures ja vajadusel siis saab lennuki asendit korrigeerida.

Õpetaja-õpilane puldiga võib ka vabalt teha, olen katsetanud aga lennukite puhul suurt vahet pole kuna eksida võib rohkem.

Kopteriga peaks kindlasti kahe puldi süsteemi kasutama.

K.
mart
Posts: 498
Joined: Tue Aug 15, 2006 16:53
Location: Wermelskirchen

Post by mart »

Olen korduvalt kasutanud öpilane-öpetaja ühendust kahe puldi vahel.
Kui kasutada vaid ühte pulti ja proovida juhtimist üle vötta, siis enamusel juhul see ka önnestub, kuid pidev stress on omal sees, et kas jöuab, ning seetöttu pooldan kahe saatja kasutamist.
Multiplexi saatjatega see väga mugav, saab valida mitut funktsiooni öpilasele usaldada ja vajadusel neid ülejuhtida.
Öpetaja-öpilane süsteem tomib hästi ka Graupneri pultide vahel.
Veel on vöimalus kasutada kahte ACT Diversity vastuvötjat kahe erineva sagedusega. Sellisel juhul pole vahet, millise firma puldid ja juhet pole ka vaja. Sellisel juhul savad mölemad puldid, erineval sagedusel, mudelit juhtida.
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Post by AndresO »

Kas juhtmega kokkuühendatud puldid peavad töötama mõlemad samal sagedusel?
Kui on 2 MX-12 pulti, üks 35 MHz ja teine 40MHz ribas, kas neid saab 'paaritada'?
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Saatjana töötab MASTER, nö SLAVE edastab MASTERILE ainult signaali (saatja osa üldse ei tööta!). Niiet pole probleemi.
Lauri Laidna - www.pistik.com
AndresO
Posts: 146
Joined: Mon Feb 12, 2007 10:32
Location: Tallinn

Post by AndresO »

Kuidas on kangide-servode-mix-ide setingutega?
Kehtivad siis MASTERI omad ja SLAVE-st tuleb ainult kangi-nupu-liigutamise info?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

AndresO wrote:Kuidas on kangide-servode-mix-ide setingutega?
Kehtivad siis MASTERI omad ja SLAVE-st tuleb ainult kangi-nupu-liigutamise info?
Niipalju, kui mina aru olen saanud, sealsamas "trainer" kaablis jookseb ainult servode asendite signaal -> Seega kumbki pult kasutab *omi* setinguid tegevusulatuste, mixingute ja muu sellise kohta.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

MX-12 saad nö põhiseadete menüüst (menüü nuppe all hoides lülitad saatja sisse) muuta trainer-juhtme tüüpi. Seal on nö Normal ja siis veel paar varianti.

Normal puhul peavad olema SLAVE saatja settingud täpselt need, mis ka MASTERIL - ehk siis MASTER edastab SLAVE saatjast tuleva signaali otse lennukile, mingit töötlemist ei toimu.

Seal põhiseadete menüüs on veel mingid PI LINK vms nimelised valikud. Nende puhul ehk toimib siis asi nii, et SLAVE'ist võetakse ainult kangide signaal ja MASTER mixib ja teeb igasugu muid trikke ka. See on nüüd VIST ja EHK ja ARVATAVASTI :roll: Keegi võiks järgi katsetada! Ehk on ka manualis kirjas, ei ole hetkel käepärast.

Igatahes kallimate aparatuuride puhul on see kirjeldatud võimalus kindlasti olemas - ehk siis SLAVE-i kangiliigutused mixitakse MASTERis kokku ja edastatakse lennukile või kopterile.
Lauri Laidna - www.pistik.com
striker
Posts: 105
Joined: Sat Feb 05, 2011 0:30
Location: Viimsi

Post by striker »

Selline vahva vana teema kuid nüüd on tekkinud võimalus ja tahtmine anda ka uutele asjahuvilistele proovida lennukiga lennata, siis kuidas tänapäeval :D kõige lihtsam ja lollikindlam oleks asja lahendada? 2 vastuvõtjat millel kummalgil oma pult? Või hakkavad segama?
1 vastuvõtja ja 2 saatjat?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

striker wrote: 2 vastuvõtjat millel kummalgil oma pult? Või hakkavad segama?
1 vastuvõtja ja 2 saatjat?
Pigem ikka kahe saatjaga varjant....
Kahe vastuvõtjaga Sa nii lihtsalt ei pääseks, et paned aga lennukile, ning kõik toimib. Hakkavad segama üksteist küll, kuid mitte raadiotehnilises võtmes (eri sagedused, modulatsioonid, kodeeringud aitavad seda vältida). Probleem on selles, et kuidas teevad need kaks vastuvõtjat omavahel kindlaks, kesse on boss. Üks saab/annab edasi käsu minna üles, teine alla - kumb peale jääb....
Ok, seda probleemi on pisikesed tublid kollased käekesed juba üritanud lahendada sellise riistapuuga kuid, kahjuks ei oska kommentaarida, kuidas selle asjanduse võimekus on. Isiklikult mulle tundub, et jupstükk ise on küll väike ja kerge, aga kaabeldus tema ümber saab olema korralik ussipesa. Kahe vastuvõtjaga süsteemiks läheks siis lisaks vaja sedasama boxi, teist vastuvõtjat ja 2xkanalite arv pikenduskaablit.
Post Reply