deprioni loikamine

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
Aredx
Posts: 390
Joined: Tue Dec 01, 2009 16:40
Location: Eesti

deprioni loikamine

Post by Aredx »

oleks küsimus: millega on võimalus
veel depronit lõigata? laser? - täpselt milline?
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

Deproni lõikamine

Post by aviaator »

Laser on üks võimalus, kuid lihtsalt endale mudeli tegemiseks sobib hea ja terav mudelisti nuga, http://www.all-spec.com/products/Xcelit ... XN100.html

Kasutan ka ise seda ja very well :)

Saada on ka Eesti elektroonika ja hobi poodides, kaasa saab eraldi erinevaid terasid.

Tuleb teha shabloon vineerist või millestki taolisest paigaldada Depronile või millelegi muule ja ettevaatlikult lõigata, hiljem töötled peenema liivapaberiga nii nagu vaja.

Aivar
Aredx
Posts: 390
Joined: Tue Dec 01, 2009 16:40
Location: Eesti

Post by Aredx »

ise mõtlen jah osta selkeks korralik nuga. Eks vaatab.
User avatar
aviaator
Posts: 398
Joined: Fri Sep 10, 2010 19:18
Location: Tartu
Contact:

nuga,

Post by aviaator »

Kui oled Tartust nagu ma näen , siis saad selle noa osta Luna tööristapoest mis asub Tähe ja ? tänava ristil, täpsemalt Cargo bussi Tähe tänava kontori taga.

Aivar
Aredx
Posts: 390
Joined: Tue Dec 01, 2009 16:40
Location: Eesti

Post by Aredx »

samuti proovin saada maarjamõisast mahakantud kirurgi teravaid nuge.
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

Aga kustkohast te lõikamiseks traati saate? Peenikene tavaline juhe on sisuliselt 0 takistusega ning see ei sobi ju?

Lisaks vaatasin netist, et kasutatakse võimsuse regulaatoriga vingeid toitekaid. Samas raha ei tahaks ma kulutada.

Ma ise mõtlen, et kasutaks vene aegset traadiga soojendajt, kust saaks paraja jupi traati välja lõigata. Üks selline, mida olen osaliselt juba takistustraadi allikana kasutatud vedeleb. Siis pole regulaatorit vajagi, st reguleeriks traadi pikkusega?

Toiteplokiks saaks kasutada olemas olevat autoaku laadijat või arvuti toiteplokki. Neist saaks vähemalt 10A @14V, 12V, 5V, 3.3V. Võtaks siis mingi 3-5 oomine juppi traati pistaks nt ~12V taha, st traat oleks siis mingi 30-40W tarbija ning peaks minema kuumaks. See 30-40w on mul lihtsalt oletus, et selline võimsus võiks 1-1,5m traadi kuumaks ajada (või on seda liiga vähe või liiga palju, et läheb põlema?).

Nii lihtne peakski olema või on siin mingi konks?
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Deproni lõigatakse ikka noaga.

Takistustraati ostsin ise ELFAst. Vabas õhus rippuva traadi puhul võtaks mina nikrothal 80 traadi. Diameeter olgu vast 0,5mm. https://www.elfa.se/elfa3~ee_et/elfa/in ... =nikrothal

Kui oma veneaegselt soojendajalt saadud traadi suudad sirgeks pingutada, kõlbab see ka. 12v võib peenikese 1m pikkuse nikroomtraadi puhul jääda väikeseks. Õige voolutugevuse leiad eksperimenteerides. Või siis jagab mõni säärast seadet omav inimene oma teadmisi.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Uurige endi akulaadijaid. Paljudel on vahu lõikamiseks stabiilse voolu reziim olemas:
Foam-Cut drive
In this mode, the charger acts as a convenient power supply for a hot wire foam cutter.
User avatar
Nullpointer
Posts: 110
Joined: Tue Jul 03, 2007 13:26
Location: Tartu

Post by Nullpointer »

Selge, tänud. Suund on ühesõnaga õige - sobiva koosluse saaksin kokku sobivast käeulatuses olevast vooluallikast (kasvõi patarei/aku/laadija) ja takistustraadist. Viidatud 80/0,5 takistustraadi takistus paistab olema 6 ohm, mida on päris palju. Eks ma mõõdan ära palju mu soojendaja traadi takistus on. Mälu järgi oli nagu oom või kaks ning 12V on siis ehk ka piisav. 24V saaks muidugi lihtsalt 2 järjestikust ühendatud akust.

Siiani olen jah noaga hakkama saanud, aga tahaks nüüd teha korraliku lendava tiiva (Zagi, aga SipKill profiiliga). Vähemalt plaan on selline, kui keegi mind just ümber ei veena.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

[J] wrote:Uurige endi akulaadijaid. Paljudel on vahu lõikamiseks stabiilse voolu reziim olemas: Tsiteerin::
Foam-Cut drive
In this mode, the charger acts as a convenient power supply for a hot wire foam cutter.
Äkki viitad millisel laadijal selline reziim olemas on?
Tegelikult võiks ju suvalist laadijat kasutada millel Ampreid sujuvalt muuta saab.
Aga nad ei lülitu ilma akuta sisse.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Image

iChargerid oskavad veidi. Mul hulk aastaid selline ja tundub päris tubli. Platsil kasutan laadija toiteks suurt LiPo akut.
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... arger.html
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Tuli mõte katsetada oma laadijal NiMh või Pb reziimiga.
Laadija töölesaamiseks üritaks väljundile suurema lüütkondeka sokutada.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

auto akulaadija+keevitustraat töötab ka väga hästi

üle 10A vool ei lähe
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Keevitustraat vist tiba jäme.
Soetasin Oomipoest 2meetrit 0,5mm takistustraati (6,88Ohm/M)
http://www.oomipood.ee/search/takistustraat/-/1
Tallinas Petrburi teel letikaup.
Post Reply