Abi algajale

Autod mis kihutavad kruusal, liival ja muda sees
Post Reply
rohenäpp
Posts: 1
Joined: Mon Jul 23, 2012 0:36

Abi algajale

Post by rohenäpp »

Tere!

Tekkis ka endal huvi mudelautode vastu. Tänu sellele, et sain ühte autot proovida ja siis lihtsalt kuidagi kihk tuli peale ja tahaks omale ka soetada. Siit tekib ka küsimus, et millist...? Muidugi on teil raske midagi soovitada, sest te ei tea, millist mina ehk ostja soovib. Mõtlesin oma peaga välja siis mõned aspektid, mis võiksid olla...

Suurus võiks olla 1/8 või 1/10.

Nitromootoriga(küsimus ka sellekohapealt, et kui suur vahe on elektrimootoril ja nitrokal, muidugi jah ühel käib asi elektri pealt teisel kütuse. Kuid just, et kas on mingi vahe ka minekul ehk jõudlusel. Nitrokat on arvatavasti kallim üleval pidada, aga ehk on kuidagi parem või tagab elektri ees eelise?)

Hinna suhtes ma ei oskagi öelda. Olen algaja ja sooviks masinat karjääris liiva peal rallitamiseks, vahel viskaks ka mõne tiiru kruusal ja vahest ka asfaldil. Uute hinnad jäävad arvatavasti kuskil 250EURo kanti. Need odavamad.
Aga ise ei raatsi niipalju esimese auto peale maha panna. Võib pakkuta ka mõnda kasutatud isendit, millega saaksin ikka feelingu kätte.

Kindlasti jäi mul midagi mainimata, mis teil oleks vaja teada, aga saan alati juurde lisada.

Aa.... tuli endal küsimus, et äkki oleks mõistlikum hoopis hakata juppidest kokku panema, mõtlen et ostaks eraldi mootori, kere, rattad, vedrustus jne. Kas see tuleks odavam või pigem kallim. Ise arvan, et kallim. Kuid jah, kõik vastused tere tulnud:)


Tänud ette!
rohenäpp
chrysler
Posts: 37
Joined: Fri Mar 19, 2010 17:42
Location: Lõuna Eesti

Post by chrysler »

Tere!
Kõigepealt tasuks külastada mudelismifoorum.ee keskkonda. Seal lahatakse maismaaliikurite teemasi tõsisemalt. Ja niisuguseid teemasi nagu Sinul on seal ka mitmeid, äkki leiad midagi kasulikku.
Järgnev jutt on aga minu isiklik nägemus ja kogemus asjast ning ei pretendeeri absoluutsele tõele.
Kui Sul puudub eelnev kogemus mudelismivallas, siis minu soovitus oleks alustada särtsu (ehk elektri) jõul liikuvate autodega. Skaala 1-10, tagaveoline(võib muidugi ka 4WD, need lihtsalt kallimad) Need on küllalt lihtsa ehitusega, kui sihipäraselt kasutad siis ka küllalt vastupidavad. Seadistamise kohti nagu eriti polegi. Korraliku akuga on sõiduaega umbes 15 min. Aga alati võib lisaakusi juurde osta. Ja korralik akulaadija peaks ka olema. Sihuke, mis ei näita ainult tulukesi, vaid sihuke, mis laadib erinevaid akusi ja erineva võimsusega. Sellega saad iga aku umbes tunniga täis.
1-8 elektrikad on küllaltki kallid. kallid on just kiiruse regulaator, mootor ja akud.
1-8 nitrokat algajale eriti ei soovitaks. Mootori seadistamine on paras keeruline ja kogemust nõudev protseduur. Samas on ka kütuse peale kuluv raha arvestatav. Sõiduaeg jälle ei oma piiranguid-kallad vedelikku paaki ja lased edasi.
Kui Sa pole oma tahtmistes veel kindel siis soovitaks vaadata kasutatud mudeleid. Aga niisugust millel varuosatugi Eestis olemas. Mitte mingi no-name liikur, millega hiljem hädas oled. Umbes 40-60 raha eest saad täiesti adekvaatse auto. Vähemalt ise olen niimoodi saanud. Hoia silmad foorumites lahti, vahetavahel ikka tuleb häid pakkumisi.
Ise mudelit kokku panna tuleb kordi kallim, kui valmis liikuv isend osta.
Parimat Jaanus
gtr 3.0
Posts: 85
Joined: Wed Jun 02, 2010 18:52
Location: Tallinn/Põltsamaa
Contact:

Post by gtr 3.0 »

chrysler wrote:Kõigepealt tasuks külastada mudelismifoorum.ee keskkonda.
Väike viga. Õige aadress on mudelismifoorum.eu
chrysler
Posts: 37
Joined: Fri Mar 19, 2010 17:42
Location: Lõuna Eesti

Post by chrysler »

Tänud näpuka märkamise eest. Ikka juhtub.
Jaanus
User avatar
R0mm
Posts: 59
Joined: Mon Jan 18, 2010 1:04
Location: Tallinn
Contact:

Post by R0mm »

noh, odavama uue 1/10 tagaveolise auto saad 130€ eest. Alustuseks on hea küll ja kui pisik ikka sees püsib, siis vaatad juba paremate ja kallimate poole edasi.

Siin näed nii neid odavamaid kui ka kallimaid 1/10 mudeleid: http://shop.claypitrc.eu/index.php?cPath=1_4
Kasulikku hobikaupa igale maitsele leiad siit:ClayPitRC
Post Reply