GoPro HERO3

Kõik mis seotud õhust pildi tegemisega.

Moderator: Kristjan

Post Reply
staora
Posts: 83
Joined: Fri Jan 07, 2011 15:33

GoPro HERO3

Post by staora »

Järje kordne GoPro . Väiksem, kergem, 2x kiirem.
http://www.youtube.com/watch?v=A3PDXmYo ... r_embedded#!
HexaExa
Posts: 55
Joined: Thu Oct 20, 2011 10:16

Post by HexaExa »

2x kallim ka:)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kindlasti ostude nimekirjas ja seda siis USAst.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

3 erinevat "jõudlust" ja hinda ju. Odavaim nii võimeka sensoriga kaamera igal juhul.
Lauri Laidna - www.pistik.com
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Imeline toode, ootan juba Scoop´i videosid... 8)
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Ja mina ootan GoPro 3'e.. :lol: Tegelt mul lausa kaks tulemas, GoPro.com tegi trikke :oops:
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
aero
Posts: 260
Joined: Sun Dec 31, 2006 13:11

Post by aero »

Hei,
kuidas on siiamaani olnud kogemused uutel hero3 omanikel? Kas kõik toimib ilusti? Enda oma nn hangus kinni ja jõudis tiiru garantiis käija. Videosi ja komentaare uurides tundub et ma ei ole üksi. http://www.youtube.com/watch?v=H7Ip1BgAHzw
Olen aru saanud et kinni hangumine pidi hero3 kaameratel üpris levinud asi olema :? Kas siinsel rahval ka olnud selliseid probleeme, mida olete ette võtnud?
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Kaart välja ja tagasi ja on korras. Filmimise ajal ei hangu küll miskit. Aga sisselülitades harva juhtub, siis tuleb mälukaart välja võtta ja tagasi panna.
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

Mul GP3 Black. Minul pole kordagi hangumisega probleeme olnud. Ainuke mure, mis on aeg-ajalt end ilmutanud, on see, et arvutiga USB abil ühendades ei viska alati mass-storage režiimi, vaid filmimise omasse. Tuleb sisse-välja lülitada ja peale seda töötab.

Mis üleüldse oskan öelda:

*Päikesega on kvaliteet ikka väga hea.
*Pealmiselt kasutan 1080p/60PS/medium/Protune ON, tundub parim valik. Kui detailsust tarvis, siis 2,7K tundub parem valik.
*Fotod on küll 4:3 formaadis, aga arvutis vaadates tunduvad ruudu kujuga.
*Talvel jäid enamik videosid/fotosid kuidagi väga hallid, lootsin natuke enamat. Hea pildi/video eelduseks tundub olevat päike.
*Läheb ilmselt peagi Nex-5 vastu vahetusse. Kalasilm jääb tihti liialt silma :?
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Hilja-aegu filmisin üht reklaami kahe Hero3 Blackiga. Mõlemat sai juhitud üle wifi, üht Androidi tahvli pealt, teist iPadi pealt. Androidi app on umbes 3x lühema pildi delayga. Küll oli see pildi preview ebastabiilne, tahtis vahest programmi sulgemist-avamist, et pilt uuesti ette saada. Muus osas toimis kõik päris edukalt. Asendamatu on see GoPro külge kinnituv LCD ekraan - teeb elu palju mugavamaks. Mul oli kasutada Hero2 vanamoodne. Touchscreeniga LCD kindlasti veelgi parem. Samas settinguid on väga mugav ka App'i kaudu muuta.

Filmivalt kaameralt ei tasu mälukaarti välja võtta - saad vigase, ilma headerita faili, mida on küll võimalik taastada. Mingil põhjusel tahvelarvuti app seda on-off signaali tol korral kaamerasse ei saatnud, nii see juhtuski. Tuleb kaamera pealt siiski ise üle kontrollida.

Black pilt on ikka uskumatult hea. Kasutasin 25fps 2.7k ProTune ja "RAW" whitebalance - et saada kõige suurema dünaamikaga pilt, mida hiljem töödelda. 25fps 2.7k on rolling shutter suhteliselt nähtav, aga ei midagi väga hullu, lainurk "silub seda". Teisi režiime kahjuks katsetada ei jõudnud, kindlasti on olukord parem 48fps fullhd puhul, mis oleks igapäeva elus üks päris huvitav kooslus - võimaldab ilusat 2x aegluupi.

Seda kalasilma saab hiljem kompenseerida ja "välja venitada" ka, kui väga vaja. Loomulikult kaotad field of view's ja sisuliselt viid pildi keskosa moonutused pildi servadesse - vahel vajalik. Katsetasin ja kasutasin - toimib. 2.7K puhul on seda mänguruumi väga palju!

Mingeid suuri probleeme ja pidevaid kokkujooksmisi ei olnud. Mõned korrad siiski - eemaldasin aku. Mõningatel kordadel oli küsimärke õhus - aga ei tea kas olin ise rumal või GoPro crashis. Näiteks BatteryPack'iga laadimise puhul kippus lollitama ja ei hakanud korralikult laadima, põlema jäi vaid tagumine punane led - veider!

Hero3 Blackiga filmitud reklaamklipp peaks homsest telekanalites jooksma - kes ära tunneb, see tunneb :wink:

Vaadake seda ka - http://nofilmschool.com/2013/03/gopro-h ... vo-camera/ (kahjuks ei müüda, ainult renditakse USA-s)
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

lauri wrote:
Hero3 Blackiga filmitud reklaamklipp peaks homsest telekanalites jooksma - kes ära tunneb, see tunneb :wink:
Anna siis vihje vähemalt! :wink:

Unustasin enda postituses mainida - kuidas teil aku vastupidavusega on? Mul timelapse reziimis 10 sek vahedega ca 1h 45 min.
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Aku kestvus võrreldes gopro1-ga üsna mannetu ..
Päris hea selgitus http://abekislevitz.com/understanding-your-new-gopro/
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Aku ei saagi väga kaua vastu pidada, kuna filmimise ajal läheb ta ikka päris soojaks! Aga see wifi remote võimaldab vähem jama salvestada, niiet kokkuvõttes peaks kasulikku materjali isegi ehk rohkem salve saama! Eks tõsisele tegijale on see Battery BackPac suht kohustuslik lisa. Kuivades tingimustes saab ka usb-juhtmest eraldi välise aku külge ühendada.
Lauri Laidna - www.pistik.com
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Proovisin pisut. 2,7K/25p/ProTune/RAW
Värvikorrektsioon, niipalju, kui mina sest midagi tean ... :oops: ja siis renderdatud 1080/25
http://vimeo.com/63329088
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

HK-st tellijatele on alternatiiv tekkinud Turnigy poolt "rebadgetud" SJ4000 wifi kaameraga (noh nii 3x odavam variant)

esmakatsetuses kõik paistab toimivat nii nagu lubatud
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
RistoNiinemets
Posts: 36
Joined: Mon Mar 03, 2014 22:52
Location: Tallinn
Contact:

Post by RistoNiinemets »

Ropka wrote:HK-st tellijatele on alternatiiv tekkinud Turnigy poolt "rebadgetud" SJ4000 wifi kaameraga (noh nii 3x odavam variant)

esmakatsetuses kõik paistab toimivat nii nagu lubatud
Ainus miinus mis ma välja olen lugenud tagasisidedest, et see 60FPS ei ole päris 60FPS, vaid salvestab 30FPS ja igat kaadrit 2 tükki (ehk tuleb 60 pilti).
Vajad tõsiseltvõetavat kodulehte? Meie aitame!
Post Reply