StormDrone Soomaal Kuresoo rabas

Suured ja väikesed õnnetused mudelitega...
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Aredx wrote:Mis saanud on siiamaani?
Täpselt sama seis, lund on palju ja sula pole veel näha. Uudis on see, et häda sunnil ostsin endale uue kopter, täpsemalt DJI F550 koos NAZA ja GPS mooduliga. Paar korda olen saanud õhus ka käia. Vähemalt on lume sulades üks õhust vaatleja olemas.
User avatar
coolix
Posts: 332
Joined: Wed Mar 02, 2011 21:34
Location: Pärnu
Contact:

Post by coolix »

Lumi hakkab sulama. Kunas siis otsingud algavad ?
Floater jet
Alien x-mod quad(FPV),
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

See nädalavahetus tuleb kindlasti suurvett minna katsetama ja pildistama, samas peaks ka teada saama, kuidas rabas lund on. Kui see lumi seal ära sulab siis saab seal liikuda ainult kalamehesäärikutega. Kui aga ilma on ja lumi läinud siis olen kohe rabas!
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

2013 a otsingud

Post by Blizzard »

Teavitan siis selle aasta esimese otsingupäeva tulemustest.

Sai mindud oluliselt kaugemale ja uutesse kohtadesse aga õhusõiduki asukoht on seni veel teadmata.

Tänase otsingu lõpu määras põdravasikas koos oma emmega, kes otse meie teel kevadet nautisid. See väike põrdaollus otsustas oste meie suunas liikuda ning kuna me asusime alla tuult siis tema pilk ei aimanud meis mingit ohtu. Niisiis tajudes tema kaitsva emme ohtu meie tervisele - taandusime selleks korraks.

Kõigil kellel võimalik võivad otsima minna. Asi muutub juba sportlikult põnevaks, kuskilt peab see kopter ju olema!

Uus otsingu suund teada!
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

:) põtradel esikohal ikka kuulmine nägemine aga ju olid lehmal kõrvad sammalt täis ja ilusa ilma puhuks mingid vääga viletsad päikeseprillid ees........
User avatar
ArdiK
Posts: 190
Joined: Sun Mar 06, 2011 21:48

Post by ArdiK »

Sai talvel selle sama sportliku huvi tõttu käidud...ehk lähen ka nüüd. Looduses liikumine alati huvitav...isegi kui ühtegi eksinud lennumasinat ei leia :)

kus see uus otsingu suund siis on?
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Nüüd on kaks nädalavahetust vahele jäänud aga muidu on ikka kuradi paju aega ja kilomeetreid sinna rappa jäetud. Siiani pole tulemusi! Kui keegi tahab otsima minna siis küsigu täpsemalt. Ma loodan, et suvaline pätt ei viitsi/julge nii kaugele rappa minna et mu masina ära virutaks!
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Karauul,

Suutsin oma põlve ära lõhkuda ja nüüd ei saa oma lombaka jalaga rappa minna. Teeks äkki mingi lennupiknik-grupiotsingu? :) Taimestik kasvab ja oleks vaja, et keegi ikkagi aitaks.

Sportlikust huvist keegi äkki? Ma tulen oma puujalaga kohale, seletan, vehin kätega ja liigun jube aegalselt ka õiges suunas aga masse oleks vaja!

HEEEELP! Ma ei taha alla anda!
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Blizzard wrote:Karauul,

Suutsin oma põlve ära lõhkuda ja nüüd ei saa oma lombaka jalaga rappa minna. Teeks äkki mingi lennupiknik-grupiotsingu? :) Taimestik kasvab ja oleks vaja, et keegi ikkagi aitaks.

Sportlikust huvist keegi äkki? Ma tulen oma puujalaga kohale, seletan, vehin kätega ja liigun jube aegalselt ka õiges suunas aga masse oleks vaja!

HEEEELP! Ma ei taha alla anda!
kui muidu öeldakse et eesti on väike jne jne..siis kahju et viljandi kohe ukse ees pole:( muidu yhineks kindlasti.
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

kyylik wrote:
Blizzard wrote:Karauul,

Suutsin oma põlve ära lõhkuda ja nüüd ei saa oma lombaka jalaga rappa minna. Teeks äkki mingi lennupiknik-grupiotsingu? :) Taimestik kasvab ja oleks vaja, et keegi ikkagi aitaks.

Sportlikust huvist keegi äkki? Ma tulen oma puujalaga kohale, seletan, vehin kätega ja liigun jube aegalselt ka õiges suunas aga masse oleks vaja!

HEEEELP! Ma ei taha alla anda!
kui muidu öeldakse et eesti on väike jne jne..siis kahju et viljandi kohe ukse ees pole:( muidu yhineks kindlasti.
Kui plaandi kunagi siia tulla siis võta kõik sõbrad ka kaasa! :)
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Lastel algas vaheaeg. Võta kuskilt punt lapsi kaasa, jaga neile natuke nutsu, ja saada kammima - annad neile tegevust ja natuke kommiraha. Kopteri leiu eest tulemustasu.

Võib-olla tulevad nad kõik pärast rabast eluga tagasigi
Psychology is my med´s
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Operatsioon "tondihobu".

Käisin koos Blizzardiga Kuresoos UAV'd lennutamas, GoPro kaamera
kleepisime kõhualla ja video tuleb vast natuke hiljem. Esmakatsetus, et
teada saada mida näha on sellisel lennul.

Image

Parimat soovides,
-Ilmar-
...ülevalt on ülevaade...
-Paranull- pildiblogi
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Operatsioon "Tondihobu"

Post by Blizzard »

Nagu eelkõneleja siia juba sisututvustuse ära tegi siis mina lisan siia viidiku lingi! Luurelennu tulemsel selgus, et nii tagasihoidlikku asja nagu mingu üksik StormDrone selliselt kõrguselt otsides ei leia. Kuigi ma püüan selle video korra aeglaselt üle käia!

Igaljuhul läks testlend suurepäraselt, piloot -Ilmar- ehk siis Paranull on vägagi tasemel ning tehnika uskumatu.

Tuleb lennata madalamalt, natuke aeglasemalt ning muuta natuke kaamera nurka, eelkõige tuleb otside sealt, kus on ka otsitav!

http://www.youtube.com/watch?v=3cywF4089Qg
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Olen isegi goprod kasutanud sygisel umbes samal eesmärgil.12m kõrguselt polnd võimalik vahet teha inimesel ja autol.pigem panna sari pildistamisele.iga 2-5s tagant.seda hea pärast suumida.
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Varsti püüame uue katsetuse teha. Siis on näha, kuidas uus seadistus toimib!
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Väike promo meie search & rescue üritusele:

http://www.flickr.com/photos/blizzardfoto/9014926106/
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

Nii palju, kui mina loodusega oma tagasihoidlikul elueal kokku olen puutunud, pole ma eal märganud, et taimed talvel langenud esemed kevadel üles (oma kohale) tõstaksid.
Seega olen suht veendunud, et see kõik ikkagi taimede ja lehtede all peidus on.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Pigem siis kasutada mingeid roomikuid, mis edasi tagasi liikudes maapinda uuriksid. Aga soov leida on Sul tugev ja lootus sureb viimasena. Aardedki leitakse sajandeid hiljem maapõuest ülesse. Leidmata kopter koos videoga lisab tulevikus Su ajalooraamatutesse. Talvepäevadel tegi Maikkel nii ,et luges kaamerasse oma andmed. Noh ,et leidmisel saaks tuvastada kelle lennuvahendi ja kaameraga on tegu.
User avatar
FlyAirPlaneGuy
Posts: 134
Joined: Wed Dec 18, 2013 10:57
Location: Rapla

Post by FlyAirPlaneGuy »

Ei taha mingi hauakaevaja olla, aga tahaks teada mis sellest kopterist sai siis? :D
User avatar
priitom
Posts: 458
Joined: Sun Jan 16, 2011 22:07
Location: Viljandi

Post by priitom »

Niikuinii mingid nõdrikud panid rotti ammuilma. Vargaid ja petiseid on Eesti täis. Koordinaadid söödeti neile ju ette...
Psychology is my med´s
Blizzard
Posts: 98
Joined: Mon Jun 14, 2010 20:24
Location: Viljandi
Contact:

Post by Blizzard »

Talv viivitab lumega ja annab veel lootust otsima jõuda. Pole ju veel aasta täis. Vaatamata "rotti panemise" arvamusele siis ma väga kahtlen, et keegi siit läks ja selle sealt ülesse leidis. Alla ei anna ja kui uudiseid siis annan teada, praegu aga jah pole kaua rappa jõudnud!
Blizzardfoto
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Vb saan ka kunagi aidata, aga ei tea millal sinna satun ja ilm peab ka hea olema.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
User avatar
Cado
Posts: 188
Joined: Sun Mar 06, 2011 18:26

Post by Cado »

http://www.youtube.com/watch?v=NblHENhbtsw

istub siiani puu otsas äkki
Imelik on see ,et see seal oleks pidanud tagasi tulema kuna side kadumisel peab minema "Go Home " reziimi :roll:
Tali H500 ;Blade 350QX /Nano QX & Baja B5 & Rukkus Monster Truck 4WD
Spektrum DX6i & Futuba 3PM 2,4G & ECX® 2.4Ghz
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

Tuligi. Go home ei näe puid, veel. Kui su kopter tuleb koju ja puu on ees!?
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
qwerty009
Posts: 154
Joined: Tue Jul 17, 2012 11:48
Location: Tallinn

Post by qwerty009 »

Return to home parameetrite all peaks olema seadistatav kõrguse parameeter - iseasi kas see antud kopteri softis seadistatav on.
Kui kopteri uuest tööle saab peaks proovima kas failsafe töötab. Kuskil kontrollitud situatsioonis korra pult välja lülitada ja vaadata kas Go Home rakendub.
User avatar
Cado
Posts: 188
Joined: Sun Mar 06, 2011 18:26

Post by Cado »

Defultis tõusebki see kopter kõigepealt päris kõrgele ja siis alles võtab alg asendi ja maandub.
Ta olekski pidanud seda juba ammu tegema.
Ilmselt juhtus midagi sellist :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=W_3na2zd5t0
Tali H500 ;Blade 350QX /Nano QX & Baja B5 & Rukkus Monster Truck 4WD
Spektrum DX6i & Futuba 3PM 2,4G & ECX® 2.4Ghz
User avatar
coolix
Posts: 332
Joined: Wed Mar 02, 2011 21:34
Location: Pärnu
Contact:

Post by coolix »

Sai ka eile seal rabas seigeldud kuid mitte midagi. :(
Floater jet
Alien x-mod quad(FPV),
Post Reply