X-8

Post Reply
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

X-8

Post by cbjuss »

HK müüb X-8 nime all 2.12meetrist vahust tiiba spetsiaalselt UAV tarvis
Kuna ise pole taolise aerodünaamikaga enne kokku puutunud,siis küsiks teadjamatelt,et kui stabiilne taoline konstruktsioon on?
Kuna ta on horisontaaltasapinnas täesti sirge ilma igasuguse v nurgata siis peaks ta olema kopteriga sarnase stabiilsusega ehk siis kohe hakkama kuskile poole kalduma.UAVlt nõutakse ju iseenda tasakaalus hoidmist ja soovitavalt ilma gürodeta.
Milles on nipp?
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

Post by k3rpzor »

Kui vaidtiib hästi seadistatud ja raskuskese täpselt paigas siis on üliheade lennuomadustega lennuk.
1) Ta ei karda tuult ja saab ka suurema tuulega lennata. 10 m/s on võimalik lennata.
2) Stabiilsuse kohapealt on ka hea. Olen jamanud tiivaotstega, mis õhus mängivad ja sellepärast pole ta ka kõige kindlamini lennanud, kipub lollusi tegema vahest :)
3) Õhuvoolud jäävad teda ikka kallutama kummalegi poole ja ükski güro ega kiirendusandur ei suuda teda täpselt joones hoida, nagu kõiki lennukeid.

Oma lennuki kohta võin õelda, et mida kiiremini lendan seda kindlamalt ta ennast õhus püsib.
Lennuk on Knurrus Maximus FPV
primaat
Posts: 414
Joined: Sat Dec 22, 2007 9:45
Location: võrumaa

Post by primaat »

X-8 kohta kirjutas keegi,vist oli ik et see tiib on väga stabiilne,otsi vanemaid postitusi. Mul omal Hydrasnake ja ka väga stabiilne ning Hydrasnake profiili järgi tehtud kahemeetrine pudinevast depronist kokkupandav tiib ka väga stabiilne.
cbjuss
Posts: 246
Joined: Sun Jan 20, 2008 17:43
Location: Õismäe

Post by cbjuss »

tegelt ma küsisin tsipa valesti
Mis siis vaidtiivaga juhtub,kui ma teda enam puldist ei juhi?Kas ta on suuteline ise oma lennuasendit taastama(nii nagu algõppe lennukid)
Kui ma määran ära lennusuuna ja kõrguse kas püsib õhus omast tarkusest,või nagu 3d omad läheb sinna kuhu viimati suunasid?
k3rpzor
Posts: 70
Joined: Mon Feb 13, 2012 18:26
Location: Hiiumaa

Post by k3rpzor »

Kui puldist enam ei juhi ja autopilooti pole siis keerab suhteliselt kiiresti ennast kuskile ära.
Mul on nina raskem, mis läheb kohe alla ja tavaliselt kaldub kuskile küljele ka ära.
Ega kui signaal ära kaob, siis võib suhteliselt kindel olla, et sujuv maandumine ei tule, pigem otse vastumaad, nagu mul kunagi juhtus :oops:
Post Reply