Lama V4 probleem.

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
ristokru
Posts: 52
Joined: Thu May 16, 2013 11:45

Lama V4 probleem.

Post by ristokru »

Tere,
ehitan hetkel ümber originaal lama v4-ja upgrade versioonile.
Uuel kerel küljes HiTec HS-55 servod. Ühendasin need 4in1 controlleriga aga nüüd puldi parempoolsed joystick pulgad töötavad vastupidi.
Kui pildil ümber vajatuda servode nor või rev saan pildi õigeks.
Aga ega see millegile liiga tee? Ei tahaks läbi ka midagi põletada:)
Originaalis olid need lülitid ju teises asendis ja mis võis põhjustada seda?
Juhtmed sisestasin täpselt nagu ennemgi controlleri külge.

Ja teine küsimus,sain uue kerega kaasa ka 3in1 controlleri. Mis on upgrade vidin aga sellega juhtmed ei ühindu ja mis vahe neil controlleritel üldse?

Tänan.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Re: Lama V4 probleem.

Post by trebla »

ristokru wrote:Tere,
ehitan hetkel ümber originaal lama v4-ja upgrade versioonile.
Uuel kerel küljes HiTec HS-55 servod. Ühendasin need 4in1 controlleriga aga nüüd puldi parempoolsed joystick pulgad töötavad vastupidi.
Kui pildil ümber vajatuda servode nor või rev saan pildi õigeks.
Aga ega see millegile liiga tee? Ei tahaks läbi ka midagi põletada:)
Originaalis olid need lülitid ju teises asendis ja mis võis põhjustada seda?
Juhtmed sisestasin täpselt nagu ennemgi controlleri külge.
Tänan.
Erinevate tootjate servod võivadki erinevat pidi pöörelda, see on ajalooliselt suuremate tegijate poolt nii seatud. Tähtis on et kõik swashi servod oleksid ühesugused, muidu ei tule kanalite reverseerimisest midagi välja. Sinu juhtumil on kõik ok, muretsema ei pea 8)
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
ristokru
Posts: 52
Joined: Thu May 16, 2013 11:45

Re: Lama V4 probleem.

Post by ristokru »

Tänud.

Mul kisub koper ühele küljele ja saba tahab keerutada ka ära. Regullides puldilt saab enamvähem korda asja.
Aga vaja ikka stabiilsemaks saada.

Kuidas seda kõike teha? Olen aru saanud ,et tuleb:

Tiivikud balanseerida- kas lamal on sellel väga mõtet? Külge said ka paremad Xtreme tiivikud.

Servod ära reguleerida. Need vist vaja kuidagi täisnurga alla panna? Hetkel servo otsad pole päris horisontaalis.

On midagi veel mida peaks vaatama/reguleerima?
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Stardil kisub vist küll iga kopter veidi kuhugipoole ära. See on piloodi asi ta tagasi tuua.
Lama on väga stabiilne masin, olen lennanud isegi päris ribadeks lastud tiivikutega - ei muud häda kui vaid suur vibra. Arvan, et see kopter küll erilist tuunimist ei vaja.
Pöörlemine on tingitud mootorite erinevast kiirusest. Kas puldi kangi keerates ei lähe paika /ei püsi?
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Re: Lama V4 probleem.

Post by trebla »

ristokru wrote:Tänud.

Mul kisub koper ühele küljele ja saba tahab keerutada ka ära. Regullides puldilt saab enamvähem korda asja.
Aga vaja ikka stabiilsemaks saada.

Kuidas seda kõike teha? Olen aru saanud ,et tuleb:

Tiivikud balanseerida- kas lamal on sellel väga mõtet? Külge said ka paremad Xtreme tiivikud.

Servod ära reguleerida. Need vist vaja kuidagi täisnurga alla panna? Hetkel servo otsad pole päris horisontaalis.

On midagi veel mida peaks vaatama/reguleerima?
Kui cyclicu (kallutamise) kang on keskel, peaksid servo sarved olema horisontaalsed ja swash samuti horisontaaalne. Esmalt proovi servo sarved paigaldada nii, et need oleksid võimalikult horisontaalsed, seejärel reguleeri linkide pikkuse muutmisega swash horisontaalseks. Startimisel maa lähedal on tugev pinnaefekt ja kopter tahab tavaliselt kuhugi külje peale ära minna, see on normaalne. Lama puhul kaob see efekt umbes poole meetri kõrgusel. Siiski ei soovita sul seepärast järsult startida, võib väga lihtsalt üle pingutada ja kägarasse panna.
Harjutamine teeb meistriks :D
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
ristokru
Posts: 52
Joined: Thu May 16, 2013 11:45

Re: Lama V4 probleem.

Post by ristokru »

Siis ma olen õigel teel :) Hetkel nii teengi. Loodetavasti saan tiivad võimalikult horisontaalseks ka regullides.
Ja tiivikute balanseerimine siis väga rolli ei mängi?

Huvitav kas siin keegi huvitatud ka ehitamise piltidest jne? :)
ristokru
Posts: 52
Joined: Thu May 16, 2013 11:45

Post by ristokru »

Ega kellelgi juhuslikult üht HS-55 servot ei vedele?
Post Reply