Pitsa saabub varsti drooniga?

Postita siia naljakaid ja erilisi pilte ja videosid, mis on mudelismiga seotud
Post Reply
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Pitsa saabub varsti drooniga?

Post by henryko »

Image
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Olen kohtunud inimesega, kellel analoogsed mõtted peas ja visioneerisime koos võimalike pizzadrooni lahendusi. Ega see kerge ülesanne ei ole. Aga see-eest väga põnev väljakutse. Multirootoriga pizzat linna teise otsa viia pole veel reaalne (energiat ei jätku), kuid näiteks laulupeol või rannas lebotajatele kehakinnitust laiali vedada on teostatav ülesanne. Muidugi mõista tuleb leida turvaline lahendus.

Kuid oleks ju mõnus, lebotan rannas päikese käes ja tahaks midagi jahedat juua ja ei viitis hakata loivama kuhugi müügiputka juurde. Selle asemel võtan välja nutifoni tellin tooted, samas ka maksan ära ning umbes viie minuti pärast lastakse kaup ülevalt mulle otse kätte või kõrvale. Koos tellimuse edastusega saadab nutifon minu täpse asukoha ja drooni enamvähem peakohale jõudes aitab nutifon droonil väga täpselt positsioneerida.

See visioon on teostatav. Oleks vaja vaid leida vajalik rahastus ja andekad insenerid. Kas süsteem ka äriliselt ära tasub? Ei tea, kuid ma usun, et ükskord selline kauba jaotusvõimalus tekib.
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

:D miks selle mõttega ajujahil ei osalenud? See oleks ma arvan, et kõiksee vingem olnud... :P
Image
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Ajujaht on äriideede võistlus aga mitte leiutajate kokkutulek. Seda, ütles kõvahäälselt üks zürii liige finaalvõistlusel välja. Vähemalt minu kogemus sellest üritusest ei olnud lõpuni positiivne. Paremaid kohti said ideed kust kiirelt raha tuleb. Ühelt poolt on see ka õige, kuid sellise hoiakuga kõrgtehnoloogilised ideed löögile ei pääse. Need nõuavad reeglina tasemel inseneri teadmisi, mille osas võistluse zürii kohati näitas demonstratiivselt võhiklikust välja. Kahju. Ühelt poolt räägitakse, et Eesti tulevik on kõrgtehnoloogilises äris, kuid riigi poolt rahastataval konkursil see poliitika välja ei paistnud.
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

Minuarust oli see üritus maakeeli täiesti p*sse kukkund. No, isegi jalgratta lukumeistrid auhinda ei saanud.
Image
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Tühja sellest Ajujahist, kuid jätkaks pizzadrooni visioonimist.

Kui kaupa juba laiemale maa-alale laiali veetakse, siis järgmine probleem on prügi. Tühjad pakendid tuleb ju kokku koguda. Võimatu pole ju teostada süsteemi, kus mööda pargiteed või rannaala liigub prügikonteiner (mis on samuti tegelikult robot) ja selle ümber nagu herilased tiirutavad multirootorid mis korjavad maast üles prügi ja viivad konteinerisse. Prügikonteineril on ka maandumisalused, kuhu multirootorid automaatselt tulevad akusid täitma. Ühe konteineri kohta ongi näiteks 12 multirootorit, kus 8 laevad akusid ja 4 tegelevad prügi otsimisega ja konteinerisse viimisega. Toimub pidev roteerumine laadimise ja prügi korjamise vahel, läbi mille on tagatud, et õhus on pidevalt 4 prügikorjedrooni.

Sellise süsteemi eelisteks oleksid:
-- ei tallataks muru
-- võimalik on suurt ala puhastada
-- ei vaja inimtööjõudu
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

AndrusT wrote: õhus on pidevalt 4 prügikorjedrooni.
Sobib see lahendus ainult lagedale platsile. Minu isiklik elukogemus näitab, et prügi armastab "pesitseda" võimalikult tiheda okastaime juurte kaisus. Oman nimelt suht pika perimeetriga majapidamist poest "parajas kauguses", platsi ääres, millel paiknevad avalikud prügikastid.
Omaette huvitav väljakutse on muidugi ka prügi visuaalse tuvastamise algoritm, ning siis leidub mõni naljahammas, kes näiteks plastpudeli vaiaga maasse kinnitab... hea vaadata, kuis droon "tõmmata saab".

A idee teostamine iseenesest on piisavalt raske, et olla tõsine väljakutse ;)
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

Nii mehed.

Äkki süübiks rohkem pakivedudesse? Kliente oleks mul kohe jalaga segada ja iga klient peab endale soetama lepingut tehes akupaki koos laadijaga vastavalt lennumasinale.

Mõelge siit edasi...
Image
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Kas räägid tõsiselt või niisama ...?
User avatar
henryko
Posts: 306
Joined: Tue May 28, 2013 1:33
Location: Kohila
Contact:

Post by henryko »

Kullerteenust on vaja riigiametitel, kullerteenustel endal kuna neil on tähtsa paki saatmist pmst koguaeg ja haiglatel. Koostööd võib teha ka uudistekanalitega, politseiga jne... Valdkond on lai.

Paki saatmine on minuarvates kõige tähtsam. Ma olen midagi kusagilt tellinud ja soovin selle saada kiiremini kätte kui KULLER oma ajagraafikus lubada võiks. Siis maksan 50 EUR´i, et see Tallinna piires kähku kohale toodaks. Seega on tähtis ulatusraadius punktist - akupunkte peaks tallinna piires olema piisavalt et vahepeal akupakke vahetamas käia ja edasine paki pealekorje teostada.

Minuarvates on see tõsine teema, mida võiks käima lükata.
Image
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Näedza, sushi'd ka juba sõidavad (lendavad) ringi :D
http://www.electronicproducts.com/Elect ... ables.aspx
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

Küberbomž ehk prügikorje droon tuleks sealjuures tühja alumiiniumpurgiga toime, see ju nii kerge.

Kui neile lisada võime varastada poest torusiili (varblane oskab poest saia varastada, miks droon ei suudaks torusiili kätte saada? :D) ning alumiiniumi jäätmestest vesinikku toota, mida kütuseelmendiga elektriks muuta, millega bitcoine kaevata, millega omale komponente tellida, saaks masinate tsivilisatsiooni püsti lükatud küll, ainult tehisintellekt jääb selle jaoks veidi nõrgaks. :D

P.S. Ja kui minna masinate tsivilisatsiooni inimeste seaduste järgi tegema, saaks droon purgid TOMRA taararobotile loovutada, vöötkoodiga tšeki vastu võtta ja omale poes kütust, oksüdeerijat või katalüsaatorit legaalselt osta! :D Elektrit võiks hõivata kas kõrgepingejuhtmel rippudes (midagi peaks induktiivselt kätte saama) või tänavalambi all peesitades (päikesepaneeliga).

(disclaimer kõige eelneva kohta: ajan pulli pärast iba :D )
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Küll selline tehiselu varem või hiljem ka kätte jõuab. Äkki õnnestub endalgi omapäi ringi kolavad ja endale kuskilt energiat hankivad tehisolendid ära näha.
User avatar
ulmeKulgur
Posts: 278
Joined: Fri Oct 02, 2009 21:12

Post by ulmeKulgur »

P.S. Ega ma täiesti valesti ei lugenud, aga kas te käisite mingi drooniga Ajujahil proovimas või?

Kaalun ise sinna sel aastal ronimist (noh et kui muud pole, siis tasuta reklaam)... teemaks on inventuuri tegevad robotid, üks neist peab saama lennuvõimega. No ilmselt siis laidetakse maha, aga kiusu pärast lähen vist ikka. :D
AndrusT
Posts: 541
Joined: Mon Mar 05, 2007 19:41
Location: Tallinn

Post by AndrusT »

Käisin jah ja jõudsime 20-ne hulka. Edasi kahjuks ei saanud, kuigi anti vihjeid, et on lootust.

Hindajad eriti tehnikast midagi ei taipa. Üks isegi uhkeldas sellega, et ei saa tehnikast midagi aru. Neid huvitab vaid raha. Kui suudad ära näidata, et kust raha tuleb, siis saad edasi ja võib-olla isegi miskile auhinnalisele kohale. Kas teed roboteid või paned sütt papist karpi, neil kama kaks, peaasi, et raha tuleb, mida rutem ja rohkem, seda parem.

Kuid miski kogemuse annab. Kõige rohkem meeldis korraldajate kulus SPAs käia ;-).
Post Reply