T-Rex

Suured ja väikesed õnnetused mudelitega...
Post Reply
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

T-Rex

Post by KristoR »

Selline küsimus ,et tegin täna oma esimesi enamvähem flipi moodi asju ja viimane oli peaaegu nagu päris kui äkki kopter otsejoones vastu maad maandus (Oleks vist õige sõna)
Kuna ainus vigastus tundub olevat mölk sabal...ja aru ei saa kuidas see veel tekkida sai.

Arvasin ,et mis see muud olla sai kui signaali häire vms...(pole kunagi kohanud sellist asja ja võimalik ,et 2.4ghz peal seda ei saagi juhtuda)
Kuid kui kopter maas oli ja lähemalt vaatama läksin oli üks kruvi minema jalutanud.
Kas see juhtus kukkumise tagajärjel või seetõttu ta alla kukkus...selles on küsimus?
Ja tihti lahkuvad kruvid kopteri küljest? Pole siiani ühtegi kopterit ise kokku pannud seega ei tea kas kõik vidinad on keermeliimiga või mitte. Kuigi äkki Lauri mäletab kas ta pani kõikidele kruvidele keermeliimi :D ?
Ehk siis siiani pole ka väga tähelepanu pööranud mingitele kruvidele kuna mina arvasin ,et kinni on kinni...


Image

Image
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

Korrektne protseduur oleks, et kui saad eelnevalt kokkupandud kopteri siis käid kõik kruvid ja poldid üle. Just selleks, et veenduda nende õiges pingutuses ja keermeliimi olemasolus. Ma arvasin, et sa tead seda :-(.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Käin üle selles mõttes ,et keeran kõik uuesti lahti ja panen keermeliimi vahele?
5a tagasi kui ma selle kopteri sain siis ma vaatasin ,et kõik olid kinni aga lahti ma ei keeranud ühtegi...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

No umbes nii jah. Enne igat lendu oleks ka kena kõik üle vaadata..... Aga palju õnne esimese Flip`i puhul! :)
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Nagu aru saan siis sedasi see harjutamine käibki.
Et kui ei riski siis väga uusi trikke selgeks ei saa ja võibki hõljutama jääda.
Ainus erinevus mida tänasega õppisin on see ,et hõljutades on võimalik algul tasakesi lennata ja kui asi selge siis kiirem aga flipi harjutamise ajal kange aeglaselt liigutades võib juhtuda nii nagu minul :D Mõtled küll ,et teed kiirelt ära aga kui tegema hakkad siis näpud ei taha kuidagi nii kiirelt liikuda kui pingevabas simulaatoris.

Huvitav tähelepanek oli veel ,et kui täna flipe tegin ja paar korda ei läinud päris nii nagu tahaks siis reageerimis ja mõtlemis aega nagu ei olegi... näpud lihtsalt liikusid automaatselt nii nagu vaja ja ei juhtunud midagi... viimane katse muidugi läiks aiataha...

Image
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kui see minu kokkupandud kopter, siis läksid kindlasti kõik metall-metall kontaktpinnaga kruvid keermeliimiga. Eks kriitilised kruvid tuleb ikka vahetevahel üle kontrollida, kuid teinekord ei aita seegi. Tore näha, et kopter endiselt lendab!

See kruvi murdunud pole, auk kenasti tühi ja võid uue kruvi sisse keerata?
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Tegu sama kopteriga jah...Panin uue kruvi ja oli ok... peale seda tegin uued lennud ja siis kukkus omal süül alla (viimane pilt) aga praeguseks jälle korras ja uuesti lendamas.
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Üldjuhul on igasugused saba mölgid põhjustatud pea laba ja saba omavahelisest kokkupuutumisest.
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Täna siis sai jälle lennatud... flipe edasi/tagasi/vasakule/paremale teha pole enam probleem(natuke sujuvamaks saab vast harjutades) Proovitud sai ka inverted lendu 2-3 sekundi kaupa... Lõpuks mõtlesin enne lõpetamist, et prooviks selle luubi ka uuesti ära... aga tundub ,et see vajab veel harjutamist... 2x olen proovinud ja lõpptulemus on samaks jäänud. Ei tea kas tasub üldse rohkem üritada...
Seekord tundub ,et varuosi läheb vaja vähe rohkem kui tavaliselt ja mõned asjad peab vist hoopis tellima...

Image

Uploaded with ImageShack.us
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
Kpe
Posts: 660
Joined: Thu Apr 02, 2009 15:16
Location: Tallinn

Post by Kpe »

No mis jama sul siis selle loop`iga on? Kas tood liiga hilja välja või ei too üldse :-) ? Iseenesest on piloodi jaoks ju see lihtsam manööver kui flip. Kopteri jaoks muidugi koormavam... Aga võib olla ongi asi siis kopteris, et ei ole piisavalt jaksu väljatulemiseks.
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Ma vist ei tea ise ka mida teen kui nüüd mõtlema hakkan... peaks vist korra simus üle proovima.
Seekord suutsin ära rikkuda 20 asja... praeguseks on veel servod vaja korda teha ja kusagilt mingid lingid sebida...siis saaks uuesti katsetada.
CF raami vist ei liimita/parandata? Pole canopy kinnitus vardaid enam kuhugi panna...
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

KristoR wrote:Ma vist ei tea ise ka mida teen kui nüüd mõtlema hakkan... .
Mõelda tuleb enne kui loop-i tegema hakkad, mitte selle ajal :lol:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
KristoR
Posts: 370
Joined: Sat May 24, 2008 13:40
Location: Haapsalu

Post by KristoR »

Kpe wrote:No mis jama sul siis selle loop`iga on? Kas tood liiga hilja välja või ei too üldse :-) ? Iseenesest on piloodi jaoks ju see lihtsam manööver kui flip. Kopteri jaoks muidugi koormavam... Aga võib olla ongi asi siis kopteris, et ei ole piisavalt jaksu väljatulemiseks.

Tegin simus katse...seal lõppes esimesel korral samamoodi. Millegi pärast mäletasin ,et vasak kang üles...parem kang alla ja voila...loop :D Kui kopteril kõrgust vähe rohkem siis see variant isegi toimiks aga ilmselgelt mina oma lennul nii kõrgelt ei lennanud.
Simus vaatasin ja proovisin ja sain nüüd aru mis valesti tegin... ehk kunagi katsetab uuesti.(Meenub isegi ,et sa seletasid kuidas peaks...aga ei meenu kuidas:))
Huvitav on see ,et simus lendamisega ei saanud enam hakkama nii hästi kui kunagi varem...

trebla wrote:
KristoR wrote:Ma vist ei tea ise ka mida teen kui nüüd mõtlema hakkan... .
Mõelda tuleb enne kui loop-i tegema hakkad, mitte selle ajal :lol:
Ma mõtlesin alles pärast ,et mida ma nüüd tegin... pidi ju loop tulema :D
Hirobo EVO 50//T-rex 600FBL //T-rex 450SE //Gaui EP550* // Honey bee king II*//Lama V4*
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Parema kangiga tõstad nina ja vasaku kangiga muudad labanurka- kui kopteril juba nina ülespidi siis peaks vasak kang keskel olema (0 nurk) ja kopteri selili asendis peaks vasak kang veidi allpool keskpunkti olema (- nurk). Kokkuvõttes - paremat kangi hoiad kogu manöövri ajal allpool paigal aga vasakuga mängid üles-alla vastavalt kopteri asendile. Kui mõlemat kangi paigal hoiad, pead ikka üpris kõrgel olema, muidu tõmbab kopteri seliliasendis vastu maad positiivse pitchi puhul.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
Post Reply