WLToys 977

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

Post Reply
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

WLToys 977

Post by trebla »

Eile saabus postiga Hiinamaalt selline kopter http://www.banggood.com/WLtoys-V977-Pow ... 14247.html. Meeldivaks üllatuseks osutus see, et kõik jupid tunduvad olema samad mis Nine Eagles 126 kopteril, välja arvatud pult ja arvatavasti ka elekroonikaplaat kopteril. Kogu kraam on ilusti pakitud sangaga karpi penoplasti sisse, nii et transaga probleeme ei tule. Komplektis on kaasas kopter, pult, aku, USB laadija, ristpeakruvikas, hex võti, tagavara peahammakas- pealabad- sabapropp. Raadio töötab 4xAA patareiga. Esimene ebameeldiv üllatus tuli kohe peale puldi sisselülitamist- kõik tuled- viled töötasid, isegi kopterit sai juhtida aga LCD peale mingeid numbreid-märke ei ilmunud. Peale asja laialilammutamist selgus tõsiasi, et riisist mingit märkimisväärset energiat loota pole- LCD-le mineva juhtme pistikut polnud õnnetud pilusimad lõpuni sisse lükata jõudnud. Kontrollides selgus, et kõrgustüüri pistik polnud ka lõpuni sees. Igastahes soovitan kõigil saatja lahti kiskuda ja pistikud üle kontrollida, muidu kopterist ilma :twisted:

Puldi menüüsi uurides selgus, et neid polegi olemas nagu ka firmanimest (WLToys) arvata võib :wink: Peenemad seaded on kõik rauas paika pandud ja muuta saab: dualrate 2 asendit (high ja low), satabilisatsiooni reziimi (3D ja 6G), transmitter mode (1,2,3,4). Veel on mingi Hover Debugging, mis on seotud vist 6G reziimi seadetega. See müstiline 6G reziim on selline suurendatud stabilisatsiooniga reziim algajatele, mis töötab tõesti hästi, tunne umbes sama mis koaksiaaliga aga kuna ikkagi tegu CP kopteriga siis väljas tuulega lendamine on tunduvalt kindlam kui isegi suurema koaksiaaliga. 3D reziimis on riist ootuspäraselt äkilisem, teeb flippe nagu niuhti. Dualrate on minu jaoks sobivam low asendis, high asend sobiks usamehele ehk rohkem :D Normal ja idleup kõverad on kuskil raua sügavuses peidus ja neid muuta ei saanud, üldiselt tundub, et need on enam vähem paigas.
Brushless mootoriga on tal jaksu piisavalt, erinevalt NE125 kopterist, kus lihtsalt ei jõudnud suurema pitchiga enam vedada. Kaasasolev aku on 450mAh, võiks suurem olla. Aku pistikud on nagu Nine Eaglesil või Hubsanil. Polaarsus on vastupidine Nine Eaglesi pistikuga võrreldes :!: Turnigy Nanotech 600mAh akud igatahes mahuvad ka raami sisse.

Aga mina olen rahul, sai täna Kollasel lennatud ning erinevad reziimid järgi proovitud, tänase tuulega polnud mingit probleemi.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

:cry: Ku..t ! Trebla Sa oled paha inimene ... Ma just arvasin ,et mul nüüd kõik vajalik lõpuks olemas ja saan hakata inimese moodi elama... Ma kohe ei tea mis nüüd saab... Vaatasin youtubes sellest viidikuid kah veel otsa ja no misa oskad siin enam... Kas keegi äkki tahaks minu 120 -t ja 125-te endale osta. Alustuseks needki päris toredad ! Ähh ,trebla , trebla. :?
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

usamees wrote::cry: Ku..t ! Trebla Sa oled paha inimene ... Ma just arvasin ,et mul nüüd kõik vajalik lõpuks olemas ja saan hakata inimese moodi elama...
Noh see junn ju ligi 2x odavam kui NE126, pole just suur auk eelarves :oops:
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Kuna mul oli varasemast ajast varutud selliseid akusid http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... duct=32782 siis vahetasin nii kopteril kui ka komplektis olnud akul pistikud-pesad JST vastu. Nende valgete toitepistikutega oli veel selline häda, et kiirustamisel (eriti talvel külmaga, et aku maha ei jahtuks) läksid kontaktid allapoole kõveraks ja ei läinud enam akud korralikult kopterile külge. JST pistikutega varasemast ajast, kui veel liposi polnud, head kogemused.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

trebla, kas sa soovitaksid seda kopterit algajale? Kuidas kopter käitub 6g režiimis? Palju sul see komplekt kokku maksma läks?

Üks noor kopteris tahab endale midagi paremat, eelarve piiratud. Hetkel on tal fikseeritud labanurgaga FB harjadega mootoriga umbes sama suur kopter, kuid see jamab pidevalt...
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

6G reziimis tundub nagu koaksiaal, kui cyclicu andmise järgi jätad, jääb püsti ja paigale. Throttle reaktsioon on aga tunduvalt parem kui koaksiaalil, jõuab allavajumise paremini kinni püüda. Mul ujub natuke ette-paremale, arvatavasti vaja veidi swashi linke timmida. Kui see algaja suudab koaksiaaliga lennata siis sellega 6G reziimis suudab minu tunde järgi ka. Mul tuli hinnaks kokku 81.30 euri, praegu saab vist odavamalt juba :D
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
ristokru
Posts: 52
Joined: Thu May 16, 2013 11:45

Post by ristokru »

trebla wrote:6G reziimis tundub nagu koaksiaal, kui cyclicu andmise järgi jätad, jääb püsti ja paigale. Throttle reaktsioon on aga tunduvalt parem kui koaksiaalil, jõuab allavajumise paremini kinni püüda. Mul ujub natuke ette-paremale, arvatavasti vaja veidi swashi linke timmida. Kui see algaja suudab koaksiaaliga lennata siis sellega 6G reziimis suudab minu tunde järgi ka. Mul tuli hinnaks kokku 81.30 euri, praegu saab vist odavamalt juba :D
Kas see kopter tuult ka kannatab natuke? Mul Lama V4 on nii tuule tundlik,isegi ümberehitatuna :)
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

ristokru wrote: Kas see kopter tuult ka kannatab natuke? Mul Lama V4 on nii tuule tundlik,isegi ümberehitatuna :)
copy-paste teema algusest:

"tunne umbes sama mis koaksiaaliga aga kuna ikkagi tegu CP kopteriga siis väljas tuulega lendamine on tunduvalt kindlam kui isegi suurema koaksiaaliga"

Lama V4 jms kopterid on fikseeritud kohtumisnurgaga labadega ja nende tõstejõud sõltub ainult rootori pöörlemiskiirusest pluss tuulekiirus. Seetõttu hakkab tugevam tuul neid üles tõstma ja selle kompenseerimiseks tuleb vähendada rootori pöördeid. Rootori pöörete vähenemisega väheneb aga ka see jõud, mille abil kopterit juhitakse. Seega puhub suurem tuul sellise FP kopteri kas kõrgele üles või allatuult minema. CP kopteril on rootoril pöörded kogu aeg peal ja muudetakse enamasti ainult labanurka, seega on ka manööverdamiseks jõud suures plaanis konstantne.
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

:D Nüüd kui hulka vett merre vooland, sain kah selle , või täpsemini siiski ,selle isendi scala versiooni kätte. https://plus.google.com/photos/11626201 ... 9868833697 & http://www.banggood.com/WLtoys-V931-2_4 ... 34884.html :D Hetkel veel, ülirahul. Koledasti ilus näeb välja kah. Ja kummaline ,et suudab ka 3d lennu elemendid läbi teha. videod :
http://youtu.be/f-21ovRyBVw
http://youtu.be/pyiSjxr3EAU
http://youtu.be/MgPujCa-SY0
http://youtu.be/HvY7y6Jtdo0

:D :D
Ants51
Posts: 71
Joined: Fri Apr 25, 2014 13:41
Location: Tartu

Post by Ants51 »

Oman ka nüüd WL Toys 977.Kuigi olen algaja,on see isend tõesti hea.Hoiab hästi ja stabiilselt.Selles 6G režiimis jõudsin algul kohe 2 matsu panna..asi selles,et nii aeglane,et ei tulnud manöövrist välja,ennem tuli sein ette :D Nüüdseks võtsin 6G reziimi maha.Kohe teine tera,liigub,kuhu suunad.Nõrk koht-väike crash,ja lööb peahammaka võllil lahti,lõtk sees ja labade kaldenurka polegi.Hammaka peab võllil lihtsalt fikseerima,kasvõi silikooniga.
Igatahes soovitan,esialgu minu kui algaja jaoks väga hea õppimiseks.
User avatar
trebla
Posts: 1141
Joined: Fri Oct 29, 2010 13:45
Location: Tallinn

Post by trebla »

Sügisel sai kruusahunnikus peavõll kõveraks lastud ja jäi seisma kuni täna otsustasin linnukese korda teha. Esimene jama- võll ei tulnud rootoripeast välja kuna kinnitus kruvi jäi osaliselt sisse. Õnneks varudes vedeles üks NE125 rootoripea mis on täpselt samasugune. NE125 peavõll aga on veits teistsugune ja ilma ümbertegemiseta ei sobi. Vaja puurida võlli keskkohas oleva fiksaatormuhvi jaoks risti 1,1-1,2mm ava või siis kasutada NE125 vastavat muhvi. Samuti on võlli allosas NE125 võllil sälk väiksem kui WL Toys peahammakale sobiks, seega tuleb veidi rohkem lapikumaks viilida. Pärast saagimist-keevitamist läks kopter ilusasti lendu, ainult näpud vähe roostes, esimene akutäis võttis 3D reziimis higistama. Kolmanda aku ajal funkas seljaaju juba rahuldavalt aga kahjuks mitte veel perfektselt :oops:
Akud praegu laevad, homme siis täiskoolitus :D
TZ Frenzy V2 .50, Trex600N, GAUI Hurricane 550, HK500CMT TT, HK450V2, Trex250, HK250GT FBL, NE Solo Pro 100&125 3D, WLToys V977
GWS Mini-Dragonfly, Esky Lama V3, Nine Eagles Solo Pro II &Free Spirit
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

:D https://youtu.be/sxoNfwmHMGk Need on väga mõnusad kopterid ( V977 ja V931 omavad täpselt identset tehnikat . V931-le on vaid kere ümber pandud ) mida hea kõikjale kaasa võtta ja lennusuutlikkus võrdne palju suuremate mudelitega . Mina ka siiani rahul tehtud valikuga ja võimalik ,et homme jälle ,,võsalennule,, minek . :lol:
stnabaum1
Posts: 77
Joined: Thu Aug 08, 2013 17:52

Post by stnabaum1 »

Sai ka endale soetatud V 931.Hästi lendab.Teinud mitmed krashid,nõrkadeks kohtadeks osutusid-Pearootori labade kinnitus võllid,labade lingid,jalus ja raami see osa kus an akupesa(murdus pooleks).Üks hea koht varuosade tellimiseks on helipal.com.Vähe kallim kui banggood.com ,aga see eest täiuslik servis.Viimane tellimus tuli nelja päevaga kohale (Soome). :)
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Olen ka nüüd V977 omanik. 8 akutäit lennutatud ja hetkel olen täitsa rahul. 6G mode peal lennuta tõesti nagu 4 kanaliga kopterit. Stabiliseerib end ise ja piruetid kohapeal pole mingi probleem. 6G mode peal julgeks soovitada V977 isegi algajale, kes teeb alles esimesi samme kopteri maailma. Isiklikult on aga minu lemmik 3D mode L rate peal esialgu :lol: . 3D mode peal käitub nagu CP kopterile kohane aga piruetid on ikka stabiilsed. Võib lausa öelda, et V977 on pirueti kompensatsioon. 3D lennutamist ma veel ei oska aga kaheksad, ringid ja hoo pealt piruetid tulid nagu niuhti :lol: . Negatiivset kah natuke. Kõrguse(labanurga) muutustele reageerib natuke laisalt. See suur antennijurakas puldil on puhas imitatsioon. Tegelikult on antenni ainult ca 10 cm pikkune juhtmejupp. Krõbisev gaasikang oli ka häiriv. Likvideerisin krõbina suht kohe. Kokkuvõtteks aga V977 on parem valik algajale ,kui näiteks Blade Nano CPX.
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Hea valik :) Olen kopterit lennutanud terve selle suve ja päris rahul sellega. Kui kopter tundub laisk siis reguleeri servode linkide pikkused ära. Tehasest ei tule see võrdse positiivse ja negatiivse laba nurgaga. Kindlasti oled aru saanud, et throttle trim suurendab ja vähendab laba nurka. Pane vastavalt soovile juurde või võta vähemaks.

Kui hakkad juba 3D trikke tegema siis võid kindel olla, et kopter ei suuda saba hoida. Lisaks sellele kui saba paigast lööb on tark aju nii loll, et proovib iga hinna eest vanasse asendisse tagasi saada aga sabamootoril pole seda jõudu. Tulemuseks on täielik juhitavuse kaotus. Parem oleks olnud, et kui saba paigast läheb siis võiks sellega leppida ja edasi lennata.

Vahetasin saba mootori suurema vastu. Siit videost (https://www.youtube.com/watch?v=efLaIoXHcw4) saad lingid võimsamale mootorile ja suuremale rootorile. Pärast seda uuendus püsib saba paigal.

Edu!
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

Juhani wrote:Hea valik :) Olen kopterit lennutanud terve selle suve ja päris rahul sellega. Kui kopter tundub laisk siis reguleeri servode linkide pikkused ära. Tehasest ei tule see võrdse positiivse ja negatiivse laba nurgaga. Kindlasti oled aru saanud, et throttle trim suurendab ja vähendab laba nurka. Pane vastavalt soovile juurde või võta vähemaks.

Kui hakkad juba 3D trikke tegema siis võid kindel olla, et kopter ei suuda saba hoida. Lisaks sellele kui saba paigast lööb on tark aju nii loll, et proovib iga hinna eest vanasse asendisse tagasi saada aga sabamootoril pole seda jõudu. Tulemuseks on täielik juhitavuse kaotus. Parem oleks olnud, et kui saba paigast läheb siis võiks sellega leppida ja edasi lennata.

Vahetasin saba mootori suurema vastu. Siit videost (https://www.youtube.com/watch?v=efLaIoXHcw4) saad lingid võimsamale mootorile ja suuremale rootorile. Pärast seda uuendus püsib saba paigal.

Edu!
:oops: Vaatasin ,et mingi uuendus vist ja tellisin kah kohe ilma süvenemata :lol: . Minu omal aga ,sellel v931 -el ,on hoopis palju suurem mootor ja terve 10mm suurema läbimõõduga sabarootor. Seega on mul üle nüüd üks siin eelpool jutuks olnud, täiesti uus ,v977 -le sobiv, uuendus komplekt ( mootor ja kaks sabarootorit ) !!! soovi korral helista 5521404 või kirjuta !
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Küsin huvi poolest, kas V931 suudab otse karbist flipi ja pitch pump ajal vabalt saba hoida?
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

Juhani wrote:Küsin huvi poolest, kas V931 suudab otse karbist flipi ja pitch pump ajal vabalt saba hoida?
Suudab küll ! Sellel kopteril on aga seoses märksa suurema kaaluga, vaja pitch-iga olla ettevaatlik. Peab ise rootoripöördeid jälgima ,et liialt maha ei koormaks. Aga isegi rootori kinnikoormamisel ei ole saba ära kadunud.
Mina ei ole saanud ,kuid venelaste youtubes tehtud esmalendudel ,kurtsid et suurema tuulega ,vastu rootorit tagasipööretel, pidi läbi libisema ( et siis ei suutvat pöörata ) Mina aga ei ole kunagi kopterit, vaid rudderiga kiirlennus pööranud ja pole ka sellist ilmingut suutnud esile kutsuda. Samas ka päris suure tuulega ei ole olnud raskusi ka ükskõik kumba pidi piruetid.Lisaks suudab ( Maksimaalse kaldega ,võimaliku maksimaalse pitch-iga ja kõrgust säilitades, külg-ees lennul saba hoida ). Igati hea kopter ,kohe karbist. Kindlasti aga mõistlik võtta kasutusele need 700mah akud mis mul eelpool märgitud. Nendega jätkub jõudu kauemaks. Siiani esimene mikrokopter mis tõepoolest tekitab lennus tunde nagu 500 või lausa 600 kopter. Kahjuks on aga mõningane erinevus siiski piiratud võimsuses. Aga nagu näha, saab õige käsitsemise tulemusel igati hakkama : https://youtu.be/ayf0oLTn0aw
Lisaks lennuvõimekusele on see esimene pisikopter mille saab pärast lendu rahulikult panna nn kaminasimsile nagu stendimudeli ja keegi ei usu ,et see on lennutamiseks konstrueeritud. Niivõrd detailne on ta tehtud : https://picasaweb.google.com/lh/photo/M ... directlink :D
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Hea uudis nendele, kes on tüdinenud WL-toys V977 saatja limiteeritud võimalustest või omavad Futaba S-FHSS protokolliga saatjat. Nimelt avastasin interneti avarustest, et töökad hiinlased on klooninud ka rahvuskaaslaste V977. Kopteri nimi XK K110 ja kasutab Futaba S-FHSS protokolli. Ülevaadete järgi pidi enamikus juppe ühilduma V977 välja arvatud saba ja vastuvõtja elektroonika. XK k110 saatja on aga tunduvalt parem, kui WL-Toys. Saab muuta gaasi kurvi ja labanurga kurvi, güro gaini, ja veel miskit. Samuti pidi XK K110 vastuvõtja elektroonika olema natuke paremini optimeeritud. Lähitulevikus on kavas tellida hiinamaalt XK K110 RTF ja siis saan anda täpsema ülevaate. Aga on ka võimalus asendada V977-l ainult vastuvõtja XK K110 omaga ja kasutada siis kas XK 110 saatjat või Futaba S-FHSS protokolliga saatjat. Nii saatja kui ka vastuvõtja Banggoodis eraldi saadaval.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Hiinamaalt saabus V977 kloon XK K110 ja saan esimesi muljeid jagada. Esimese pilguga peale vaadates ja kõrvutades on V977 ja XK K110 kaksikvennad natukese erinevate geenidega. Erinevused on ainult kosmeetilised (teist värvi kabiin ja erinevad kirjad). Sügavamalt uurides aga leiab veel paar erinevat komponenti ja esialgu tundub, et XK K110 kasuks. Sabamootor on XK K110 natuke pikem ja võlli diameeter on 1.0 mm. Nii et V977 sabapropeller ei ühildu sest V977 on võll 0.8 mm. Propellerid on mõlemil välimuselt sarnased.XK K110 saab lisaks kasutada Mini CP propellerit. Mootori diameeter ise on ikka 7 mm ja saba poom ning mootori hoidja sama nagu V977. Võimalik on V977-le panna XK K110 saba ja vastupidi. Teine erinevus on vastuvõtja ja saatja. XK K110 töötavad nad Futaba S-FHSS protokolliga. Vastuvõtja plaadike on suuruselt sama ja pistikud samad aga on lisatud väike bindimis nupp ja plaadikese värv on teine. Nii et jällegi on võimalik vahetada V977 ja XK K110 vastuvõtjad omavahel. Saatja on XK K110 rohkemate seadistus võimalustega, kui V977 omal. Meenutab juba omadustelt täisväärtuslikku saatjat. Saab muuta expot, d/r, labanurga kõverat, pöörete kõverat, reversida servosid, servode subtrim, mälu kuni 10 mudelile (ka lennukid).
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Sellel kopteril peaks suurem vend K120 ka olema. Selle peale ei mõelnud?
Paistab, et need väiksemad kopterid kolivad lähiajal enamus 2s peale.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

XK K110 testlennutamisest: Ilm ei olnud küll täna kõige parem. Oli kohati tuult ja niiske. Testlennutamise tegin karbist välja seadetega. Labanurgad keskasendis olid peaaegu paigas, tiba negatiivse poole peal aga testimist ei seganud. Käitumine oli ootuspäraselt suhteliselt sarnane V977-ga aga tundus, et pirueti kompensatsioon toimis V977 paremini. Võibolla annab peenhäälestamisega asja parandada. 6G seade peal kiskus kopter suht kõvasti vasakule ja vajas trimmimist. 3D peal aga oli suht balansis. 6G ja 3D saab ka lennu pealt ümber lülitada aga ei soovita teha sest ootamatu käitumise muutus võib lõppeda avariiga. Mul õnneks ei lõppenud. Saba paistis hoidvat rahuldavalt ka järsu labanurga muutusega. Trikke ei proovinud sest ei tahtnud kohe kopterit lõhkuda. Kokkuvõtteks võib öelda, et XK K110 on hea asendus V977-le nendele kellele ei meeldi V977 saatja olematud seadistus võimalused ja tahavad ise seadeid muuta või omavad juba Futaba S-FHSS saatjat. Üldiselt suurt vahet ei ole neil kopteritel. Võib ka V977-le osta ainult
XK K110 vastuvõtja plaadikese ja saatja.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Juhani wrote:Sellel kopteril peaks suurem vend K120 ka olema. Selle peale ei mõelnud?
Paistab, et need väiksemad kopterid kolivad lähiajal enamus 2s peale.
Soovisin just K110 kuna selle varuosad ja akud on samad nagu V977-l. 2S akudega tundub parem valik olema Hisky HCP100S. Sellel on ka saba brushless mootoriga. K120 on saba ikka tavaline brushed.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Palun aidake. Kust saada akusid V977-le? Proovisin Banggoodist tellida aga nemad väidavad, et ei saa piirangute tõttu saata. Kas Hobbyking.com euroopa laos pole sobivaid akusid?
User avatar
usamees
Posts: 446
Joined: Sun May 11, 2008 1:30
Location: Tallinn telefon 55 21 404

Post by usamees »

MellK wrote:Palun aidake. Kust saada akusid V977-le? Proovisin Banggoodist tellida aga nemad väidavad, et ei saa piirangute tõttu saata. Kas Hobbyking.com euroopa laos pole sobivaid akusid?
Sellised sai tellitud sügisel : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

usamees wrote:
MellK wrote:Palun aidake. Kust saada akusid V977-le? Proovisin Banggoodist tellida aga nemad väidavad, et ei saa piirangute tõttu saata. Kas Hobbyking.com euroopa laos pole sobivaid akusid?
Sellised sai tellitud sügisel : http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html
Näib, et vist muud valikut pole. Nine Eagles 126 akusid ka enam euroopas saada pole. Kas need pikemad ja raskemad akud lennuomadusi ka kuidagi mõjutasid?
Juhani
Posts: 246
Joined: Thu Dec 15, 2011 13:30
Location: Tallinn

Post by Juhani »

Kas need pikemad ja raskemad akud lennuomadusi ka kuidagi mõjutasid?
Jah, 3D režiimis on headspeed suurem võrreldes originaal akuga või nende banggoodi sinistega.
Kopter on palju võimekam hoolimata lisandunud kaalust. Teiseks see kopter vajaski natuke kaalu juurde.
Suurema inertsiga tulevad hoo pealt manöövrid paremini välja.

Eelmise hooaja lõpus sai enamus aja kasutatud kõikidelt akudelt 1/3 kuni pool mahtuvusest kuna siis ei olnud jõu probleeme ja suutis ka saba hoida.

Edaspidi kui mõned akud peaks täiesti ära väsima siis asendan need ainult nano-dega.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Sai siiski saksamaa ebayst tellitud need 520mah sinised Goo akud. Täna oli XK K110 tõsine treening nende uute akudega. Labanurka pidi natuke juurde panema aga jaksu neil akudel oli. Võib öelda, et XK K110 on V977 saba murest prii. Ükskõik mis pidi flippe või rolle teed saba ei viska ära ja samuti pitch pumpidega on saba paigas. Saba propelleriks kasutan seda http://www.banggood.com/Walkera-Mini-CP ... 14705.html . Kuna XK K110 on saba mootori võll tiba jämedam siis istub see propeller ideaalselt.
Post Reply