2120mm Cessna Cardinal

Ehitusnipid, materjalid, joonised, konstruktsioon...
Post Reply
Nowotny
Posts: 114
Joined: Mon Jul 19, 2010 8:34

2120mm Cessna Cardinal

Post by Nowotny »

Olen otsinud pikalt juba antud lennuki joonist. Aga tulutult. Lennuki lennukõlbelikuks tegemiseks oleks vaja tagatiiva mõõte,joonist. Kas oskab keegi aidata?

suured tänud ette
linnuke
Posts: 163
Joined: Mon Dec 25, 2006 19:28

Post by linnuke »

Minu Cessna 182 l,tiivaga1500 stabikas ainult ca.8 mm ne.Ilma profiilita,st.lame.You Tube näitab x variante. :D Mõõtkavad peavad ikka paikkas olema.Head valikut :D
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Üks võimalus oleks korraliku kolmvaate otsimine, sealt saad mõõdud sobivaks teisendada. Kui ma õigesti mäletan, siis koopialennukitel tehakse stabilisaator ca 10% originaalist suurem, aga eks see oleneb mudeli tüübist ka. Kui olemasolev mudel ei ole päris koopia ja sellel on skaalast erinev tiiva pindala, tuleks ka seda arvesse võtta. Suurem tiib vajab suuremat stabilisaatorit.

Teine võimalus oleks näiteks järgnevalt lehelt mingi sobiv joonis aluseks võtta ja selle mõõte teisendada. Mõõtude poolest tundub sobivaim 67 tollise tiivaulatusega variant. http://www.outerzone.co.uk/search/resul ... mit=Search

Kui veel ei ole, siis võid vaadata ka mingeid tasulisi plaane müüvaid ettevõtteid, äkki neil on midagi sobivat. Nii suurel mudelil teeks mina profiiliga stapi, näeb palju ilusam välja.

Nii suurele mudelile võib tootja poolt või mudelipoest varuosasid saada, äkki kõige lihtsam, odavam ja kiirem, kui konkreetset plaani pole.
Post Reply