T-Rex 500

Arutelu helikopteritest ja teistest "liikuva tiivaga" mudelitest

Moderator: Kristjan

User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Üks video ka, kvaliteet pole just kõige parem...
EDIT: Video eemaldatud kuna see ületas mu virtuaalserveri limiiti, üritan miskit välja mõelda.

Sama lennu log...
Image

Seaded on samad, välja arvatud headspeed, throttle on nüüd 95% - 90% - 85% - 90% - 95% Ja cyclic expo on -20. Tahtsin rohkem cyclicut ja sain ka, tõenäoliselt tuleb veel natuke headspeedi tõsta, ikka on kuidagi uimane.
Last edited by JazZ on Thu Apr 03, 2008 13:55, edited 1 time in total.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Tiptop.
Sideflippi tehes tõmba pitchikang kiiremini alla, siis ei hüppa kopter flippi tehes eemale vaid jääb omale kohale, harjutamise asi.

Mis plats see on?

K.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Jep, aga päris elus mul ei õnnestu neid kange nimodi üheaegselt liikuma saada, simus tulevad nad üsna kohapeal välja. Päris elus tundub cyclic kuidagi aeglasem. Headspeedi tõstmine tegi natuke paremaks, aga ikka on nagu liiga aeglane. Võibolla peaks 13t pinioni peale minema.

Hirve plats, asub Pärnus Raekülas, minu asukohast umbes 300m kaugusel :) Avastasin täna ameerika (loe: platsi), nii lähedale ei osanud millegi pärast mõelda varem.

Õhtu lõppes suht kurvalt, neljas lend täna, täielikus tuulevaikuses, mida ei saa eelmiste lendude kohta öelda, backflipi tehes sõitis saba ära, tõenäoliselt oma näpuka tõttu ja nii ma tagurpidi alla tulin :(
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Jah tavaline värk, pole hullu.
Kui nii julgelt harjutada siis on mõistlik alati teine kopter (või vähemalt mingi crashikomplekt) varuosadeks kõrvale osta. Summat kulub jah aga tulemusei jõuab kiiremini, kuna saab jälle järgmine päev õhku.

Kui Tallinna lennutama tuled siis anna teada, ma pole päris elus T-Rex 500 näinud.

Ja näita purustustest pilti.

K.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ega ei olegi hullu, kui aus olla, siis ega ma eriti kurb ei olnudki :) Pigem olen rahul, et üldse nii hästi juba välja tuleb, veel mingi aeg tagasi ma arvasin et minust ei saa üldse asja.
Kuna lubab eriti ilusat ilma veel see nädal, siis tellin täna jubinad ära, homme ehk juba õhus jälle. Positiivne on see et ma eelmine nädal uued labad igaks juhuks tellisin, neid poleks hetkel kuskilt võtta. Crashikomplekti peale mõtlesin ka, aga ma olen täiesti kindel et kõiki vajaminevaid asju ma poleks nagunii tellinud, nii et kasu oleks ikka 0 olnud :)
Tallinna tulemisele võibolla et isegi võiks mõelda, aga nii julgelt ma kuskil inimeste läheduses kindlasti ei lendaks, pigem tuleks teie lendamist vaatama siis. Muide, minu andmetel on Tallinnas ka üks 500, aga see vist ei ole lennanud veel.
Pilte ei märkanud keegi teha, ainuke pilt on august mille kopter kaevas :) Küll aga on olemas video kus kaameraneiu ehmus ja maaga ühendust peale ei jäänudki :) Veel on seal "tarku" kommentaare, nii et seda peaks mudima natuke enne kui kannatab ülesse panna :D
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

See Tallinna 500 on minu kodus praegu laua peal. Ootab, millal laadija kohale jõuab ja lõplikku timmi saab.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Üks on minuteada veel tulekul.
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

vallojoe wrote:Üks on minuteada veel tulekul.
Kelle oma täpsemalt?
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Nii, palju kellelgi T-Rex 500 maksma läks???
Pean silmas ainult seda kraami, mis õhus lendab - kopter, servod, gyro, mootor, aku jne.

Lihtsalt summat vaja teada, spetsifikatsioon ega asjade margid ei huvita.

K.
User avatar
vallojoe
Posts: 501
Joined: Tue Aug 08, 2006 23:41
Location: Tallinn/Harjumaa

Post by vallojoe »

Kristjan wrote:
vallojoe wrote:Üks on minuteada veel tulekul.
Kelle oma täpsemalt?
Mul üks töökaaslane, ta tellis jubaammu, aga mingi viivitus tuli saatmisega.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Vaatasin oma tellimused üle ja kui ma midagi ei unustanud siis ringi lendab 18000.- Seal sees on ka upgrade metallist jubinaid umbes 2k eest ja 1 aku.

Infoks et kui kellegil vaja peaks olema, siis Fast-lad'is on labad ja kered in stock, väga väiksed kogused küll, nii et pikka pidu ei ole.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Tellisin just omale uued labad, metallist sabaotsa, metallist rootorivõlli laagrite hoidja FastLadist ära. Metallist sabatoru ots pidi aitama natuke lahendada staatika probleemi.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Labad tagavaraks on tark mõte, nende saadavus on väga sitt. Kumbad tellisid, valged või must/kolased?
Ja Sa oleksid võinud minuga ühendust võtta, ma oleks saanud lasta oma asjadega koos teele panna, nad seal väga abivalmis. Oleksid homme või ülehomme juba asjad kätte saanud.
Metallist saba osa ja staatika osas ma ei oska kommentaarida, foorumites väidetakse küll nii jah. Aga peale saba toru ja motor mounti maandamist ei ole mul ühtegi probleemi olnud, ei enne metallist saba panemist ega ka peale seda. Mina küll maandus juhet ära võtta ja ainult metallist saba otsa peale lootma jääda ei julge. Mind see juhtmejupp ei häiri.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Njaa.. vot oleks ma seda teadnud. Aga tegin tellimuse juba ära.
Tellisin need labad (RJX 425mm Carbon Fiber Blades).
Ma teen selle juhtme majanduse ka ikka ära, ainult metallsaba peale ikka lootma ei jää.
Täna saa loodetavasti (töötava) arvuti tagasi ja saab hakata simus mahutrenni tegema.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Niih, minu jubinad jõudsin kohale, nüüd kähku koju ja kopter kokku uuesti, ehk jõuab veel õhtul paar tiirugi teha :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Minu kraam pannakse alles täna teele.
Tellisin kaks nädalat tagasi Robotbirds´s Hyperion EOS 0610i laadija. Siiamaani ootan, pole isegi veel välja saadetud :(
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Kaspar wrote:Metallist sabatoru ots pidi aitama natuke lahendada staatika probleemi.
Tipt youtube.com sisse T-Rex 500 static electr..... Ja saad mitu huvitavat videot. Lahendus oli midagi täitsa teistsugust.
:twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Hea vihje... masendav olukord: http://www.youtube.com/watch?v=So_N2QjjyaM

Trex450 sama jama küüsis. Hetkel PCM vastuvõtja lihtsalt maskeerib seda olukorda, PPM-iga oli suht võimatu lennata, iga 30sekundi vältel käis kiire glich läbi kõigist kanalitest.

Antistaatilised spray-d on olemas (monitoride ja kontori-elektroonika puhastamiseks, vaipade spraytamiseks) - kas neist oleks kasu? Mingid spets antistaatilised määrded on olemas. Sealt videost näha, et spur kogub laengu. Äkki see mingi asjaga ära maandada a la nagu trollidele ja autodelegi pannakse ketid rippuma, mis maapinda puudutavad koguaeg.

Ise vastan, spray aitab: http://www.youtube.com/watch?v=vEr9ARJXwnY&NR=1
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Need aktivistid on isegi keetnud neid hammasrattaid jumal teab mille sees ja väidavad et aitab.
Sprayd pidid ka toimima, ainuke probleem on see, et kui tihti siis seda kasutama peab, see ju mööduv nähtus.
Mina tõestasin enda jaoks et ühe juhtme lisamine lahendas probleemi ja mina ei viitsi rohkem selle probleemiga oma pead vaevata, st mul ei ole seda probleemi enam. 14 lendu ilma ühegi probleemita.

Sain oma kopteri eile õhtul kokku, lennata enam ei jõudnud. Proovisin korra hõljuda ja saba käitus imelikult. Aeg ajalt nagu tõmbles natuke. Kas asi on suuremates saba labades ja liiga kõrges gainis nende jaoks peab proovima. Või sai servo või gyro ka viga kukkumises. Kolmas variant oleks vibratsioon, seisma jättes nagu sabafin vibreeris natuke, samas ma ei ole kindel kas seda kohe alguses ei olnud, pole varem tähele pannud, pole jälginud ka muidugi.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Ma peale väikest crashi pidin HH güro gaini 15% alla tooma, muidu jäi saba "liputama". Mingit otsest põhjust ei teagi tänaseni, sai nagu kõik välja vahetatud... või noh, ju siis mitte kõik, aga kõik loogiline - sabarootori labadest, kuullaagrite ja sabaservoni. Aga mingi jama jäi kuskile sisse ja pole enam see, mis alguses oli.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Mul ei liputanud koguaeg, ainult paar korda nagu tõmbles ja siis kadus. Ma panin suuremad saba labad kui originaalis on. Ja nende kinnitus auk kust polt läbi läheb oli mingil põhjusel nii väike et laba ei liikunud vabalt. Puurisin augu natuke suuremaks ja tundub et aitas, praegu tegin test hoveri hoovis ja saba hoidis nagu vanasti :) Nii et tõenäoliselt oli asi selles et labad ei saanud oma õigesse asendisse liikuda või siis liikusid selle tõmblemise ajal ja sellest tekkisgi see tõmblemine.

Jupid mis peale alla kukkumist kasutuskõlbmatuks muutusid
Image

Uus väljanägemine
Image

Pkv 22.1 Amp 17.3
MAH 476 RPM 2418
Image

Täpsusmaandumine
Image
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Vaatan, et ka sul on mõned kuullaagrid kasutuskõlbmatuks osutunud. Seda poleks küll uskunud.
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Kaspar wrote:Vaatan, et ka sul on mõned kuullaagrid kasutuskõlbmatuks osutunud. Seda poleks küll uskunud.
Laagrid vahetatakse praktiliselt iga krässiga ära.

K.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

www.avidrc.com näiteks on laagri hind 1$ tükk. Ostad korraga 100 laagrit, siis ka 30$ saatmine ei tapa. Seal sisuliselt kõikvõimalikud laagrid saadaval. Eks neid kohti ole veelgi.

Väga ilusad pildid, ajab ka lennutamisisu peale ;) Peakski lennutamist veidi tõsisemalt tegema. Peale elu 3. lennu crashi (tundmatul põhjusel muutus kopter juhitamatuks 10m kõrgusel) polegi rohkem crashinud ehk siis liiga rahulikult võtnud ja vähe lennutanud :roll:
Last edited by lauri on Thu Apr 03, 2008 13:52, edited 2 times in total.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kaspar wrote:Vaatan, et ka sul on mõned kuullaagrid kasutuskõlbmatuks osutunud. Seda poleks küll uskunud.
Kusjuures Feathering Shaft tundus isegi sirge veeretades, igaks juhuks vahetasin ikka ära, aga labahoidjate laagrid olid täiesti metsas omadega.

Proovisin täna uue FlightPower EVO25 2500mah 6S 25C ka ära. Ta on raske, kuigi kirjade järgi kaalub ta 400 grammi. FP EvoLite V2 kaalub 359 grammi ja on minu meelest ideaalne. Align'i omad kaaluvad veel rohkem minu teada? Mul on niigi raske saba servo ja akupaki panin nii ülesse kui võimalik ja ikka oli nina raskem, küll väga minimaalselt. Teen veel mõned lühemad lennud sellega ja siis panen logi ka siia.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Siia teemasse pole keegi ammu postitanud, mõtlesin et parandan selle vea.
Punkt 1. RealFlight simule on uus T-rex 500 mudel, mis minu meelest on lähemal sellele kuidas minu T-rex päris elus käitub.
Link

Punkt 2. Uut nänni on tulemas. Ja ma juba mõtlesin, et mul on kõik olemas :P
Image

Punkt 3. Kus maal Kaspari T-rex on, on juba lennanud ka? Muljeid? Ja keegi oli veel tellinud ühe?
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Kaspar
Posts: 14
Joined: Tue Feb 19, 2008 10:35
Location: Tallinn

Post by Kaspar »

Mu jupid jõudid üleeile kohale. Panin saba esialgu külge, rohkemaks aega polnud. Laadija on ka lõpuks postiga tulema hakanud. Lendama veel pole saanud, aga ega see aeg kaugel pole.
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

Ootan kah 500-st rexukest. Närvid täitsa läbi. Puudu veel juhtservod ja aku. :twisted:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kui Hitec HS-5245MG'sid otsid, siis Fast Lad'is on nad in stock.
http://www.fast-lad.co.uk/store/hitec_h ... -2733.html

Hitec HS-82MG on ka seal täiesti olemas. Nad on küll pea poole odavamad, aga minu meelest on neil liiga suur loks... Mina plaanin enda omad tõenäoliselt välja vahetada, kui ma suudan otsustada mille vastu... Tõenäoliselt vaatan hoopis JR'i poole.

Fast Lad poodi julgen soovitada, väga hea ja kiire teenindus, kõik T-rex 500 upgrade jupid ka olemas. Mul paar juhust olnud nendega ja mu probleemid lahendati väga kiiresti ja sõbralikult, üks kord ei jõudnud pakk kohale ja saatsin neile maili et kas nad saaksid mulle paki numbri saata, sain vastuseks et nad uurivad ise. Paari tunni pärast sain vastuse et pakk on transpordi käigus kannatada saanud ja et nad panevad uued asjad kohe teele. Teine asi oli kui selgus et mul oli laadija kinnisest karbist puudu USB adapter, see saadeti mu järgmise tellimusega järele.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
ziilike
Posts: 103
Joined: Tue Mar 25, 2008 20:35
Location: Tln. Taime uulits

Post by ziilike »

:cry: Papp otsas. :evil:
52 79802
Hot Bodies D4 Cyclone.
Robitronic Mantis x 2, Protos ,Caster Fusion EX-1.
X-Ray XB8 EC Electric
T-Rex 500CF
Kyosho Caliber Hybrid!
Cessna 185
Lama v4
Post Reply