Eleroni servode juhtimine

Saatjad, vastuvõtjad, servod, elektroonika jms
Post Reply
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Eleroni servode juhtimine

Post by vana »

Normaalselt juhitakse üht eleroniservot 2. kanaliga. Kui on 2 eraldi, peaks olema 2. ja 6. kanal. Küsimus: kas kuuenda asemel saaks kasutada viiendat kanalit MX-12 saatja puhul? (Näit. vastuvõtja on ainult 5. kanaliga).
Ilmselt saaks kahte eraldi eleroniservot ÜHISELT juhtida ka mingi pistikute hargnemisega (jagamisega)?
On vaja mingit "harukarpi" vist, kus teine sevo saab vastaspoolse signaali???

Tänud vastamast.
Guest

Post by Guest »

JR kohta ei tea aga Futabal on eleronid 1. ja 6. või vanematel 1. ja 7. kanal.

2. kanal on kõrgustüür.

Kui sul kanalitest ei jätku siis jooda lihtne Y- kaabel ja asi korras.

Image

Otseloomulikult saab suvalise kanali ka miksida mingisse teise kanalisse aga jällegi MX-12 kohta ei tea.

K.
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

See külaline olin mina...

K.
ttr
Posts: 85
Joined: Wed Jul 05, 2006 16:59
Location: Tallinn

Post by ttr »

Y-kaabel tundub tänapäeva tehnikaarengu juures suht mahajäänud asi. MX-12 puhul võta aga manual kätte ja hakka oma pulti progema. Väga eduliselt annab kanaleid miksida.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Selva,
kui kanaleid jatkub - saab miksida, kui ei - Y-kaabel

Tänud
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kahe erineva kanali puhul on võimalik kasutada elerone ka flaperonidena (kasutada maandumisel kiiruse mahavõtmiseks).Olen proovinud,efekt täitsa olemas.Samas Y juhtme kasutamine lihtsam.Nii,et kui ei ole plaanis flaperone kasutada,siis kasuta Y juhet,kui on plaanis,miksi kaks kanalit kokku.Mul endal on Futaba Fx-16 ja sellel on kokku mixitud 1 ja 5 kanal ja eleronid on pandud tööle ka flaperonidena.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Need, kelle saatja ei võimalda või kes saatjat ära õppida ei viitsi on saanud hakkama sellega:

http://shop.pistik.com/product_info.php ... bc43a1ed14

( V-TAIL-MIXERGRAUPNER-NO. 3020 )
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Kunole ütleksin, et minu IR MX-12 saatja võimaldab flaperoni reziimi 2. ja 6. kanaliga standardina. See toimib juba praegu kahes minu mudelis. Sain kinnitust, et saab ka 5. kanalit mixida (ei viitsinud instruktsiooni küllalt tähelepanelikult lugeda). Ühe kanali jagamise võimalus kahe vastupidise polaarsusega servo vahel oli ootuspänane.

Tänud kõigile.
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

servod ei pea olema vastupidise polaarsusega vms.
servo juhtkangiga ongi ju asi lahendatud: kui panna ühe kanali mõlemad servod täpselt ühtepidi ja kangid teineteise suhtes eri õlgade otsa, ongi asi lahendatud, üks juhis tõmbab, teine samal ajal lükkab.

täpselt sama lahendus nagu ühe servogagi, või milles see uba siin küsimmuses oligi?

muidugi on lihtsam kahte kanalit kasutada, mixe ja trimme sättida jne.
kogun vanu vene lennukimootoreid
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Poonjal, Ropka!
Guest

Post by Guest »

Eleroniservod peaks olema metallratastega. Praktika on näidanud, et nailonrataste hambad saadakse hästi kiiresti kopsudega siledaks.
Post Reply