Algajal mure kopteriga

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Algajal mure kopteriga

Post by mil »

Tere,

Sai huvi pärast soetatud odavamapoolne koperdis. Kõik kena ja tore - sai juba suu verele, et tahaks ehk miskit asisematki, aga ühel momendil otsustas koperdis õhkutõustes kohe sabale vajuda ja üsnagi suure raadiusega ringe tegema hakata. Eks neid kukkumisi ole ka olnud, aga visuaalselt oleks kõik nagu korras. Üks B laba murdus, aga peale selle kokku teipimist sai ka edukalt paigal hõljutud.

Suhteliselt long-shot, aga ehk oskab mõni targem nõu anda või siis anda kohe soovitus lama või blade soetamiseks.

Pildike koperdisest on siin
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

kirjelduse järgi suht raske aru saada, millega sul seal tegemist on. Youtube video ehk abiks?

Lama või Blade võid soetada küll, soovitan:-)

AndrusK
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

tegemist on vist selle kopteriga:

http://www.helipal.com/v-max-x-power-mi ... r-red.html

mul on 1 B-laba üle ka
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kui tegu on sellega millele Bluesmell viitas ja Sul on veel (peale seda) isu millegi toimiva järele, siis soovitaks küll Blade kopterite poole vaadata.
Blade kopteriga on kindlasti rohkem lennurõõmu ja kui peakski midagi juhtuma, siis on jupid kohapeal olemas. Lisaks on üldjuhul ka jupid mis on purunenud ilmselgelt mitte tarbija süül, tasuta välja vahetatud (mudel kopteri garantii kehtib kirjade järgi kuni ostu hetkeni). Ühesõnaga, mujal maailmas teada ja tundut Horizon Hobby kliendisõbralik suhtumine toimib ka Eestis või vähemalt selline on minu kogemus siiani. Aga muidugi oleks parem kui seda minu kliendid kommenteeriksid, mitte mina.

Lamat ei oska soovitada, pole omanud lihtsalt.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Kommentaariks niipalju, et ostsin Jazzi käest Blade MCX-i. Mootor kärssas ära mingi aja pärast. Vahetati tasuta välja ilma mingi probleemita. Soovitan... ja lennurõõmu on ka.

JazZ wrote: Blade kopteriga on kindlasti rohkem lennurõõmu ja kui peakski midagi juhtuma, siis on jupid kohapeal olemas. Lisaks on üldjuhul ka jupid mis on purunenud ilmselgelt mitte tarbija süül, tasuta välja vahetatud (mudel kopteri garantii kehtib kirjade järgi kuni ostu hetkeni). Ühesõnaga, mujal maailmas teada ja tundut Horizon Hobby kliendisõbralik suhtumine toimib ka Eestis või vähemalt selline on minu kogemus siiani. Aga muidugi oleks parem kui seda minu kliendid kommenteeriksid, mitte mina.
Lama on sipa ebastabiilsem ja siseruumid kipuvad selle taltsutamiseks väikeseks jääma, õues aga tahab tuule alla võtta ja maanduda külje peal mullas.... või asfaltis.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

Sügisel sai JazZ soovitusel Blade mSR soetatud ja lendab siiamaani. Paarkorda olen korraliku hooga vastu seina lennanud, väike tilk liimi ja asi korras.
Lama V4´l on "jalad" õrnad aga muidu norm.
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Kas kopter pöörleb kohal ? Sel juhul oleks nagu ühe mootori probleem. Võimalik ka, et elektroonikas.
Pole midagi paremat halvast ilmast !
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Post by mil »

felch wrote:Kas kopter pöörleb kohal ? Sel juhul oleks nagu ühe mootori probleem. Võimalik ka, et elektroonikas.
ei, kohapeal pöörlemist saab puldi kõrval oleva potega timmida, et sellessuhtes on asi korras. asi on õhku kerkimisel - esiti hoverdas kenasti, aga nüüd paneb õhku saades tagurpidi ajama ja asub siis seejärel nagu ringiratast lendama.

seda on kindlasti nõrkemiseni nämmutatud, aga algaja seisukohalt, mis vahe on mCX ja mSR koperdistel? Saan ma õigesti aru, et CX'il käib pööramine ümber oma telje teise labapaari kiirema liigutamise abil, aga SR manööverdab servo(de) abil? Endale tundub nagu see mSR RTF meelepärasem, aga kas ma sellega esialgu ka hakkama saan.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

felch wrote:Kas kopter pöörleb kohal ? Sel juhul oleks nagu ühe mootori probleem. Võimalik ka, et elektroonikas.
ei, kohapeal pöörlemist saab puldi kõrval oleva potega timmida, et sellessuhtes on asi korras. asi on õhku kerkimisel - esiti hoverdas kenasti, aga nüüd paneb õhku saades tagurpidi ajama ja asub siis seejärel nagu ringiratast lendama.

Sel juhul ehk sabarootori juhtimise viga. See on ainuke, mis kopterit kallutab. Kas seda annab timmida ? Peaks olema mingi kang puldil (parema käe all, üles-alla ehk? Pole seda elukat/pulti ise näinud).
Koaksiaalrootoriga kopterid on minu kogemuste põhkal eriti stabiilsed. Servodega juhitavad on järgmine "level".
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
R0mm
Posts: 59
Joined: Mon Jan 18, 2010 1:04
Location: Tallinn
Contact:

Post by R0mm »

mil wrote:
seda on kindlasti nõrkemiseni nämmutatud, aga algaja seisukohalt, mis vahe on mCX ja mSR koperdistel? Saan ma õigesti aru, et CX'il käib pööramine ümber oma telje teise labapaari kiirema liigutamise abil, aga SR manööverdab servo(de) abil? Endale tundub nagu see mSR RTF meelepärasem, aga kas ma sellega esialgu ka hakkama saan.
mCX on kahe pearootori labapaariga, millega juhitakse ära terve kopter. mSR on rohkem nagu "päris" kopter ja omab ühte pearootori labapaari ja sabarootorit. Lihtsam on algajal lennutada mCX-i, mSR tahab juba täpsemat kätt.
Kasulikku hobikaupa igale maitsele leiad siit:ClayPitRC
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Post by mil »

Aha, aga mu mõte liigub sedapidi, et kui kiiresti sellest mCX aparaadist välja kasvab? Et panna sinna alla 2k eesti raha ja kahe-kolme nädala pärast igatseks juba midagi rohkem "päris" koperdise moodi ja siis taas 1700 raha välja käia (eeldusel, et saatjad klapivad ja seda poleks tarvis uut osta).

Eks oleneb muidugi inimesest, aga kuidas Teil endeil selle ajaga oli, et kas päris algajana see mSR oleks teil pildi eest mustaks võtnud või pole see asi nagu nõnda hull?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

mil wrote:Aha, aga mu mõte liigub sedapidi, et kui kiiresti sellest mCX aparaadist välja kasvab? Et panna sinna alla 2k eesti raha ja kahe-kolme nädala pärast igatseks juba midagi rohkem "päris" koperdise moodi ja siis taas 1700 raha välja käia (eeldusel, et saatjad klapivad ja seda poleks tarvis uut osta).

Eks oleneb muidugi inimesest, aga kuidas Teil endeil selle ajaga oli, et kas päris algajana see mSR oleks teil pildi eest mustaks võtnud või pole see asi nagu nõnda hull?
Sõltub inimesest. Mina üldjuhul soovitan mCX'i neile kes kunagi pole mingit lennumasina pulti käes hoidnud. Kui oled juba lennanud ja tead mis pidi kange liigutada, siis saad ka mSR'iga hakkama.
mCX jääb üsna kiiresti liiga aeglaseks. Samas on ta ikkagi väga fun niisama toas ringi lendamiseks just selle pärast, et see nii lihtne ja rahulik on.
mSR on õhku tõustes sama stabiilne kui mCX, aga vahe tuleb välja kohe kui paremat kangi kuskile poole liigutad, see on ikka kordades kiirema reaktsiooniga. Ja pidama saamiseks pead nina püsti tõmbama, nagu suurematel mudel kopteritel (ei jää ise seisma nagu mCX).

Nii et kuna Sa oled varem lennanud, siis soovitaks tõenäoliselt mSR'i. Samas sellel Sinu kopteril võisid kangid teistmoodi toimida, kuna see oli kolme kanaliga. Kui see nii oli, siis võib alguses ümberharjumine keeruline olla.
Ma ei tea kus kandi inimene Sa oled, aga mul on poes mõlemad demomiseks olemas, nii et tule ja proovi. Või tule laupäeval Tallinna lauluväljakul toimuvale mudelimessile.


Mis tehnilisse erinevusse puutub, siis mõlemal liigutatakse swashi kahe servoga.
Vahe on selles, et mCX'i pööratakse peamootorite pöörete muutmisega, mSR'i aga sabarootoriga.

Kõigi nende väikeste E-flite ja Parkzone lennumasinate puldid kasutavad Spektrum'i DSM2 tehnoloogiat ja seega sobivad kõigile teistele sama firma lennumasinatele.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

mina soovitaks igal juhul omada koaksiaalrootoriga kopterit nagu Lama või mCX, ka siis kui oled liikunud suuremate peale. Suurema kopteriga reeglina toas ei lenda, aga koaksiaaliga saad oma lennukirge rahuldada aasta ringi hoolimata ilmastikust. See ei ole midagi sellist kust välja kasvatakse minu arust, koaksiaali võid omada kogu aeg ja sellest ikka rõõmu tunda. Hoopis too suurem kopter võib osutuda lõpuks liiga närvesöövaks ja ka kulukaks, aga inimesed on teadagi erinevaid, mina vaatan asja oma mätta otsast ja mulle meeldib Picooz kah, sest ta on lihtsalt selline lahe putukas.

AndrusK
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

ak wrote:Hei,

mina soovitaks igal juhul omada koaksiaalrootoriga kopterit nagu Lama või mCX, ka siis kui oled liikunud suuremate peale. Suurema kopteriga reeglina toas ei lenda, aga koaksiaaliga saad oma lennukirge rahuldada aasta ringi hoolimata ilmastikust. See ei ole midagi sellist kust välja kasvatakse minu arust, koaksiaali võid omada kogu aeg ja sellest ikka rõõmu tunda. Hoopis too suurem kopter võib osutuda lõpuks liiga närvesöövaks ja ka kulukaks, aga inimesed on teadagi erinevaid, mina vaatan asja oma mätta otsast ja mulle meeldib Picooz kah, sest ta on lihtsalt selline lahe putukas.

AndrusK
Selles on Sul õigus, et mCX on väga fun niisama toas tiirutamiseks. Teen seda siiani ja võibolla lendan sellega isegi rohkem kui mSR'iga, just selle pärast et see nii lihtne on.
Samas mSR on ka üllatavalt stabiilne ja sama väike kui mCX, nii et ma ei näe probleemi. Sa pole vist mSR'i proovinud? Astu mudelimessil Fast Hobbies boxist läbi ja proovi (muidugi eeldusel, et seal on mingi väike lage nurgake kus seda proovida saaks).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Mina lendan mõlemaga aga mSR on ikka kiire ja raske jälgida kuna on nii pisike.
Võrdluseks Blade mSR ja KYOSHO Caliber120 ,siis Blade stabiilsem ja odavam.Jupid mida minul veel pole mSR-i puhul vaja läinud saab kiirelt JaZZ-i käest.Kyosho puhul andmed puuduvad.
Kyosho oli ka lihtsalt "halastus ost".Õigemini vahetasin ta Blade mCX-ga 1:1 , ühe rootslase käest sest nähes kui väga teda asi huvitab ja ta alustada tahab ning mida ta siis endale oli muretsenud ,hakkas mul temast kahju sest Caliberiga oleks tal sõidurööm ja õppimise tuju väga lühikeseks jäänud.
Praeguse koperdisega on ta ÜLI rahul. :)Blade ruulib :)
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Post by mil »

aga kui nüüd suvi tulemas ja sooviks mättal istuda ja koperdisega paarutada, siis kas selleks petteks poleks nagu mSR parem? või tuleks siis äkki mängu mõni kolmas rookiekopter?
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

mil wrote:aga kui nüüd suvi tulemas ja sooviks mättal istuda ja koperdisega paarutada, siis kas selleks petteks poleks nagu mSR parem? või tuleks siis äkki mängu mõni kolmas rookiekopter?
See on hoopis teine teema juba. Nii mCX kui ka mSR on väga kerged (u 30g), iga väiksemgi tuul viib nad endaga lihtsalt kaasa. Jah, mSR'iga on mingi lootus lennata õues täiesti tuulevaikse ilmaga.

Aga õues lendamiseks sobib algajale Blade CX3 RTF
http://www.fasthobbies.eu/blade-520n-p-1925.html
Või siis kellegile kes juba teab mis pidi kangid käivad Blade SR
http://www.fasthobbies.eu/blade-sr-rtf-p-2218.html

Aga ka need eeldavad ikkagi vaikset ilma ja SR'i ma algajale soovitada ei julgeks.
Ja ikka kehtib sama teema, et nende mõlema puldiga saab vabalt ka mCX'i ja mSR'i lennutada. Vastupidi kahjuks ei saa, kuna nendel suurematel kopteritel on juba natuke parem pult kaasas.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Post by mil »

üritan lähiajal oma mikrokoperdise ihuhädad videosse saada, aga meanwhile küsiks nende mikrokopterite labade kohta, et kui ma nüüd mõõtsin oma kopteri laba pikkuseks 80x20mm ja rootori diameetriks 180mm, et kas selliseid on kuskilt saada või annab neid mõne muu koperdaja labadega asendada?
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Ebay on tavaliselt selliste kopterite varuosade puhul abiks.
Sinu labad on vist siin:

http://cgi.ebay.co.uk/Full-Set-Part-Min ... 3264wt_939

... aga nagu ma ennist mainisin on mul 1 terve B-laba üle. Et ma võin selle laupäeval üritusele tasku pista ja sinu nimel laua peale jätta kuhugi.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
snoopy
Posts: 112
Joined: Sat May 01, 2010 11:22

Post by snoopy »

Tere,

sai ka endale paar nädalat tagasi Blade mSR soetatud ja tegemist on tõepoolest väga tragi ja viisaka kopteriga, mida julgen (algajana) kindlalt soovitada.
Algaja seades on väga stabiilne ja rahulik, jääb natuke aega reflekse treenida, tavaseades igati nobe ja seda ohtu, et igav hakkaks, ei paista küll niipea tulema. Sobib väga hästi toas lendamiseks. Olin (tegelikult olen siiamaani) tõsiselt üllatunud, milliseid pealtnäha 100% fataalseid põrkeid muude tahkete kehadega see väike putukas taluda suudab :shock:
Aga suveks isutab nüüd juba millegi suurema järele, mis ka väljas veidi tuult kannataks :roll:
mil
Posts: 6
Joined: Tue May 04, 2010 20:17
Location: Harjumaa, Peetri

Post by mil »

Bluesmell wrote:Ebay on tavaliselt selliste kopterite varuosade puhul abiks.
Sinu labad on vist siin:

http://cgi.ebay.co.uk/Full-Set-Part-Min ... 3264wt_939

... aga nagu ma ennist mainisin on mul 1 terve B-laba üle. Et ma võin selle laupäeval üritusele tasku pista ja sinu nimel laua peale jätta kuhugi.
Tänud pakkumast, aga vist ei jõua laupäeval üritusele. Õnnistati mind inglise keele eksamikomisjoni kuulumisega.

Ebayst (KingKongist) tellimisega ootan ennast ka halliks - heal juhul oleks need labad kuu-kahe pärast käes.
Post Reply