HK-T6A kui kontroller simulaatorile - VAJAN ABI

Arutelu mudelisimulaatoritest
Post Reply
tumbel
Posts: 4
Joined: Sun Oct 13, 2013 12:25

HK-T6A kui kontroller simulaatorile - VAJAN ABI

Post by tumbel »

Hei!

Oleks soov lennata taas simulaatoril. Nimelt on mul puldiks endiselt HK T6A, 6 kanalit.

Arvuti kenasti aksepteerib seda pulti, ning saab ka seadeid muuta.
Kuid nüüd on küsimus: Kuidas määrata see kontrolleriks, et saaks sellega simulaatoris mässata? FPVMarkol oli tehtud vist väga pikk õpetus, aga ei suuda enam leida.

Tänud!
Tumbel
tumbel
Posts: 4
Joined: Sun Oct 13, 2013 12:25

Post by tumbel »

Arvuti OP. on Windows 7.

UP! KAs kellegil tõesti kogemusi pole seoses simulaatoritega?!
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

simulaatoriga ühendamiseks oli vaja kahte programmi:
PP joy - sellega teed virtaalse joysticu
T6sim -selle pead sisse lülitama ennem simulaatori käivitamist
youtube on nats abiks ka. üks näidisvideodest. http://www.youtube.com/watch?v=g-a8Ce2O7Ww pole küll ingliskeelne aga näha on kuidas ühendab. google on ka abiks programmide leidmisel :)
NB! win 7'ga pidi rohkem jeblamist olema ühenduse saamisega.
tumbel
Posts: 4
Joined: Sun Oct 13, 2013 12:25

Post by tumbel »

Seoses ppjoyga, on tal , et joystick, ning vajutades "MApping", tuleb ette teade, et mappingut ei saa teostada.
Pult sees, juhe arvutil taga, driverid puldi omad installitud.
"Cannot read mappings from joystick driver"
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Lihtsam ja vähem jamamist oleks spets simu kaabliga. FPV Markol neid mitmeid variante pakkuda.
Kasutan ise nii HK-T6A kui ka Turnigy 9xr sabas 4 in 1 simu kaablit, op sys on win7
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

HK T6A puldil on kaabel muidu endal kaasas. mina kasutasin seda simu jaoks. RC desk pilot oli mulle meelejärgi nendest tasuta varjantidest.
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

tegin kh nii nagu õpetused on.sain peale 2päewa proowimist tööle:
PP joy,T6sim ,aga nüüd pole simu mis seda toetaks..

simud:(tasuta)
realflight 6,demo: ei suuda ültc pulti leida..aind nuppudega saab.
PicaSim:tuvastab puldi aga lennates ei toimi midagi.
ClearViweSe:tuvatab puldi,setupis tüüride pikkused ok,,lendamisel nii pisikesed et lennukit mõjutada pole võimalik.

peab ikk vist muretsema mõne phoenixi vms.+korralikud juhtmed kh lisaks:D
User avatar
nemo
Posts: 157
Joined: Sun Sep 30, 2012 19:04
Location: Siin ja seal
Contact:

Post by nemo »

Ma jäin kasutama Aerofly Pro Deluxe peale erinevate proovimist. Seda va joysticki simuleerimist ma pole kordagi tööle saanud, loobib erroreid käivitudes.
Hetkel kasutan 9XR-i läbi universaalse simu jubina ka Arma2 OA (kes ei tea, siis tegemist on sõjasimulaatoriga) peal helikopterite ja lennukite juhtimiseks.
Arvestades osade asjade väga "õpetlikku" materjali, on siiski soodsam osta see universaalne kaabel. Riistvaraline emu on puhtalt tarkvaralisest igal juhul parem (tarkvaraliselt võiksime ju arvuti COM pordist ka USB teha)
The ground is the limit not the sky
  • Eachine Racer 250
  • KingKongSmart100
  • Fox EPO Glider 2.32m
  • Taranis ja FrSky kampott
  • 1/10 SCT
  • Camera: Runcam 2
Võsalendur
User avatar
särts
Posts: 679
Joined: Sat Nov 08, 2008 14:26

simu

Post by särts »

Sama siin.FPVmarko käest odav simu ja talvel rõõmu kui palju.Võrreldes lennukiga servo hind,aga isegi edasijõudnud piloodile kulub marjaks ära kui tahad uusi trikke käppa harjutada.Pikkadel talveõhtutel muidu ka mõnus videomäng :lol:
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

Aga kas keegi on saanud tööle HK-T6A puldi simudes?..st ml win7.
sain edukalt peale ka PP joy ,panen puldi usb juhtmega arvuti järgi.Käivitan programmi T6sim.to ilmub ekraanile ja toimib.kui nüüd simu järgi panen siis ei toimi miski.simus ka järgi pandud see PPJoy Virtual Joystick1.

tüürid ei toimi! kui ma pääsen nüüd Game Controllers kohta ..status "OK"
sealt edasi calibrat kohta siis miski ei liigu.. kui üritan uuesti calibreerida siis ikk midagi ei muutu.samas kõrval olev T6sim näitab kenasti tüüride liikumist.

Nüüd kolistan Control panelis ringi ja seal Parallel Port Yousticks.selle panin paika nii nagu selle teema alguses oli näidatud youtube videos.

ehk teen midagi valesti`? st.kui näpin puldi peal nuppe siis mõnes tasuta simudes keeravad eleronid ühelepoole põhja..see kh kõik

ideid?
User avatar
pohjakas
Posts: 249
Joined: Fri Mar 16, 2012 9:09
Location: Tallinn

Post by pohjakas »

mul oli see pult ja täiesti toimis tasuta simudes nagu ''RC Desk Pilot'' ''MBI Flight simulator'' ja muidugi ka ''FMS'' või mis ta oli. kasutasin muidugi win XP. oli ka alguses probleeme paika saamisega aga kui paika lõpuks sain siis tundus kõik loogiline :) nagu alati. suurem sättimine oli vist virtuaaljoistikus.(paraller port joistic) e. PP joy. aga kui seal sain kanalid korralikult paika siis toimis eelnimetatud simudes.
Post Reply