Blade Nano CP X

Uued ja juba vastuse leidnud küsimused algajatele
Post Reply
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Blade Nano CP X

Post by MellK »

Soetasin endale siseruumides treenimiseks Blade Nano CP X kopteri. Esimesed 4 akutäit hõljutamisi tehtud. Kasutasin tehase soovituslikke seadeid nagu manuaalis kirjas.Muutsin ainult D/R aile 50%, ele 50% ja rudd 80% . Expo kõikidel 0% . Kui kopteriga rohkem harjunud olen panen D/R juurde. Võrreldes Nine Eagles Solo Pro 126 on Blade Nano uimasem ja vähem jõudu. Samas kaal on ca 20 g vähem. Annab tunda, et Blade Nanol on brushed vs Nine Eagles 126 brushless. Blade Nano vastupidavust ei oska kommenteerida veel sest pole veel matsu pannud :D . Hetkel tundub, et siseruumides treenimiseks on hea ost aga eks aeg näitab. Õuekopteriks on siiski suurem ja võimsam Nine Eagles 126 parem valik kuigi lennutatakse ka Blade Nano CP X õues aga ainult tuulvaikse ilmaga.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Tänaseks on 10 x 4 min lennutamist tehtud. Väike juubel :D . Hakkan juba harjuma kopteriga. Seadetest katsetasin ka +20 expot lisada aga polnud minu maitsele sobilik. Nii et võtsin expo 0 tagasi ja rudd panin D/R 100% peale. Aile ja elev jätsin ikka D/R 50%. Siseruumis pole tormakust vaja ja harjutan esialgu veel hõljutamist kõigis suundades. Gaasi ja labanurga kõverad on tehase seaded. Pealabad vahetasin komplektis kaasas olevate nö "kiirlennu labade" vastu ja kopter muutus stabiilsemaks. Ainuke asi mis häirib on kerge sabaliputamine. Tehase güro gain on natuke liiga kõrge. Mingit moodi pidi saama ka gaini muuta aga pole veel leidnud infot.
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

Tänaseks 20+ akutäit hõljutatud. Väiksemaid avariisid on ka olnud aga kopter ikka terve. D/R panin 70% peale ja näpu teravaks treenimiseks täitsa ok. EXPO on endiselt 0. Katsetasin Lynx Heli labasid ja kopteri reageerimine labanurga muutusele oli tunduvalt äkilisem. Stock mootoril on ainult jõudu vähe. Juba peale 3-ndat lennuminutit on tunda, et jõudu pole. Kui teha Blade Nanole tehase brushless upgrade siis peaks asi paranema.
Kokkuvõtteks võib öelda, et Blade Nano CPX on algajale treenimiseks täitsa sobilik, kui välja arvata mõned nõrgad kohad. Nõrk stock mootor, güro gaini ei saa muuta ja võib ka esineda nö vee peale laskmis effekt(inglise keeles: toilet bowl effekt). Nina enda poole hõljutamine hakkab juba Blade Nano CPX-ga selgeks saama. Vaja muidugi oskusi veel lihvida. 3D vigurite katsetamiseni läheb veel omajagu aega.
Post Reply