A300 Intsident

Suured ja väikesed õnnetused mudelitega...
Post Reply
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

A300 Intsident

Post by musträhn »

Tegemist pole küll õnneks crashiga, aga tõsine lennuintsident küll.
Täna, olles valmis lendama üks lõbus lend oma A300ga, seiskus hoojooksul vasakpoolne mootor, mistõttu täispõõretel olnud parempoolne mootor lükkas lennuki rajalt välja. Õnneks oli hoog veel väike ja see ei juhtunud vahetult pärast maast eraldumist. Ei taha mõeldagi, mis siis oleks juhtunud.
Hetkel on uurimine selgitanud, et kiirusregulaatoril kadus signaal ja siiani pole see tagasi tulnud. Mootor piiksub ja regul vilgub tuluke, mis tähendabki signaali kadumist. Regulaator ise on selline http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... ouse_.html Silmaga nähtavat ja ninaga tuntavat viga ei tuvasta.
Oskab keegi öelda, mis võis juhtuda? Kas ilm oli liiga külm või tähtede seis vale?
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

Post by artjom112 »

Mina arvan et nii külma ilmaga ütles asi lihtsalt ülesse:)
Trex 450 Pro, SkySurfer, Mustang P51, WLToys V977, Sbach 342, Flying Handjob:)
Frsky Taranis plus
User avatar
varustaja
Posts: 480
Joined: Sat Feb 25, 2012 23:30
Location: Tiskre

Post by varustaja »

Hk regul ei pea väga pead murdma miks midagi millalgi juhtub. Sest see juhtub nagunii! :D
Team Losi LST XXL 1/8 scale Monstertruck, 105km/h electric speedboat, HBX massive 1/10 trophy truck, Align 450pro DFC,Compass Atom 500 fbl, MSH Protos MAX V2 800 (1.77m disk diam.)
MellK
Posts: 298
Joined: Wed Jul 16, 2014 20:57
Location: Tartu
Contact:

Post by MellK »

varustaja wrote:Hk regul ei pea väga pead murdma miks midagi millalgi juhtub. Sest see juhtub nagunii! :D
+1 . Külm ilm ja külmjoode :lol: .
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

Post by musträhn »

Oskab keegi mõnda usaldusväärset regu soovitada?
User avatar
kyylik
Posts: 1181
Joined: Sun Feb 20, 2011 21:53
Location: Rakvere

Post by kyylik »

4aasta jooksul pole ml nt ükski turnigy toode alt vedanud.ühe mootoriga reisikas peaks suuteline olema lendama küll... muidugi stardis võib olla tõesti raskusi(huvitav kui palju copyb mudel päris lennukit?)
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

Post by artjom112 »

Mina lihtsalt ei soovita HK elektroonikaga alla -5 C õue mängima minna:)
Trex 450 Pro, SkySurfer, Mustang P51, WLToys V977, Sbach 342, Flying Handjob:)
Frsky Taranis plus
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

Post by musträhn »

kyylik wrote:4aasta jooksul pole ml nt ükski turnigy toode alt vedanud.ühe mootoriga reisikas peaks suuteline olema lendama küll... muidugi stardis võib olla tõesti raskusi(huvitav kui palju copyb mudel päris lennukit?)

Ühe mootori rike stardis on äärmiselt ohtlik ka päris lennukil. Üks näide meie endi kodumaalt, kui Avies Kärdlas rajalt välja sõitis. http://www.ojk.ee/et/system/files/fail/ ... port_0.pdf
Teine näide Ülemiste järve "maandunud" An 26, mis pärast ebaõnnestunud maandumist kordusringile minnes väidetavalt ühe mootoriga ei suutnud enam õhku tõusta. http://www.ojk.ee/en/system/files/fail/ ... 2010_0.pdf

Mudelitega toimub kõik lihtsalt kiiremini, isegi kui lennuki suurus ja kaal on proportsioonis päris lennukiga, kuna õhu tihedus on mõlemal juhul sama, seega mudelil vaja suuremat kiirust, et õhus püsida.
User avatar
tikka
Posts: 902
Joined: Wed Jan 31, 2007 13:33
Location: Rakvere

Post by tikka »

Regu kohta ei oska eriti midagi arvata. Ma prooviks teise mootori, vastuvõtja jms välise komponendiga, siis prooviks uuesti programmeerida. Äkki järgmine link aitab, kui juhuslikult seaded miskipärast külmaga ära kadusid: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1863272. Siin vist pole eriti muud teha, kui tuleb jupi haaval hakata erinevaid võimalusi välistades viga otsima.

Usaldusväärsemad regud võiks olla äkki Hacker, Kontronik. Jeti jms kallid jupid. Või ehita näiteks A340-ks ümber. :) Mul endal pole HK regudega rikke probleeme olnud, aga ma pole külmaga ka lennutanud.

Propellermudelil on mootori rikke korral ka see jama, et labasid ei saa flügeerida. Klappiv propp võib aidata, aga rikke korral ei pruugi pidur toimida. Reaktiivlennukil peaks mootori rike olema vähem kriitiline, aga impellerid on samas tuntud vähese võimsuse poolest.
Erki.K
Posts: 274
Joined: Sat Feb 15, 2014 1:03
Location: Saare mk

Post by Erki.K »

Ära võta südamesse :) Mo meelest see teebki selle mudeliga mässamise huvitavaks ,et kunagi ei tea kuidas täpselt asi kulgeb.
Tulevad päris lennukid alla puruks kus on tipp tehnika ja tulevad mudelid ka.

Mesilastel ka kõik päevad pole lennupäevad.
User avatar
artjom112
Posts: 448
Joined: Sat Feb 01, 2014 14:16

Post by artjom112 »

Just:)
Minul näiteks tuli lennuk alla ja päev hiljem helikopter...
Põhjuseks oli saatja gimbali probleem:)

Elu läheb edasi:)
Trex 450 Pro, SkySurfer, Mustang P51, WLToys V977, Sbach 342, Flying Handjob:)
Frsky Taranis plus
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

Post by musträhn »

Eks ta tegelikult tõsi on, et sai see lennuk võimalikult käepäraste ja odavate juppidega ehitatud ja siiani on ta üllatavalt hästi toiminud. Sama komplektiga olen varemgi külmaga lennanud, aga siis olid need detailid natuke värskemad ka. Proovin nädalavahetusel regud uuesti programmeerida. Ei ma meelt heida! :)
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

Post by musträhn »

Kunagi sai üks Trainer lausa aatomiteks lõhustatud http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=5837
nuudel
Posts: 391
Joined: Sat Apr 02, 2011 14:30
Location: TLL/DUB

Post by nuudel »

Külmjooted või poolpidused transid. Mul nt. põles üks HK regu lihtsalt maha kui quadile sappa toppisin, tegu oli tutika reguga. Sai teine vähe lahjem peale transside mahanokimist. Aga jah, jooda regu üle igast asendist ja tee sellega kuiva trenni õues ja külmas. Vaata mis juhtub.
User avatar
felch
Posts: 1462
Joined: Wed Apr 22, 2009 16:48
Location: Tallinn, Nõmme
Contact:

Post by felch »

Huvitaval kombel on ka teistel selle reguga probleeme: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=10864
Pole midagi paremat halvast ilmast !
User avatar
Scoop
Posts: 589
Joined: Fri Mar 16, 2012 23:13
Location: Tartu

Post by Scoop »

felch wrote:Huvitaval kombel on ka teistel selle reguga probleeme: http://forum.pistik.com/viewtopic.php?t=10864
Või siiski sama inimene mõlemas teemas :)
Täpne 3D skanneerimine, võta ühendust.
musträhn
Posts: 116
Joined: Tue Jul 12, 2011 23:19
Location: Saaremaa

Post by musträhn »

Tegin teema sinna ka, tundus parem koht selle mure arutamiseks. Vabandan segaduse tekitamises.
User avatar
prosper
Posts: 1621
Joined: Mon May 11, 2009 18:22
Location: Hiiumaa
Contact:

Post by prosper »

Oi Õnne ,et terveks jäi lennuk. Mina oleks nutupilli lasknud. Selline lahe projekt ja siis mustas kilekotis koju. Kas näpud värisesid ka peale seda? Aga Sa pole mingi meeleheitja tüüp.Elagu Saare mudelistid. Silmade ees on siiani lend Linnumäel. :)
Post Reply