Ostsin MK-17 mootori vene. abi vaja!!!!

Arutelu kõigist mootoritest ja sellega seonduvast... elektrimootorid, sisepõlemismootorid, kiiruseregulaatorid jms
Post Reply
User avatar
ain0123
Posts: 55
Joined: Sat Oct 28, 2006 19:04
Location: valga

Ostsin MK-17 mootori vene. abi vaja!!!!

Post by ain0123 »

Ostsin sõbra käest MK-17 mootori 50.-. Kas keegi saaks aidata mida mul selle mootori käivitamiseks vaja oleks???
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Kütuseks petrooleum, eeter, kastoorõli. Kõiki võib panna ühepalju s.o. 33%.
User avatar
ain0123
Posts: 55
Joined: Sat Oct 28, 2006 19:04
Location: valga

Post by ain0123 »

kas sellele on küünlaid ka vaja? sõber oli veel mingise asja ära kaotanud.komplektis on veel alles proppeller ja veel paar saja . kust selle mootori kohta infi saada :?:
Fly
Posts: 12
Joined: Sun Sep 24, 2006 12:16
Location: Tallinn

Post by Fly »

Tervist.

Mul endal on ka selline. See on diisli mootor ning küünlat pole vaja.

Inglise keelne info on siin :
http://modelenginenews.org/cardfile/mk17.html
Fly
Posts: 12
Joined: Sun Sep 24, 2006 12:16
Location: Tallinn

Post by Fly »

Tervist.

Oskab keegi öelda, et kas see MK-17 töötaks 6-9 cm impelleriga piisava jõuga, et mõni kerge lennuk õhku viia?
User avatar
ain0123
Posts: 55
Joined: Sat Oct 28, 2006 19:04
Location: valga

Post by ain0123 »

mul propelleri läbimõõt on 18 cm
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Kui soovid ehitada lendavat mudelit,siis täiesti mõttetu asi.Ei ta taha käima minna ega ka väga hästi käia.Sobib hästi muuseumi jaoks.Puht sportlikust huvist võib üritada käima panna,aga hoiatan ette - see nõuab tohutut kannatust ja on näppudele väga valus (diiselmootori kompressioon on oluliselt suurem,kui piiritusemootoril,seega käib raskemini ringi ja kipub vastu näppe andma,kui käivitad).Ei oska ka öelda,kust tänapäeval eetrit saab,see ju narkootiline aine,ilmselt turustatakse kuidagi piiratult ja kontrolli all.Soe soovitus - pane ilusale puitalusele kapi peale,graveeritud silt juurde ja kõigil on rõõmu palju.Reaalseks tegevuseks hangi piiritusel töötav mootor - käivitub kergelt,töötab normaalselt ja kütus segatuna saadaval.Uuri enne ostmist,milleks see mootor kõlbab - kas raadiolend või ohilend ja mõtle välja lennuk mille otsa see mootor läheb,ja siis head pealehakkamist!
Fly
Posts: 12
Joined: Sun Sep 24, 2006 12:16
Location: Tallinn

Post by Fly »

ok. tänud info eest
Kristjan
Posts: 577
Joined: Thu Aug 24, 2006 17:45
Location: Tallinn
Contact:

Post by Kristjan »

Ropka kogub neid mootoreid.
Tal kõige rohkem sarnaseid mootoreid Eestis 8)

K.
[J]
Posts: 2776
Joined: Sun Aug 28, 2005 22:42
Location: Tallinn

Post by [J] »

Sellega on lennutatud küll. Forseeritud kujul on mu rekord 15000 p/min. Forseerimine lõppes nii, et kolb oli nii õhukeseseinaliseks lihvitud, et lõi kolvilt töö ajal "katuse pealt". Originaalkolb oli vist üle viie grammi, mul 3,5 grammi.
Peale tunnist käimist on harilikult lootusetult loguks muutunud.
Kaasajal on mõtet tõesti sellistest eemale hoida.
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Välismaalased võivad arvata, et küll on ikka hea mootor, et alates '59 tänase päevani toodavad ja kasutavad :wink:
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

hei!

lugu selline, et äkki kellegil on käpp sees arstiteaduses

nimelt oleks vanale kütusele vaja eetrit lisada, kuna see on otsustanud läbi pudeli välja imbuda...muud komponendid on anum veel kinni pidanud.
no mingi 100 ml oleks täiesti piisav kogus.


sai siis viimaks ka tuttuue mootori seadistamise puki, vana hea vene roheline ;) kes on näinud see teab, aga kütus on krt ära hinganud.

ps. sai proovitud diiselmootorite stardiabi vurtsupudelit, eriti suurt paremaks küll ei läinud. peaks ka nagu eeter olema, ju siis lahja vms.
kogun vanu vene lennukimootoreid
User avatar
rallikas
Posts: 430
Joined: Wed Feb 28, 2007 21:11

Post by rallikas »

Mina lasin sealt stardiabi pudelist vajaliku koguse väikesesse 50ml pudelisse ja kallasin kütusesse.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Selle MK-17 lugu selline,et minu mäletamist mööda ei peagi need alati käima minema,isegi kui kõik tingimused on täidetud.Kas ta mõne popsu on siiski teinud?Muidugi pole teada ka see,mis seal diisli stardiabi pudelis sisaldub,kas see ikka päris eeter on,äkki on mingi segu.
User avatar
Oehh
Posts: 1196
Joined: Thu Jul 12, 2007 1:23
Location: Tallinn

Post by Oehh »

Minul on neid omal ajal kolm-neli tükki olnud.
Kõik käivitusid väga ilusti
Aga minuarust on nende mootorite nõrk koht hoopis väntvõll,
kui vähegi kompresiooniga üle piinad - murdub hooratas võlli
küljest ära. Kui teistel kompressioonmootoritel on ülepiinamisel
kuulda, et pöörded hakkavad langema ja keerad tagasi ja kõik OK.
Siis selle mootori puhul ei pruugi kõrv veel pöörete langemist
tabada ja puruks ta ongi.

Aga mul on värsket segu valmis segatud:
1/3 med. eeter
1/3 venemmalt hangitud petrool
1/3 med. riitsinus ehk kastoorõli

Minu KMD2,5 töötaks nagu ilusti selle seguga

Et kui on kahtlusi segu koha pealt siis mingi proovimise jagu segu raatsin ikka välja käia. Hetkel ei leia juurdesegamiseks petrooli ja nädala pärast tahan oma ohikaga lõuna-eestisse puhkusele minna.
askot
Posts: 65
Joined: Tue Aug 07, 2007 22:19

Post by askot »

eetrit saab apteegist. paraku on retseptiravim. küsisin, et mis tavaliselt retsepti peale on siis kirjutatud. apteeker irvitas ja rääkis kenasti ära, et loputamiseks, desinfitseerimiseks, "taruvaigu lahustamiseks", vatever. perearsti käest saad muidu selle retsepti.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Ei usu et perearst sulle niisama eetrile retsepti kirjutab :lol:
User avatar
ain0123
Posts: 55
Joined: Sat Oct 28, 2006 19:04
Location: valga

Post by ain0123 »

Kui mingi väga hea põhjuse leiad või kui sul juhuslikult on tuttav perearst siis palun aga. :D
Naine roolis, auto kraavis.
askot
Posts: 65
Joined: Tue Aug 07, 2007 22:19

Post by askot »

võibki küsida taruvaigu leotamiseks. võibolla aga ma ise rääkisin ausalt ära, et mk2,5 vaja käima panna, ning eetrit pole. võibolla isegi perearst kirjutas retsepti välja ning irvitades veel lisas, et vaata, et kedagi õhku ei lase. purk ootab seni ikka veel riiulis :) kastoorõli on õnneks ilma retseptita saadaval.

samas, mis asendaks petrooli? whitespirit?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Kindlasti mitte.
User avatar
kurikoer
Posts: 39
Joined: Wed Sep 07, 2005 20:47
Location: Tartu

Post by kurikoer »

Minul õnnestus ühest väiksemast apteegist saada(nüüd vist juba suletud). Ütlesin apteekrile samuti otse, et lennuki mootorile vaja. Vastuseks sain, et siin käivad tihti inimesed diiselmootoritesse talveks eetrit ostmas(autodele siis). Sain ilma retseptita ilusti kätte. Võimalik, et mõnest väiksemast apteegist saab praegugi. Minu ost oli paar aastat tagasi.

Taavi
Post Reply