Ostmine UnitedHobbiest ehk Hobbycity´st

Ostu-müügi tehingute tagasiside ja muud seesugused arvamused-kommentaarid-arutelu!
Post Reply
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Lõpuks ometi saadi kraanid taas valla, väga hea uudis! :)
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

Kui saaks tekitada mingi nö turvalise süsteemi, et kui kellegil on plaanis tellida, siis saab rahvas ühineda, et postikulusid optimeerida jne. Mingisugune aktiivne list, et teab, kellega ühendust võtta jne.

http://foorum.hinnavaatlus.ee/ on hea süsteem, et regad ennast ID kaardiga ning palju turvalisem äri ajada...
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Emm, et minuarust on siin foorumis veel parem turvasüsteem. Enamus seltskonnast teab/tunneb üksteist :wink:
inimene.
Posts: 103
Joined: Fri Apr 17, 2009 19:48
Location: Laagri/Saue

Post by inimene. »

16.04 tellisin, 03.05 kohal. Vahepeal oli tõesti väga pikk aeg, pidin ottama üle 50 päeva :shock:
HK 450; Kyosho Piper Cub 1,8 ; Inferno St ; Lama V3 : Cessna 182 1,4
Image
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

[quote="Riff"]Kui saaks tekitada mingi nö turvalise süsteemi, et kui kellegil on plaanis tellida, siis saab rahvas ühineda, et postikulusid optimeerida jne. Mingisugune aktiivne list, et teab, kellega ühendust võtta jne.


Plaanis sealt see nädal paar akut tellida.
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
Riff
Posts: 1439
Joined: Mon May 03, 2010 10:12
Location: Rakvere

Post by Riff »

ussimuna olen ise siin II päeva, mind ei teata veel :) täiesti algaja...
T-Rex 600 EFL DFC 3GX HV; T-Rex 600N DFC 3GX OS55 LimitedEdition HV; HK250GT - DFC 3gx savöx jne :) ; RF 5,5G; DX9; RoboCat 280 (Holybro F7, Tekko32, Atlata2 HV, Monster 2 jne )
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

lihtsalt infoks, et viimati suutis HK tellimuse postile üle anda 3 (töö)päevaga, ehk 1. mail tehtud tellimus läks täna välja.

Mis aga puutub koos tellimisse Aasiast, siis palun arvestage seda, et:
1. alla 22EUR saadetis on impordimaksudeta (kingitusena vormistamise puhul alla 45EUR).
2. Üle selle, aga alla 150EUR saadetise puhul lisandub käibemaks ja üle 150EUR ka tollimaks.

HK, teadagi, pakub deklareerimist 30% väärtusest ja saatmist kingitusega, aga suure paki puhul võib toll selle ikkagi läbi kontrollida.

Ehk siis, kui (koos) tellida midagi suurt (rasket), siis võib võita saatekuludes, aga hoolimata väiksema summaga deklareerimisest suureneb oht maksta käibe- ja tollimaksu (ja seda siis ka transpordilt). Eks igaüks ise teab kas risk tasub, mina eelistan jääda saadetises 22EUR piirimaile, mis aga praktiliselt välistab koos tellimise, kuna see summa tuleb alati niigi täis.

AndrusK
User avatar
titan
Posts: 981
Joined: Fri May 15, 2009 17:10
Contact:

Post by titan »

ak wrote:Üle selle, aga alla 150EUR saadetise puhul lisandub käibemaks ja üle 150EUR ka tollimaks.
See jutt tollimaksust nüüd küll paika ei pea, või on minu pakke ($300-$800) valesti deklareeritud. :roll:
Viimase kahe kuu jooksul on Eestisse kolm suurt kopterit tellitud, mida tean ja pole kuulda olun mingist tollimaksust.
Paki suurusest oleneb ka transpordi tasu, ühistellimus suht mõtetu teema, kui just mõnda väikest kruvikest või muud pudinat vaja pole.
Raptor X50/Airwolf/Mi-24 Hint/Agusta 109/AH-1 Cobra/T-28 Trojan
don`t fly faste then yours angel can fly!
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

Maksu - ja Tolliameti nägemus asjast on siin: http://www.emta.ee/public/toll/Kolmanda ... 1.2010.pdf

Arvatavasti saab ka ilma, aga iga kord ei pruugi vedada - üks foorumi liige just hiljuti oli sellega kimpus kui usa'st asju tellis, kuskil 500EEK tuli kuuldavasti juurde maksta.

AndrusK
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Kas tollimaksu maksta tuleb, sõltub sellest mis on tooteks kirjutatud. Kui keegi taibu paneb sinna kirja mänguasjad, siis maksad mingi 4%vms. Enamus juhtudel olen sellest pääsenud, kuna tooted on õigesti märgitud olnud.
Samas käibemaksu olen mina küll iga kord maksma pidanud (pole kunagi alla selle maksuvaba määra tellinud).
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

To Jazz
Aga mis siis paki sisusk märkita, et sellest 4% pääseda???
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

29. aprillil teele pandud EMS jõudis täna teavitus.post.ee andmetel: Sorteerimiskeskus (PI-8 – postimüük), huvitav, kaua sealt aega läheb veel?
User avatar
MihkelP
Posts: 384
Joined: Wed May 06, 2009 1:47
Location: Mustamäe/Saue

Post by MihkelP »

Kui tolli kinni ei jää, siis homme hommikul peaksid kätte saama. Kuller helistab tavaliselt ette ja ütleb, millal jõuab.
Outrage 550 CF PRO
Micro-Quad KK2.0 LCD
Futaba T10CHG 2.4G
PhoenixRC, Hubsan X4
http://www.facebook.com/kopteriklubi
User avatar
R0mm
Posts: 59
Joined: Mon Jan 18, 2010 1:04
Location: Tallinn
Contact:

Post by R0mm »

Mänguasjade tollimaksuga maksustamine tuleneb toote materjalist. Plastikust mänguasjadel ja nende osadel on tollimaks (3,7-3,8% oli vist). Metallist (muust materjalist) mänguasjadel ja nende osadel on ka tollimaks, aga konks on selles, et maksu suurus on 0%, ehk siis rahaline vääring puudub. Tavaliselt on mudelite puhul alati tegemist segamaterjalidega, esineb nii metalli kui plastikut. Enamasti on mulle tollist deklareerimise käigus helistatud ja küsitud mis kaubaga on tegu ja kuhu alla seda liigutada. Samas on ka küsitud kas tegu on metalli või plastikuga. Mina ausa inimesena olen muidugi alati öelnud et tegemist on metallist mudelitega :)
Kasulikku hobikaupa igale maitsele leiad siit:ClayPitRC
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

HobbyKing paistab kenasti toimivat nüüd. Täna sain kätte pakid mis olid Hong Kong Postist teele saadetud 28 ja 29 aprill, ehk siis Hong Kongist lahkumisest alates olid nad teel umbes nädal.
Ühtlasi, eile tehtud tellimuse suutis HK posti panna täna, ehk kenasti 48h sees.

Seega, ajakulu paistab olevad nüüd umbes:
48h tellimusest postipanekuni
2 päeva et tellimus HK posti lehel näha oleks
2 päeva et ta maalt välja läheks
7..8 päeva teel

Ehk siis tellimusest alates peaks pakk kahe nädala jooksul kohal olema, kui tellida registreeritud postipakiga.

AndrusK
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Ärge nüüd kõvasti lööge, aga... Kas keegi on sealt tellinud kola firma nimel? On sealt lootus miskit aktsepteeritavat arvet saada?
User avatar
chris
Posts: 97
Joined: Tue Jun 09, 2009 12:14
Location: Tallinn
Contact:

Post by chris »

ussimuna wrote:Ärge nüüd kõvasti lööge, aga... Kas keegi on sealt tellinud kola firma nimel? On sealt lootus miskit aktsepteeritavat arvet saada?
Hiinast ju ikka igasugu kola tellitakse...
Kas seal resistreerimisel küsitakse firma andmeid või on ainult isikuandmed?
Arve peaks olema saadetisega kaasas igal juhul juba tolli pärast. (täis hieroglüüfe, teed oma raamatupidaja õnnelikuks).
aga käibekas ja tollimaks ka arvesta juurde + deklareerimise kulu, tuleb siis ikka arvestatav sääst... Kui firmale ostad, siis sellest ei pruugi üle ega ümber saada.
EU'st ostes jääd sellest naudingust ilma ja + kui oled KM kohuslane siis ei maksa ka tolle riigi käibekat, kus pood on.... (olenevalt kas see pood ikka peab reeglitest kinni)...
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

chris wrote:
ussimuna wrote:Ärge nüüd kõvasti lööge, aga... Kas keegi on sealt tellinud kola firma nimel? On sealt lootus miskit aktsepteeritavat arvet saada?
aga käibekas ja tollimaks ka arvesta juurde + deklareerimise kulu, tuleb siis ikka arvestatav sääst... Kui firmale ostad, siis sellest ei pruugi üle ega ümber saada.
Kui firmale tellid, siis saad selle käibemaksu tagasi.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Vähemalt hetkel on küll nii, et kola sai "Shipped" ja tracking sildi külge umbes 8 tunniga. Paraku pole pakk 5 päevaga posti jõudnud :-)
Järelpärimisele vastati, et postiastuses pidi hullumaja olema ja võibolla tuleb pakk enne kätte, kui tracking´usse jõuab :lol:
HK foorumis paistab sama murega teisigi olema. Kuigi jah ooteajad neil juba pikemad ja pakki pole ka kätte saanud.

Edit: Peale kägisemist hakkas asi siiski imekiiresti liikuma. Nii, et see "NEXT DAY SHIPPING" tähendab pigem küll pakisildi trükkimist ja kliendile nupukese riputamist, mitte et selle sildi küljes ka reaalset pakki oleks :wink:
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Njah,

Minul pandi EMS-iga tellimus ilusasti posti ja tuli Tallinnasse 2-e päevaga ja nüüd järgnevad 4 päeva vedeleb tollis. Sealt öeldi, et kuna arvet pole kaasas, siis tuleb neile saata mingi maksedokument ja siis nad teevad deklaratsiooni ja ehk kahe päeva jooksul saan paki kätte. Ma ei mõista mida nad seal 2 päeva seda deklaratsiooni teevad !?!

Posting Date Posting Time Drop-off Point
20-May-2010 17:03 Pick Up Service (Kowloon and New Territories)

Date # Location Delivery Status
20-May-2010 Hong Kong Item posted and is being processed.
20-May-2010 Hong Kong Processed for departure.
20-May-2010 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 20-May-2010
22-May-2010 Estonia (Republic of) Arrived and is being processed.
22-May-2010 Estonia (Republic of) Pending customs inspection.
23-May-2010 Estonia (Republic of) Pending customs inspection.
24-May-2010 Estonia (Republic of) Pending customs inspection.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

keegi ei mõista seda :wink: varem oli tädide tööpäev vahemikus 10-16 ja siis tehti ka märkiväärse efektiivsusetusega seda tööd.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Ropka
Posts: 1450
Joined: Mon Jun 12, 2006 16:47
Location: Tallinn

Post by Ropka »

Bluesmell wrote:Njah,
Ma ei mõista mida nad seal 2 päeva seda deklaratsiooni teevad !?!
kui said kahe päevaga karbi liikuma siis on päris hea tulemus
mul läks selleks tarbeks 7 päeva
kogun vanu vene lennukimootoreid
Bluesmell
Posts: 616
Joined: Wed Mar 10, 2010 0:13

Post by Bluesmell »

Ropka wrote:
Bluesmell wrote:Njah,
Ma ei mõista mida nad seal 2 päeva seda deklaratsiooni teevad !?!
kui said kahe päevaga karbi liikuma siis on päris hea tulemus
mul läks selleks tarbeks 7 päeva
Ma helistasin neile korduvalt ja rääkisin neile kiirpostiteenuse eest makstavatest summadest ja sellest, et kui nii palju aega läheb mingite paberite vormistamise peale võrreldes kauba transpordist punktist A punkti B. Et siis vahet pole ma võin neile enam mitte maksta ja et eniway nad on tigupost ja hääbuv pimesool ühiskonnas ning varsti keegi nende teenuseid ei kasuta, sest kogu kaup teleporteeritakse kliendini momentaalselt - st. igaühel on kodus 3d printer millele peale makset tarnijale saadetakse data fail, mis trykib kauba välja.
... selle peale ehk nad leebusid ja tegutsesid sipa kiiremini.

sry - vist tuli liiga pikk ja jube postitus aga proovisin toimunud situatsiooni ühe sõnaga kokku võtta.
... igatahes minu nime alt vist tollist enam ühtegi pakki läbi ei tule ilma "random selection"-ita . St. ma tunnen enneast elulõpuni nagu see araablane kellel on rätik peas ja lennujaamas võetakse ta "juhusliku kontrolliga" kummikinda otsa istuma... Random selection my eesel.
Image T-Rex 700N DFC, 600N 3GX, 600EFL PRO SK720, 500EFL PRO DFC, 450Pro & SAB Goblin 630 & 500, Blade nano, 130, Blade mCX, Sebart Sukhoi 29S 30E, DX18, RF G6.5
Image
ussimuna
Posts: 916
Joined: Thu Feb 14, 2008 19:24
Location: Elva
Contact:

Post by ussimuna »

Minu kronoloogia siis:
17.05 õhtul tellitud makstud
18.05 hommikul "shipped" silt küljes
20.05 laekus HK posti
27.05 saadeti HK postist minema
31.05 õhtul Tallinnas
1.06 hommikul laual
User avatar
Wreckie
Posts: 359
Joined: Mon Jan 07, 2008 17:11
Location: Kagu-Eesti, Tallinn

Post by Wreckie »

ussimuna wrote:Minu kronoloogia siis:
17.05 õhtul tellitud makstud
18.05 hommikul "shipped" silt küljes
20.05 laekus HK posti
27.05 saadeti HK postist minema
31.05 õhtul Tallinnas
1.06 hommikul laual
Mul tuli sama kiiresti, ainult, et kätte sain 02.06. Seda siis tavalise HK postiga.
User avatar
Antu
Posts: 191
Joined: Tue Dec 01, 2009 17:42
Location: Järvamaa
Contact:

Post by Antu »

Siis vedas teil.
12.05 tellitud makstud
23.05 saadeti HK minema
Tänaseks veel ei midagi :evil:
Air Parcel (ESTONIA)

04.06 Pakk käes
Last edited by Antu on Fri Jun 04, 2010 14:32, edited 1 time in total.
T-REX 700E DFC, Falcon 3D, Blade mSR
Mentor, Yak
Spektrum DX6i
User avatar
-Ilmar-
Posts: 367
Joined: Mon Jan 08, 2007 11:08
Location: Viljandi
Contact:

Post by -Ilmar- »

Hei!

Paisu tagant tulema pääsenud :)

Shipment: International (Registered) Air Mail
Tellimus/maksmine 19.05.2010
left Hong Kong for its destination on 28-May-2010
Vastuvõetud Sorteerimiskeskus 31.05.2010
Saabunud Viljandi postkontor 1.06.2010

Kas rekord? :) Vähemalt paki teeloleku aeg on minu jaoks kiire,
heal juhul lootsin kätte saada nädala lõpus...

Parimat soovides,
-Ilmar-
Kiku
Posts: 173
Joined: Tue Jan 26, 2010 22:55
Location: Tallinn, Mustamäe

Post by Kiku »

Minu pakk hakkas Hiina poskontorist Eesti poole liikuma 27.05, Eestisse jõudis 31.05.

Kuupäev Sündmused Postiasutus
1.06.2010 14:17:00 Väljastatud Mustamäe kandekeskus
1.06.2010 8:28:00 Saabunud Mustamäe kandekeskus
31.05.2010 22:40:00 Saabunud Tallinna PVP
31.05.2010 17:23:00 Vastuvõetud Sorteerimiskeskus (PI-8 – postimüük)

Umbes kell 10 oli tädike ukse taga ja andis paki kenasti üle, isegi tolli maksudest pääsesin. Teenuseks oli kõige tavalisem Air Mail, pakk kaalus 1 kg.
qdwin
Posts: 84
Joined: Wed May 05, 2010 9:07

Post by qdwin »

Mis Hiinas on juhtunud? Miks Hobbyking peab nii kirjutama?

Air transport delay.
Please be aware that the Hong Kong/China Airports have placed an increased focus on parcel security. This has delayed many orders for up to 7 days.
If you find that your order is marked as shipped but does not have a tracking number, or the tracking number isnt working, please do not be alarmed. Over the coming days the tracking numbers will be registered as the Airport filters through the backlog of parcels.
To help reduce the backlog, we're shipping out alot of orders via alternative express methods and via different countries. This is helping to reduce a possible 2-3 week backlog to around 1 week only. We are doing this at a considerable cost to us and hope you can appreciate the extra effort we're taking to avoid these delays which are out of our control.
The current delay is expected for another 7 days and we will update this message early next week or as soon as there is any change the the current status.
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

maailmas juhtub kogu aeg midagi: küll on hiinlaste aastavahetus, siis on häda Venemaa postiteenistusega, siis on tuhapilved....

Mis on juhtunud saab näha siit näiteks:
http://www.hongkongpost.com/eng/publica ... /index.htm

Õnneks päris paljud asjad meid ei puuduta, aga osad puudutavad. Kahju küll, aga mis teha, lõpuks lähevad vanad hädad mööda ja tulevad uued.

AndrusK
Post Reply