Ostmine UnitedHobbiest ehk Hobbycity´st

Ostu-müügi tehingute tagasiside ja muud seesugused arvamused-kommentaarid-arutelu!
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

HK=>EE 15-27 jaanuar. krdi eesti post ei viitsinud tähitud pakikest koju tuua ja postiljon oli kirjutanud pakile: polnud kodus. Kui uurisin, et mis värk on,öeldi, et postiljonil ei ole helistamise kohustust kui ukse taha ei pääse :P
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Nii ta kahjuks lihtpakiga on. Minuga ühel korral oli suur-suur üllatus postiljonil, kui ma kiiruga jõudsin uksekellale vastata.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
tann200
Posts: 191
Joined: Mon Oct 02, 2006 18:14
Location: Tartu

Post by tann200 »

registered airmail ikkagi :D makstud uksest ukseni :P
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

mg3a1@hot.ee wrote:Kui HK-ist lahkub siis 4päevaga Eestis
Minu viimane tellimus juba 10 päeva tagasi teele pandud. ikka pole veel eestis kohal. Ei tea millest nii suured ajavahed sisse tulevad.
56481228- Erkki
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

saarlane wrote:
mg3a1@hot.ee wrote:Kui HK-ist lahkub siis 4päevaga Eestis
Minu viimane tellimus juba 10 päeva tagasi teele pandud. ikka pole veel eestis kohal. Ei tea millest nii suured ajavahed sisse tulevad.
Eesti Post'ist.
Sa tahad ka ikka palju, isegi euroopast tellides on mul kauem aega läinud kui 10 päeva.
Lihtne valem on selline: vahet pole kus kohast eestisse jõudmise aeg korruta kahega, siis saad teada kui palju kulub aega eesti siseseks transpordiks :)
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
pipercub
Posts: 516
Joined: Wed Dec 13, 2006 13:10
Location: Tartu

Post by pipercub »

Keskmine ajakulu tellimusest postkontorini on 3 - 4 nädalat, on ka vähem või rohkem aega läinud.
EP töö kvaliteet on viimasel aastal järsult langenud, rekord on 6 päeva linna servast sorteerimiskeskusest kesklinna(~3km).
Mitte kunagi pole ühtegi saadetist kätte toodud, kui mahub on postkasti topitud.

Customer Type: Platinum Member
Orders: 36 CHECK
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Viimane pakk on kohal. Aga hongkongi posti trackingu lehel ei ütle, et asi eestis oleks. Paistab, et pilukad panevad ka vahest pange. :)
Selle pakiga läks 21 päeva, maksmisest kuni kätte saamiseni. Niiet ikkagi suhteliselt kiiresti.
Tavaliselt läinud ikka kuu aega minu ähmastel andmetel.
56481228- Erkki
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Mul odava postiga (air mail) hiinast tellides kunagi ei näita kohale jõudmist..
Kord vaatasin isegi vist paar nädalat peale saabumist ja polnud kirjas.
Ilma trackinguta ilmselt. :wink:
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

See tracing peaks olema ainult EMS´iga. Maili ja Parceli puhul seda kindlasti ei ole. Näitab vaid HK lahkumise kuupäeva. Ja kui helistad EP kliendi telefonil saad alati teada kas pakk on juba Eestisse jõudnud ja kus pakk asub.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Selge. Miskipärast mul oli selline tunne, et mul on ennem näidanud koguaeg. Samas EMS-ga tellinud ei ole. Ilmselt mäletan valesti.
56481228- Erkki
Alger
Posts: 1
Joined: Wed Mar 19, 2008 21:06
Location: Tartu

Täpsustus

Post by Alger »

Algaja küsib, mis on selle webi poe täpne neti aadress? Tänud.
Alger
User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

www.google.com ja sisesta "hobbycity", esimene otsingutulemus on ilmselgelt õige.
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
artur
Posts: 129
Joined: Fri Sep 05, 2008 10:44
Location: Tallinn

Post by artur »

Viimane tellimus kohal 10-ne päevaga (maksmisest)! Kiiremini kui Saksast !
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Ostsin 16/2/2009, kohal 25/2/2009 Reg AirMail, Vahepeal oli ju riigi püha.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Vau, viimane ems-i pakk tuli tõesti kiiresti. Esmaspäeval pandi teele ja tänaseks (neljapäev) kohal.
56481228- Erkki
User avatar
tulnuk
Posts: 539
Joined: Mon Aug 01, 2005 1:33
Location: tartu

Post by tulnuk »

Viimaste teadete kohaselt, pidavat neil avatama märtsi lõpus ka Saksamaal ladu.
User avatar
saarlane
Posts: 360
Joined: Fri Sep 28, 2007 16:49
Location: Kuressaare

Post by saarlane »

Olen ka lugenud, aga ei tea kas neil hakkavad seal olema siis kõik tooted, või nagu Usa laos, nagu mulle tundub, vaid üksikud tooted.
56481228- Erkki
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Kõige suuserm vaenlane on posti kulu. Kui Saksast tellidaes hakkab ikka miskit 15 jeuri seal olema siis kah asi mõtetu. Ja postipidur asub ikkagi Eestis(vist). Ootame vaatame ja loodame, et elu ikka ilusamaks läheb.
:D
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Natuke teemast mööda, aga kirjutan siia.
Lugedes Teie postitusi kus räägitakse et postikulu on kallis ja hiina nänn läheb enne katki kui asja kasutada saab... ja siis tellitakse sama asja mitu korda, makstes iga korra eest veel postikulu. Kas see värk tuleb tõesti ikka odavam kui üks korralik toode Eestist kohapealt koos garantiiga osta?

Ma tean väga hästi, et siinsed hinnad pole just kõige paremad, aga ka siinsed müüjad maksavad posti ja muid makse. Ja kui enamus asju välismaalt tellitakse, siis ei lähe meie hinnad ka kunagi paremaks.

Minu kommentaar selle kohta pole just erapooletu. Aga samas, enne kui ma mudeliäriga tegelema hakkasin, ostsin ma mujalt enamasti ainult neid asju mida siit ei saanud.

Praeguseks ajaks peaks vist enamus arvestatavaid mudelitootjaid Eestis esindatud olema, välja arvatud siis hiina nänn, mida keegi ei julge müüa lihtsalt...

Lihtsalt minu arvamus.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Mina näiteks ostan hiina nänni, kuna minu lennutamis oskust arvestades pole kallimal ja vastupidavamal kraamil mõtet. Asi kukub juhtimisvea tõttu ennem puruks kui hiinakas oma töötunnid täis saab.
User avatar
JazZ
Posts: 882
Joined: Sun May 06, 2007 10:41
Location: Pärnu
Contact:

Post by JazZ »

Ärge saage valesti aru, ma ei tahtnud öelda, et te ei võiks sealt tellida.
Mind pigem huvitab, et kas see ka tegelikult kõige mõistlikum tegevus on...

Mis alla kukkumise tõttu purunemisse puutub, siis mina olen oma kopteriga ikka rohkem kui 2x alla sadanud ja mul on seal küljes rohkem kui vaja seda elektroonikat, aga ühtegi elektroonilist juppi mul pole küll õnnestunud katki kukkuda.
Fast Hobbies - Mudelipood internetis
Pärnu mudelipood - Lao tn 10-5, Pärnus
Tel: (+372) 712 00 11
E-post: info@fasthobbies.eu
Internetis: www.fasthobbies.eu
User avatar
artur
Posts: 129
Joined: Fri Sep 05, 2008 10:44
Location: Tallinn

Post by artur »

Et miks mujalt tellida ?
On ikka väga palju asju, mida kohapealt ei saa või siis
mille hind on totaalselt paigast ära. Lisades isegi postikulu, tuleb
asi oluliselt odavam.
Nii et siiani olen kvaliteetkaupa tellinud Saksast ja odavat träni
Hiinast. Muidugi saab ka kohalike kaupmeeste käest ostetud
ja mitte vähe :D
Päris kõike ei suudaks keegi ilmselt pakkuda.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

Mul oleks vaja tellida hobbycityst ca 40 dollari eest, aga kas ma pean siis mingeid makse veel pärast juurde maksma, sest too läheb üle 22 euri ? Või mis süsteemiga seda summat üldse arvutatakse, koos postikuluga või ilma? Samas ma tellisin sealt 18 dollari eest ja pakile oli märgitud ainult 11 dollarit.

Kas võin rahulikult ära tellida või võivad mingid lisamaksud mind üllatada?
User avatar
mg3a1@hot.ee
Posts: 372
Joined: Sun Jul 01, 2007 21:44
Location: Pärnu

Post by mg3a1@hot.ee »

Kui paki maksumus üle 22 jeuri, siis on variant fifti sixti, et toll paki kontrolli võtab. Tollis lisandub käibemaks ja tolli maks. Seda, palju kokku juurde tuleb, ei tea keegi, ennem kui asi tollist läbi käinud. Aga lalati on variant, et pakk ei lähe tolli. Ja tõenäosus on, nagu ka ennem mainisin, fifti sixti(50/60) :)

Mina olen tellinud 18 pakitäit, summas üle 20kilo ja on joppanud, mitte üht tolli(ptui ptui ptui). Võta või jäta :)
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

mg3a1@hot.ee wrote:Kui paki maksumus üle 22 jeuri, siis on variant fifti sixti, et toll paki kontrolli võtab. Tollis lisandub käibemaks ja tolli maks. Seda, palju kokku juurde tuleb, ei tea keegi, ennem kui asi tollist läbi käinud. Aga lalati on variant, et pakk ei lähe tolli. Ja tõenäosus on, nagu ka ennem mainisin, fifti sixti(50/60) :)

Mina olen tellinud 18 pakitäit, summas üle 20kilo ja on joppanud, mitte üht tolli(ptui ptui ptui). Võta või jäta :)
aga mis põhimõttel hobbycity neid summasid sinna pakile märgib?, mul oli 18 asemel 11. Ja ütleme et kui lähvad mingid maksud otsa siis kuidas neid tasutakse, postkontoris?
User avatar
cuprum
Posts: 1548
Joined: Fri Mar 09, 2007 22:16
Location: EEKE

Post by cuprum »

aretaja wrote: aga mis põhimõttel hobbycity neid summasid sinna pakile märgib?, mul oli 18 asemel 11. Ja ütleme et kui lähvad mingid maksud otsa siis kuidas neid tasutakse, postkontoris?
Minu mäletamist pidi oli seal paki eest tasumisel (checkout) võimalus märkida, et mis paki saatedokumentidele märgitakse (kingitus, mudeliosad, mänguasjad...), ning samuti ka protsent, kui palju reaalselt makstavast summast pakile kribatakse. Paki nad tüüpiliselt saadavad nagunii "eraisikuna", isegi kellegi Lee allkiri saatjana on olemas.

Teoreetiliselt on sellisel kujul saadetav pakk võimalik "puhtalt" Eesti Tolli karvaste käppade vahelt läbi libistada. Praktiliselt aga sõltub see sellest, kas Eesti Tiguposti AS'i palgal olev maakler pakil olevat kirjutist usub. Viimane on juba täielik õnne ja juhuse mäng. Minu korral on ükskord kontrollimiseks avatud pakis ka kuuene läbipaistev kilekott propelleritega eraldi avatud...

PS. Kui ma õieti mäletan, siis seaduste järgi vastutas paki saaja pakil olevate andmete õigsuse eest. Seega väga palju neid "optioneid" seal hiinamaal kah väänata ei maksaks.
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

a kui tulevad maksud, kuidas neid makstakse?
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Postkontoris, sularahas või pangakaardiga.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Hobbycity Pakid Jooksevad Puhtalt läbi kui kõik numbrid õieti kirjutada - st mitte üle 30$ ja toy parts
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
aretaja
Posts: 280
Joined: Mon Sep 14, 2009 19:31

Post by aretaja »

ma vaatasin et seal saab märkida jh mingit declarated value, vms ja saab panna 10-100% et kui paned 50% sis pannakse pool summast pakile w ?
Post Reply