KAS KOLLASE PLATSI KUULSUSETU LÕPP?

Teavita toimuvatest võistlustest ja kokkusaamistest ning treeningutest.

Moderators: Marek, mart63

User avatar
lauri
Administrator
Posts: 3057
Joined: Wed Jul 20, 2005 23:13
Location: Tallinn, Estonia
Contact:

Post by lauri »

Kuskil lehes oli hiljuti artikkel eramaal viibimise kohta. Kui eramaa piirid pole selgelt eristatavad, tohib sellel viibida sisuliselt päris vabalt. Variant oleks stardi-maandumisala eramaa siltidega ja muude tähistega ära piirata (omaniku loa olemasolu puhul) ning siis on ka võimalus kõigil lennutajatel viidata sildile ja öelda, et võõrad siin viibida ei tohi!
Lauri Laidna - www.pistik.com
User avatar
Submarin
Posts: 826
Joined: Sun Aug 27, 2006 17:49
Location: Tln

Post by Submarin »

pole inimest pole probleemi.
Futaba T8FG
TBS Discovery
GoPro 3 BE +

51980760
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Järgmine ja edasilükkamatu samm meie poolt on läbirääkimine tolle sinise auto omanikega.
Üks läbirääkijaist võiks olla Aleksandr, kes pole küll papist mees, kuid oskaks kindlasti kontakti leida.
Alustuseks tuleb püüda aru saada, mis neid vaevab. Äkki saame neile lihtsalt vastu tulla?
Alles siis saab edasisi kiireloomulisi samme ette võtta.
PS. Tülliminek küla elnikega on halvim, mida juhtuda võib.
User avatar
Trixt
Posts: 142
Joined: Mon Jun 11, 2007 0:07
Location: Tallinn

Post by Trixt »

vana wrote:Järgmine ja edasilükkamatu samm meie poolt on läbirääkimine tolle sinise auto omanikega.
Üks läbirääkijaist võiks olla Aleksandr, kes pole küll papist mees, kuid oskaks kindlasti kontakti leida.
Alustuseks tuleb püüda aru saada, mis neid vaevab. Äkki saame neile lihtsalt vastu tulla?
Alles siis saab edasisi kiireloomulisi samme ette võtta.
PS. Tülliminek küla elnikega on halvim, mida juhtuda võib.

Minuarust tuleb tüli alati ja igaühega kes selleks soovi avaldab ... ja see et me püüame jälle mõista ...aru saada...vastu tulla ... vabandada... ühist keelt ei leia me nagunii nendega kes lihtsalt ei salli kas siis lennukeid...lendamist ...või kasvõi piloodi konnaprille ... midaiganes...
Alustama peaks sellest et tuleb kõigepealt
1. tegema lihtkirjaliku lepingu maa omanikuga
2. plakatite või siltidega märgistama ära maandumistrajektoorid koos hoiatava jutuvadaga võõraste kohta käiva lähenemiskeelu osas
ja lõpuks samasuguste probleemide ilmnemisel hoopis ise teavitama ja välja kutsuma võimuesindajad ehk siis politsei kes olukorra kohapeal fikseeriks ja lahendaks.
----------------------------------------------------------
CAP 580
Super Tiger 90
MX 12
SMC 14
Kanalid: 72
User avatar
ak
Posts: 552
Joined: Fri Jul 20, 2007 17:16
Location: Tallinn
Contact:

Post by ak »

Hei,

ma arvan, et me ei saa pidada noid sinise auto omanikke külaelanike esindajaiks. Võib-olla on nad hoopis ise kõikide teistega riius. Kui kellegagi läbi rääkida täiendavalt, siis ikka maaomanikega, kui seda vaja on.

Siin on seda korratud, aga paneks omalt poolt kah südamele: konflikti korral oleks abiks, kui vastaspool tunnistajate juuresolekul kas
1. lõhuks midagi ära - sõidaks näiteks autoga üle lennuki. Tähtis on fikseerida fakt, et lõhkumine toimus - hiljem võib alati öelda, et lennuki sees oli 40k eest tehnikat, mis lennuki lõhkumisel riknes.
2. ründaks kedagi - kasvõi tõukaks või müksaks. Jälle, asja toimumise fakt on oluline fikseerida.
Kui see toimub, siis tuleb kindlasti politseisse kohe helistada ja avaldus teha. See kõik - kõnede toimumise fakt, avaldused - läheb menetlemisel arvesse. Ise maandumisel oma lennuki lõhkumine ma arvan et ei kvalifitseeru, kuna pole üheselt selge kelle süül kahju toimus, äkki oleks lennuk anyway puruks kukkunud. Menetlemise fakt ja ka otsus aga piirab kindlasti olevate ja tulevate ründajate kuraasi. Sildid, piirded aitavad ehk nende vastu kellel pole kurje kavatsusi.

EDIT: Tegelikult, Trixt'i on allpool hea point siltide vajalikkuse kohta ka ründajate käsitlemisel.

Andrus
Last edited by ak on Tue Apr 15, 2008 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
Trixt
Posts: 142
Joined: Mon Jun 11, 2007 0:07
Location: Tallinn

Post by Trixt »

Siltide ja piirete olemasoluga oleme me teadlikult juba ette ära lahendanud hilisema probleemi meie jaoks teemal "aga kust mina teadsin et nad seal omal maal lennutavad jne."

Ja AK..l on igati õigus, et kui vähegi võimalust siis selliseid probleeme võrdlemisi maksimum võimaluste piirdes jäädvustada - kas siis pildistada ja veelkord pildistada...ja ka filmida ja veelkord filmida, sest see on otsene tõestusmaterjal mida aksepteerib vaieldamatult igasugune õigusorgan.
----------------------------------------------------------
CAP 580
Super Tiger 90
MX 12
SMC 14
Kanalid: 72
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Osaliselt nõus AK ja Trixtiga.
Katsume ehk siiski teise poole ära kuulata. Sõda jõuab alati pidada, kuid kahtlen, et see me eesmärk on.
Vaevalt ka sõjapidajaid meie poolel jagub.
Rääkisin Aleksandriga, ta on põhimõtteliselt nõus vendadega rääkima.
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Ärme nüüd kütame end ja teisi üles. See võis olla ka ühe pere hetkeemotsioon seal piirkonnas 10 aasta jooksul. Pealegi on meil ju maaomaniku luba olemas, seega kõik õigused kaitstud, kui me lennutame väljaspool inimeste uneaega. Varsti kolitakse nagunii valmivale platsile ja sealt ei kostu küll ükski hääl küla piirideni.

PS! Aga Kuno peaks ikkagi summutiga lendama. Selline ilma summutiga lendamine kahjustab kõigi meie kõrvasid. Sellepärast on ka välja mõeldud FAI poolt max lubatud mootori müra tekitamine.
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

Marek wrote:Varsti kolitakse nagunii valmivale platsile ja sealt ei kostu küll ükski hääl küla piirideni.

PS! Aga Kuno peaks ikkagi summutiga lendama. Selline ilma summutiga lendamine kahjustab kõigi meie kõrvasid. Sellepärast on ka välja mõeldud FAI poolt max lubatud mootori müra tekitamine.
Tegelikult kostub päris kaugele ka praegu. Ise elan 1.4 km kaugusel ja üldiselt ei ole kuulda midagi. Ainult mingi väikse aja tagant kui keegi ajab pöördesse (tuleb nokk maa poole), siis riivab küll kõrva. Eriti just 2 taktilised kostavad kaugele. Bensukas nagu ei ole nii häiriv, tavaline võrri hääl ja ei ole kõvem 2 taktilisest.

Kui mina olen 1.4 Km kaugusel, siis enamus maju on 600m ... 1.2Km. Eelmisel suvel juhtusin olema platsist 700m kaugusel majade vahel ja oli küll tunne nagu keegi niidaks muru peakohal. Teiste inimeste nägudest sai kah nii mõndagi lugeda. :)
Marek
Posts: 2912
Joined: Tue Jul 26, 2005 15:43

Post by Marek »

Summutiga bensuka puhul küll, aga ilma summutajata teeb ikka väga koledat mürinat. Siuke praksuv ja terav hääl. Eriti rõve on see siis kui maapeale lennukit käivitatakse ja siis soojendatakse. Aga minul on kõrvatropid juba standarvarustuses, nii et mind enam ei häiri. Aga ümbruskonda võib häirida küll.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Ma ei püüa summutita lendamist propageerida,aga teemaks ei olnud konkreetne juhtum,vaid tegevus kui selline üldse.See selleks....
Tegelikult oleks tõesti sildid vaja teha.Kes valdab teemat?Need peaks olema ilmselt korrektselt metallile või plastile trülitud või kleepsuga tehtud.Peaks varuma ka punast linti,kui on vaja maanduda tee kõrvale,siis oleks vaja koridor ära tähistada.Aga uuele rajale tuleks siiski pääs vähemalt tee poolt kraaviga tõkestada,usun,et see on ainuke enam-vähem efektiivnne kaitsevariant.Ja muidugi oleks vaja mingi kiri maaomanikult,kasvõi,et luban oma maad kasutada mudellennukite lennutamiseks.
PS!Kelle poole pöörduda,et valmistada summuti.Siiani kasutatud tehasevariandid ei kõlba,sellest ka ilma summutita lendamine (ega te ometi arva,et mulle see hääl koledasti meeldib?).
User avatar
Aleksandr
Posts: 132
Joined: Wed Sep 27, 2006 9:36
Location: Tallinn

Post by Aleksandr »

Selles külas elab üks minu kaasatöötaja (mitte rusikas) ja päris tihti küsib ta mu käest, et jälle sina käisid lendama? Ei käinud? Kes siis seal lendas?
Juhu siis - HÄIRIB! :evil:
Aga meile on kõik ju lubatud kella 8 kuni 23 - tahan puurin, tahan muusikat kuulan, tahan Harley Devidsoniga sõidan või lendan! LUBATUD!
Ehitame aeda, kaevame kraavi laseme vett täis! Mis siis et kellegil laps ei saa magada või pea valutab või lihtsalt peale tööpäeva tahab puhata.
Naabritel on kah oma õigused! Meid on 15 ja umbes 30 toetajaid, aga neid on palju rohkem.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Mis seal salata - mehed,elektrimootorite juurde on õige aeg minna !
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Selles külas elab üks minu kaasatöötaja (mitte rusikas) ja päris tihti küsib ta mu käest, et jälle sina käisid lendama? Ei käinud? Kes siis seal lendas?
Juhu siis - HÄIRIB!
no nii ka ei saa-mind häirib ka miljon asja ja iga jumala päev-küll sõidab keegi mingisuguse asjaga tänaval,küll räuskab keegi tänaval,küll pargib oma autot kus meeldib jne.Ega me ju ka 24 t ööpäevas seal platsil lenda-vaid mõned tunnid päevas ja ka mitte iga päev.Samas,keegi meie hulgast ei ole vastu,et kehtestada mingisugused päevad,mil seal mootorlennukitega lennatakse-muul ajal kas ei lennata üldse,või siis kasutatakse müra mittetekitavaid aparaate.Küsimus on vaid heas tahtes kokku leppida.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

Tuleb kohalikega läbi rääkida. Kuulata ära nende pretensioonid, teha omalt poolt kompromissettepanekuid jne. nii, nagu läbirääkimised käivad.
Alustuseks tuleb sinise auto omanikud üles leida ja nendest alustada. Aleksandr on nõus osalema.
Oma sõprade aadressi on lihtsaim leida asjaosalistel - Kunol ja Raitsil.
Seda tuleb teha KOHE.
Last edited by vana on Wed Apr 16, 2008 14:54, edited 1 time in total.
User avatar
Trixt
Posts: 142
Joined: Mon Jun 11, 2007 0:07
Location: Tallinn

Post by Trixt »

Minu naaber hakkab igal LAUPÄEVA hommikul kreissaega puid lõikama ja seda IGAL LAUPÄEVAL alates kella 7.45 kuni 11.00 olenemata aastaajast ja ilmast. Peale 11.00 korjab ta oma higised sokid kokku ja läheb õlut lürpima...mis te arvate kas see mulle või kogu ümbruskonna elanikonnale meeldib või mitte....
Samas tuleb postiljon kusagil 7.30 oma arveid postkastidesse sokutama mille peale kogu eramute koertekoor nagu RAMi meeskoor võtab kuulekalt SIBEMOLLIS oma hääled üles ja plõksivad niimoodi kuni küll saab...
Kolm korda võite arvata mis mõtted mul vahest peas liiguvad...

Siit moraal - ma ei lähe ju haubitsaga koertele selgeks tegema et uneajast jäi jälle puudu või midaiganes....
----------------------------------------------------------
CAP 580
Super Tiger 90
MX 12
SMC 14
Kanalid: 72
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

huvitav,et Tolal pole õnnestunud seda autot seal auulivahel näha-äkki olid Lasnamäelt palgatud provokaatorid :? See auto ei ole eestimaal väga levinud-peaks kohe silma torkama.
User avatar
tola555
Posts: 348
Joined: Thu Mar 15, 2007 13:24

Post by tola555 »

Kuno wrote:huvitav,et Tolal pole õnnestunud seda autot seal auulivahel näha-äkki olid Lasnamäelt palgatud provokaatorid :? See auto ei ole eestimaal väga levinud-peaks kohe silma torkama.
Eks seda tüüpi panne sealt tõesti sõidab aga konkreetselt ei oska küll kedagi nimetada. Tuleb lihtsalt läbi sõita kõik kohad.
dellll
Posts: 127
Joined: Sun May 06, 2007 20:56
Location: Tallinn

Post by dellll »

100-meetrine ohulint turvaala piiramiseks, veekindel 80. 00 EEK
Kui selle paneks sinna ümber,siis ei ole peale lennutajate sinna platsile kellegil asja.+2 märki Eramaa.Mõlemale poole tee otsa.

Ülejäänud tuleks ainult ootada, et sinna keegi võõras tuleb. Ja kui tuleb ,siis teha pilt ja kutsuda politsei. Ei ole vaja kedagi taga ajada.
Kui inimene tuleb rahus ,siis seletada ja rääkida millega tegu.
NB: Autode parkimis koht tuleb selgelt tähistada.
Kopteri valik super! Kui ainult rahakott kannatab.
User avatar
Raits
Posts: 560
Joined: Thu Aug 31, 2006 18:39
Location: Keila

Post by Raits »

Ma arvan,et neid inimesi pole mõtet otsida,nad leiavad ise meid kui neil on mingi tõsine tahtmine meid "korrale kutsuda".Käisin täna CAP-iga lendamas,polnd kedagi näha.Asi on ilmselt ikkagi liiga lärmakate lennukite probleem,mis vaikse ilmaga eriti palju häirib.Ma arvan kui me ise lollusi ei tee siis meil väga palju vaenlasi ei ole.Uuele platsile jäävad lähemale hoopis teised elamud,mis on teisel pool maanteed.Ennemini peaks tulevikus just sealsete inimestega arvestama.
User avatar
Kuno
Posts: 1436
Joined: Tue Apr 11, 2006 18:03
Location: Tallinn

Post by Kuno »

Juhuslikult nägin täna meie kiusajat - auto on Hyundai Lantra,hallikassinist värvi ja reg nr on 114MBJ.Ma arvan,et me ei pea temaga midagi tegema,aga teadmiseks,et kui selline asi seal platsi kandis liigub,võib pahandusi oodata.
vana
Posts: 676
Joined: Tue Sep 05, 2006 11:43
Location: Tallinn, Õismäe

Post by vana »

arvan,et me ei pea temaga midagi tegema
Siiski peaks temaga viisakalt rääkima. Kuulama ära pretensioonid, pakkuma võimalikke kompromisse.
Taolised asjad tuleb lahendada, perspektiivi silmas pidades.
Nüüd leiame elukoha.
User avatar
mart63
Posts: 2508
Joined: Mon Jul 24, 2006 16:44
Location: Tallinn,Mustamäe

Post by mart63 »

Ma eile seal külavahel põristasin päevasel ajal, ei hakanud silma küll sellist autot. Igatahes hoian silmad lahti.
User avatar
Ervin2
Posts: 1787
Joined: Thu Mar 23, 2006 23:24
Location: tallinn & harjumaa
Contact:

Post by Ervin2 »

Täna polnud kedagi häirimas,kuigi Kolja põristas oma suurega.
Harjumaa-Tallinn-Harjumaa
Spectrum DX9 2,4G
FOX EPO Glider 2,3M
DISCUS CS 2,6M
PROXIMA II 2,8M
CONDOR 2,5M
VOLARE 230
ELIPSOID EVO 280
Hot Pepper 3D
Durafly™ HyperBipe 900mm EPO
Post Reply